Junioři předvedli na jihu Čech nevídanou přestřelku!

Plzeň - S pořádným útočným apetitem dorazili modrobílí do Českých Budějovic, kde domácího brankáře zaměstnali hned čtyřiašedesáti střeleckými pokusy, nasázeli osm branek a vrací se domů s plným bodovým ziskem.

19. , pá 24.11.2017, 18:00
Madeta Motor České Budějovice - HC Plzeň 1929
5:8
1:0, 2:3, 2:5
Branky a nahrávky: 1. Doktor (Bárta), 24. Dančišin (Dosek, Brabec), 39. Kronus, 49. Káník (Dančišin, Dudáček), 56. Bárta (Grauer) – 21. Hanzlík (Rubner), 35. Vavřička (Pour, D. Roubal), 39. Chalupa (Rubner, Přikryl), 44. Hanzlík, 46. Eret (Rubner, Hanzlík), 46. Matiášek (Reitspies), 59. Rubner (Přikryl), 60. Eret (Vavřička). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:6, 5:6, 5:8.
Rozhodčí: Lacina – Samuel, Mertl
Vyloučení 4:5
Využití 1:3
V oslabení 1:0
Střely na branku 36:64
Diváci 190
Vyšší tresty Šulek (CEB) 5 + DKU
Madeta Motor České Budějovice Březina – Grauer, Rákosník, Dosek, Brabec, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Bláha, Prášek, Káník, Šulek, Kronus, Dančišin, Toman, Bárta.
HC Plzeň 1929 Kolář (Červenka) – Lokajíček, Kačena, Staněk, Váchal, Sysel, Čechura – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal J., Kovařík, Přikryl, Vracovský, Eret, Chalupa, Roubal D., Rubner.

Komentář

Hned v úvodu utkání se vedení chopil Motor, když pouhých devatenáct sekund po začátku zápasu vsítil gól Jakub Doktor. Další šanci dostal v šesté minutě, když hosté vyhráli vhazování u branky domácích, nicméně Českobudějovickým se podařilo získat puk a hru přemístit do obranného pásma hostů. Střely se zhostil opět Doktor, tentokrát ale Kolář skryl kotouč ve své lapačce. Poté se do gólové šance dostala Plzeň, nicméně obrana Motoru celou akci překazila. V polovině periody předvedli krásnou akci Prášek s Káníkem, ale šance se rychle změnila v šarvátku, kterou rozhodčí nekompromisně ukončili. Vzápětí se ale Kolář opět musel ohánět, neboť od modré mířil do branky prudký projektil, který brankář chytil svým tělem. Ve třinácté minutě si Martin Březina připsal svůj první zásah. Ten si ještě s ledovým klidem pohlídal, ale skončil pro něj klidný průběh utkání. Na konci první dvacetiminutovky se začalo vylučovat a to třikrát na straně domácích. Nejprve opustil led Dančišin za hákování, pak Matiášek za příliš mnoho hráčů a po jejich návratu v poslední minutě třetiny dostal pětiminutový a osobní trest do konce utkání Šulek za bodnutí špičkou hole. Po první periodě tak domácí vyhrávali 1:0.

V úvodu druhé třetiny se do gólové šance dostal Marek Rubner, kotouč si ale zahrál ping pong, když se odrazil od břevna na brankovou čáru a z ní ven. Marek Rubner ale ve svém snažení neustal, což se mu po dvanácti sekundách vyplatilo, jelikož trefil branku. První vyloučení ze svých řad zažila i Plzeň, když na trestnou lavici za hákování odešel Hanzlík. Ve stejné sekundě, ve které vstoupil znovu na led, se ale utrhl Milan Dančišin a znovu poslal domácí do vedení. V sedmadvacáté minutě Káník předvedl krásnou akci, když ujel svým spoluhráčům a pustil se hlava nehlava do obrany hostů. Koláře sice prostřelil, kotouč se ale o břevno odrazil ven stejně tak, jako tomu bylo před několika málo minutami na opačné straně. V půlce utkání Matys předvedl krásnou přihrávku dozadu, když podvědomě našel Jakuba Doktora a Motor tak mohl přejít do útočného pásma. Matys byl ale o dvě minuty později vyloučen za faul kolenem, což se Motoru stalo osudným, jelikož Plzeň brankou Jakuba Vavřičky srovnala skóre. V posledních dvou minutách také nebyla nouze o góly neboť se nejprve radovala Plzeň, když Pavel Grauer nestačil dohnat Matěje Chalupu najíždějícího na branku domácích. O chvilku později se ale Motoru ještě podařilo vyrovnat na 3:3, když se do Kolářovy branky trefil Jonáš Kronus.

Třetí třetinu naprosto ovládli hosté. Ve čtyřiačtyřicáté minutě došlo k velice nešťastnému gólu, když se nejprve dostal na led po dvouminutovém vyloučení Hanzlík, který přijel až před branku domácích a jeho přihrávku srazil do vlastní sítě některý z obránců Motoru. Vyloučení Práška za podražení zaplatil Motor také draze, jelikož výhodu využil Petr Eret. Tříbrankový náskok zařídil Plzni Jan Matiášek, o minutu později byl ale za vysokou hůl vyloučen Roubal, čehož na oplátku využil Jakub Káník. Šanci ještě měli Matys s Jakubem Doktorem, kterým to spolu opravdu šlo, gólovou příležitost ale překazila obrana hostů. Na začátku čtyřiapadesáté minuty Kačena zfauloval Jakuba Káníka, který zůstal otřeseně ležet na ledě a nakonec podpírán a s krčním límcem opustil zápas. Kačena dostal pouze dvouminutový trest. Motoru se povedlo skórovat ještě jednou, když Pavel Grauer přihrál Janu Bártovi a ten vstřelil touš do sítě ve vlastním oslabení! V posledních dvou minutách zápasu si vzali domácí oddechový čas a zkusili hru v šesti. Ta se jim ale stala osudná, protože prázdné branky využil Marek Rubner a vstřelil gól zblízka. Po této trefě se sice Březina vrátil na své místo, ale Plzeň skórovala znovu díky Petru Eretovi. Zápas tak skončil vítězně pro favorita soutěže výsledkem 8:5.

 

Ohlasy trenérů

Martin Štrba (HC Motor ČB): Plzeň prokázala svoji kvalitu a zaslouženě vyhrála, nicméně musím poděkovat klukům za dobrou hru a za bojovnost, která je celých šedesát minut neopustila. Kuba Káník má prý otřes mozku, teď odjel na vyšetření do nemocnice, tak uvidíme, jestli se to potvrdí nebo jak rozsáhlé to bude.

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Odehráli jsme ofenzivně velmi dobré utkání a naopak defenzivně velmi špatné. V první třetině nás domácí k ničemu nepustili a můžeme být rádi, že nám neodskočili. V prostřední části jsme hru i výsledek vyrovnali a v poslední rozhodli.”

Aktuálně na webu

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka se dvakrát popasuje se Slováky!