V repríze loňského finále uspěli opět indiáni!

Plzeň – Mladí indiáni vstoupili do nadstavby pěti výhrami a dnes v souboji dvou loňských nejlepších mužstev soutěže přidali šestou.

6A , so 9.12.2017, 15:00
Malá hala
HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno
5:1
2:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 2. Rohla, 19. Rohla, 25. Hasman (Procházka), 57. Mužík (Kolda, Houdek), 59. Matiášek (Novák) – 20. Svoboda (Kunc). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Rozhodčí: Němec – Brejcha, Hřebík
Vyloučení 0:4
Využití 0:0
Střely na branku 58:23
Diváci 160
HC Plzeň 1929 Pilc (Altrichter) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Šiller – Kremláček, Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík.
HC Kometa Brno Kašpar (Holata) – Věžník, T. Sedláček, Mlčák, J. Sedláček, Vašíček, Kučeřík, Gloz, Studený, Kowalczyk – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Zajíček, Kavický, Kunc, Kadlic, Del Favero.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe domácí, i když trochu se štěstím. Příhru Adama Rohly si totiž Kometa sama srazila do vlastní branky. Navýšit náskok mohl z levého kruhu Hasman, neuspěl ale podobně jako na druhé straně z pravého Kavický. Poté vlétl do pásma Přikryl, natlačil se k pravé tyči, Kašpar prostor u ní utěsnil. Kometa zahrozila Svobodou, který pláchl všem na ledě, po kličce však nepřekonal nastavený beton Pilce. A tak platilo otřepané: nedáš – dostaneš. Adam Rohla přejel modrou, vypálil přes obránce a trefil přesně pod břevno. Těsně před první sirénou vrátil hosty do hry Matěj Svoboda, jenž z mezikruží zamířil přesně k pravé tyči.

Druhou část odšpuntoval Josef Hasman, který nejprve neuspěl ranou z první z levého kruhu, v pokračující akci ale již náskok svých barev navýšil. Další práci pro Kašpara připravil Houdek, jenž tvrdě vypálil od modré. Zuby si na gólmanovi Jihomoravanů vylámal i Hajšman z mezikruží. Za hosty odpověděl Meluzín, který zachytil rozehrávku soupeře, Pilc ovšem sklapl betony včas. A poradil si i s Kadlicem, jenž v oslabení zahrozil u pravé tyče. Na druhé straně zase tečovaný pokus Lokajíčka skončil v lapačce Kašpara. A protože domácí před sirénou nevyužili početní výhodu, museli si fanoušci na další góly počkat do třetí periody.

Poslední část načal Hasman z pravého kruhu, Kašpar sklapl betony včas. Za hosty odpověděl Mlčák pár kroků za modrou, jen těsně minul levý horní růžek. Poté pláchl Procházka do přečíslení dvou na jednoho, předložil na Rohlu, tomu ale hattrick sebral skvělým přesunem brankář Jihomoravanů. Podobně se vytáhl i Pilc, který sebral téměř jistý gól po příhře od tyče k tyči Meluzínovi. Vzápětí mohl definitivně rozhodnout Hasman, v úniku ale neuspěl svižnou střelou na lapačku. Indiány málem potrestal Gloz, který se protáhl ze středního pásma až mezi kruhy, Pilc své barvy podržel vyrážečkou. Definitivní rozuzlení tak přišlo až v závěru. Nejprve Radek Mužík využil přistrčení Koldy v situaci dva na jednoho, aby po chvilce finální podobu udal výsledku Jan Matiášek. Západočeši tak v nadstavbě zůstávají neporaženi.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): “Začali jsme docela dobře, dostali jsme se do vedení 2:0. Bohužel těsně před sirénou jsme si nechal dát kontaktní gól. Druhá třetina byla špatná, měli jsme řadu přesilových her, kde jsme mohli rozhodnout, ale nesehráli jsme je dobře. V poslední periodě jsme to stáhli na tři pětky, dali góly a dohráli duel tak, jak jsme měli.”

Marek Moskal (HC Kometa Brno): “Dneska vyhrálo lepší mužstvo, Plzeň má dobrý mančaft. My jsme si dali tři vlastní góly a nám nezbývá, než domácím pogratulovat k vítězství.”

Aktuálně na webu

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka se dvakrát popasuje se Slováky!