Úřadující mistři jsou stále stoprocentní a v čele tabulky!

Plzeň - Mladí indiáni se poprvé letos vydali mimo své mantinely a i po čtvrtém extraligovém utkání zůstávají stoprocentní. V Litvínově sice téměř dvě třetiny svištěly šípy mimo cíl, čtyři nakonec ale svou kořist přeci jenom ulovily.

5. , čt 21.9.2017
HC Litvínov - Plzeň
1:4
1:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 18. Vopat (Svoboda, Urbánek) – 40. Rubner (Kaňák, Eret), 48. Rubner (Matiášek), 52. Vavřička (Eret, Pour), 59. Pour (Kokoška, Rubner). Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Rozhodčí: Knapík – Votrubec, Ševic
Vyloučení 5:7
Využití 0:0
Střely na branku 35:35
Diváci 115
HC Litvínov Orct (Š. Havlík) – Březák, Dvořák, Franc, D. Havlík, Machač, Starý, Urbánek – Drašar, Ineman, Jícha, Kordule, Krsek, Kučera, Leitner, Pecka, Vopat
Plzeň Beran (Kolář) – Čechura, Kačena, Kaňák, Staněk, Sysel, Štěpánek, Váchal – Červenka, Eret, Hanzlík, Kokoska, Kovařík, Matiášek, Pour, Reitspies, D. Roubal, J. Roubal, Rubner, Vavřička

Komentář

První třetina se hrála ve velkém tempu, šance se střídaly na obou stranách. V 16. minutě dostali domácí příležitost přesilové hry. Až v úplném závěru, když už plzeňský hráč Jan Matiášek opouštěl trestnou lavici, předvedli Litvínovští pěknou kombinaci, na jejímž konci stál Lukáš Vopat - 1:0.

Druhá část se nesla ve znamení vylučování a častých bitev o kotouč ve středním pásmu. Žádný z týmů si nevypracoval vyloženou šanci. Dvanáct vteřin před koncem se ale přeci jen prosadili hosté. Po vhazování se dostal puk na čepel Marka Rubnera, jenž pohotově vypálil a Zdeněk Orct lovil kotouč ze své sítě – 1:1.

Poslední periodu začali lépe hosté. V osmačtyřicáté minutě vyslal na bránu Orcta pumelenici Marek Rubner, který svým druhým gólem v utkání dal svému týmu vedení – 1:2. Ve dvaapadesáté minutě zasadil další ránu domácím Jakub Vavřička, když na jeho prudkou a skvěle umístěnou ránu neměl brankář Litvínova nárok – 1:3. Definitivní hřebíček do pomyslné rakve domácích přibil necelou minutu před koncem krásnou střelou od modré Jakub Pour - 1:4.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Já bych řekl, že jsme odehráli velmi dobré utkání, možná jedno z nejlepších z úvodních čtyř. Jedinou vadou bylo, že jsme měli sedm vyloučení, což je špatně. Při hře pět na pět jsme ale byli lepší a od poloviny zápasu si i vypracovali řadu šancí."

Aktuálně na webu

Soustředění na Šumavě

Tradiční soustředění na Šumavě odstartovalo

Roman Vráblík #90

Asi přestanu říkat, že jsem mladý, směje se třicetiletý Vráblík, nejstarší bek indiánů

Sezóna 1991/92

Velké ohlédnutí za stříbrnou sezónou 1991/92