Starší dorost v repríze loňského finále dobyl Brno!

Plzeň - Mladí indiáni dali rychlé vale včerejšímu nezdaru v Jihlavě a v rámci nadstavby zvítězili na ledě Komety Brno.

20A , so 3.2.2018, 16:00
HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929
3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Minárik (Kadlic, Favero), 34. Kavický (Meluzín, Studený), 55. Kavický (Minárik, Mlčák) – 18. Hajžman (Procházka, Kremláček), 24. Rohla (Lang, Procházka), 31. Hajšman (Lang, Mužík), 42. Hajžman (Kolda). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Rozhodčí: Dufka - Dopitová, Zedník
Vyloučení 7:4
Využití 0:1
V oslabení 1:0
Střely na branku 21:38
Diváci 79
HC Kometa Brno Kašpar (Holata) – Vězník, Sedláček T., Mlčák, Sedláček J., Vašíček, Holemý, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Del Favero, Kadlic
HC Plzeň 1929 Pilc (Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Malát, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Šeba, Mužík

Komentář

Do utkání vstoupila obě mužstva dost vlažně. Hrálo se v pomalém tempu a hru doprovázela řada nepřesností. Z jedné z chyb Plzně těžila Kometa. Minárik, Kadlic a Favero unikli do přečíslení tři na dva a zvládli ho na jedničku. Na konci celé akce byl prvně jmenovaný Marek Minárik, který měl už jednoduchou práci doklepnout puk do prázdné brány – 1:0. Plzeň pak přidala na tempu a začala domácí přehrávat. V sedmnácté minutě se prosadil v přesilové hře Matěj Hajžman, který z pravého kruhu mířil přesně pod víko – 1:1. Víc se toho v první třetině už nestihlo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Plzeň na Kometu ve druhé dvacetiminutovce doslova vletěla. Tento tlak přinesl po pár minutách kýžené ovoce, když Martin Lang projel přes domácí obranu a poslal puk na Adama Rohla, který nekompromisně poslal svůj tým do vedení – 1:2. Aktivita Plzně dál pokračovala a hostující družina si vytvořila dvoubrankové vedení, když se k dorážce na brankovišti dostal nikým nehlídaný Kamil Hajšman a poslal puk mezi Kašparovy betony – 1:3. Kometa ale znovu nastartovala a usadila se na delší dobu v útočném pásmu. Při Eriku Meluzínovi stálo štěstí, když se puk odrazil od brusle přímo do sítě, a domácí se dostali ke snížení – 2:3. Kometa se dál hnala za vyrovnáním. V posledních sekundách druhé třetiny měl obrovskou šanci na vyrovnání Robin Caha, jehož prudká střela letěla jen kousíček mimo. Kometa nakonec šla do šaten s jednobrankovou ztrátou.

Třetí periodu začala Plzeň výborně a pro Kometu to nevypadalo vůbec dobře, když Indiáni hned ve druhé minutě poslední části skórovali. Konkrétně Matěj Hajžman prokličkoval až před bránu a trefil se přesně už podruhé v zápase – 2:4. Domácí však stále podnikali nebezpečné výpady a chtěli alespoň snížit. Nakonec se jim to povedlo, když Plzeň udělala chybu na útočné modré při přesilové hře, čehož svěřenci Marka Moskala využili. Erik Meluzín poslal milimetrově přesný pas na hůl Daniela Kavického a zasunout puk za brankovou čáru už pro něj byla už pro něj nebyl problém – 3:4. Kometa měla dvě minuty před koncem základní hrací doby power-play šest na čtyři, chyběli jí ale už síly. I přes několik solidních šancí na konci zápasu musela skousnout těsnou porážku 3:4.


Ohlasy trenérů

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Podali jsme lepší výkon než v pátek. Hodně sil nás stála oslabení, která byla zbytečná. Konečný tlak už nebyl takový, jako by mohl být, protože už ty síly nebyly. Musíme se dobře připravit na zápasy, které nás čekají příští týden na ledech soupeřů.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Posledně jsme prohráli v Jihlavě, a tak jsem chtěli vyhrát. Začátek byl nervózní, ale nakonec jsme to zvládli dobře, Kometu jsme přehráli a zvítězili jsme.

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!