Starší dorost na Spartě bere všechny body!

Plzeň – Mladí indiáni načali dvojzápas na ledech soupeřů v našem hlavním městě. Představili se na ledě pražské Sparty a vedli si znamenitě – co branka – to získaný bod.

25A , pá 2.3.2018, 15:00
HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929
2:3
1:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 11. Tůma (Čech, Arnošt), 40. Pšenička (Dani, Prchal) – 5. Procházka (Hasman, Altrichter), 16. Mužík (Hajšman, Rohla), 49. Hajšman (Rohla, Mužík). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Rozhodčí: Vojtěchovský – Štofa, Beneš.
Vyloučení 1:3
Využití 1:0
Střely na branku 36:33
Diváci 69
Vyšší tresty Tůma (SPA) a Krýner (PLZ) 5 + DKU
HC Sparta Praha Švehlák (Mičán) – Bureš, Najman J., Tůma, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Rubeš, Flídr, Smola, Arnošt, Vitouch.
HC Plzeň 1929 Altrichter (Pilc) – Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Malát, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Šeba, Mužík.

Komentář

Starší dorost se z pozice třetího celku průběžné tabulky představil na ledě páté pražské Sparty. Bodový rozdíl činil tři body, domácí mají odehraný duel navíc. Vyrovnaný byl i první vzájemný zápas obou mužstev na západě Čech. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2, nakonec v prodloužení udeřili modrobílí. Ti začali lépe i dnes, když skóre v páté minutě otevřel Jakub Procházka, druhou asistenci si zapsal gólman Altrichter. V polovině úvodního dějství se však začínalo opět nuly, když gólmana soupeře překonal Patrik Tůma. Indiáni si ale vedení ještě do první přestávky vzali zpět, síť rozvlnil kanonýr Radek Mužík. Zajímavostí je, že celá perioda se obešla bez jediného vyloučení.

Prostřední pasáž hry to již změnila, ale z prvního trestu na straně Plzně Sparta vyrovnání nevytěžila. Druhý faul ale již indiánům neprošel. Čtyřicet vteřin před druhou sirénou totiž do černého zamířil Ondřej Pšenička. Vše tak měla rozetnout až závěrečná část.

Ta začala vyloučením na straně Pražanů pro špatné vyhození kotouče, početní výhoda ale zůstala nevyužita. Za nedlouho poté ovšem Rohla oslovil Kamila Hajšmana a ten dotřetice dnes poslal své barvy do trháku. Když domácí následně nevyužili další plzeňský prohřešek proti pravidlům, zkusili alespoň hru bez brankáře. Ani ta již skórem ovšem nepohnula. Stejně tak jako po závěrečném hvizdu výměna názorů mezi Krýnerem a Tůmou. Modrobílí tak ve vzájemném zápase letos i podruhé vítězí při skóre 3:2 a upevnili si svou pozici v popředí průběžné tabulky.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "Byl to vyrovnaný zápas. Za stavu 2:1 nás domácí zatlačili a my nakonec náskok neudrželi. Do poslední čísti se šlo za stavu 2:2 a naštěstí jsme to byli my, kdo rozhodl. Velmi cenné vítězství."

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!