SDO: KVA – PLZ 2:1

Starší dorost v derby těsně padl

Plzeň – Mladí indiáni se po reprezentační pauze představili v extraligových bojích a hned v derby. Velmi vyrovnaný duel nakonec patři domácí Energii, modrobílým nepomohla ani velká střelecká převaha.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929

2:1
2:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Záruba (Kořán, Kosina), 17. Jiskra (Záruba, Tureček) – 21. Lang (Hajšman, Mužík). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Rozhodčí: Petružálek – Kopáč, Tichý

3:2
0:0
16:27
83

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Cankov (A), Stejskal, Kořán, Kosina, Záruba – Jiskra, Křemen, Šťastný, Černý, Holub (C), Maydl, Novotný, Remeš, Karbulka, Fečo

Altrichter (Pilc) – Kremláček, Šiller, Novák, Staněk, Šilhán, Kovářík, Kaňák – Matiášek (A), Kolda (C), Rohla, Lang, Mužík, Hajšman, Princl, Malát, Adamec, Šeba, Procházka, Hajžman

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

I přes to, že v úvodní třetině měla navrch Plzeň, tak se podařilo skórovat pouze karlovarskému dorostu. Hrálo se o puk a oba celky toužily po brance. První větší šanci měl Maydl, tomu se podařilo ujet s pukem ze středního pásma a měl možnost sám zakončit, touš mu však sjel před bránou z hokejky a tak přišlo jeho snažení nazmar. Jako první se v 10. minutě prosadil Richard Záruba, po Kosinově nahození před branku se podařilo Zárubovi skórovat a Energie tak vedla 1:0. Na opačné straně vznikla větší akce ve 14. minutě, kdy ujížděl Adamec sám na Kašpara, bohužel pro něj ale netrefil branku. Tři minuty poté se podařilo domácím znovu zvýšit své skóre, v 17. minutě se po zmatku před Altrichterem podařilo vsítit puk Vítu Jiskrovi. Do konce třetiny se hrál vcelku opatrný hokej a obě mužstva si hlídala svá pásma.

Druhá perioda byla povedenější pro hosty, po 47 sekundách hry se podařilo vstřelit branku Martinu Langovi, ten se po Hajšmanově přihrávce prosadil z místa mezi kruhy. V 28. minutě to už vypadalo, že by se mohl Lang prosadit podruhé v tomto utkání, svým blafákem Kašpara nepřelstil. V 36. minutě měl šanci Mužík, který ujížděl před domácí obranou, ovšem vystřelil mimo Kašparovu klec. Plzeň se pak i nadále tlačila, avšak neúspěšně.

V poslední periodě byly v úzkých oba celky, ani jednomu z nich se nepodařilo nic vymyslet. Hra se přelévala z jednoho konce ledové plochy na druhý a týmy se přetlačovaly o každý centimetr. V 51. minutě se po chybě Plzně dostali na puk domácí a už to vypadalo kriticky, bohužel pro Energii pak fauloval Holub a tak ani z této akce nic nevyplynulo. Plzeň i Karlovy Vary měly v poslední části hry přesilovku, ale oba celky ji nevyužily.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Ke třem bodům nás dovedl dobrý nástup v první třetině, vstřelili jsme dvě branky. Stála za tím i snaživost hráčů a výborný výkon brankáře Kašpara. Hráči předvedli týmový výkon a na to budeme sázet i v play-off.

Michal Straka (HC Plzeň 1929) Z naší strany to byla samozřejmě špatná první třetina, tím jsme si ten zápas prohráli. Neměli jsme nasazení. Ve prostřední části jsme začali hrát, dali jsme kontaktní gól a čekali jsme na šanci. V poslední třetině to Karlovy Vary dobře zatáhly a už se nám nepodařilo vyrovnat.