Starší dorost loupil v Liberci!

Plzeň - Mladé pušky řadily v Liberci a nasázely na severu Čech bůra. Tento hrací týden tak uspěly i ve svém druhém utkání na ledě soupeře.

26A , so 3.3.2018, 12:30
Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929
2:5
0:0, 1:2, 1:3
Branky a nahrávky: 39. Had (Rychlovský, Žemba), 45. Liška (Křepelka, Drábek) – 26. Hasman (Hajšman, Procházka), 28. Hajšman (Rohla, Malát), 42. Princl (Kolda, Krýner), 50. Hajšman (Rohla, Šiller), 60. Hasman (Procházka). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Rozhodčí: Škrobák – Vodák, Hradil
Vyloučení 5:6
Využití 0:1
Střely na branku 45:33
Diváci 68
Bílí Tygři Liberec Zajíček (Novák) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga
HC Plzeň 1929 Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Čech, Kolda (C), Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Malát, Hasman, Šeba

Komentář

Utkání začalo hezky zostra, když po střele Hada z dorážky rozezvučel tyč Hájek. Poté se na brankoviště prokličkoval Kotyza, na pomoc mu přispěchal i Vomáčka, nicméně Altrichter svůj tým podržel. Následně do pásma vlétl Ira, z mezikruží ovšem našel pouze vyrážečku domácího muže s maskou. Činil se i na druhé straně Zajíček, který bravurním přesunem znemožnil dorážet Hajšmanovi. Když podobně zakročil plzeňský brankář proti Šeligovi, odcházelo se o první přestávce do kabin za neměnného stavu.

Úvod prostřední periody byl ve znamení vyloučení Tygrů, druhý trest již Západočeši potrestali. Josef Hasman dostal touš mezi kruhy, odkud z první div neprotrhl síť. Vzápětí navíc indiáni předvedli rychlý kontr, Procházka oslovil Kamila Hajšmana a Plzeň šla do trháku. Sám asistent brzy na to pláchl do samostatného úniku, Zajíček ovšem jeho kličku do bekhendu vykryl. Naopak na vrcholu kruhu na druhé straně napřáhl Křepelka a málem rozpůlil břevno. I Tygři se ale nakonec dočkali. O zdramatizování duelu se postaral v přečíslení tři na jednoho Petr Had, když se k němu šťastně odrazil touš vyražený Altrichterem po ráně Rychlovského.

Jenže hned po dvaašedesáti vteřinách třetí části pláchl do sóla Marek Princl a parádním zakončením mezi nohama alá Robert Kysela vs. Petr Bříza donutil uznale zatleskat i domácí příznivce. Tygři ale hlavy nevěšeli, naopak. Po valné hromadě v plzeňském brankovišti si našel puk Adam Liška a znovu přiblížil své barvy k bodům. V polovině poslední dvacetiminutovky ovšem udeřil z levého kruhu Kamil Hajšman a misky vah opět značně více přály hostům. Za nedlouho poté mohl navíc bůra vystřelit Novák, který si od modré sjel až mezi kruhy, jenže rozezvučel tyč. V závěru zápasu zkusili Severočeši hru bez brankáře. Tu potrestal Josef Hasman a udal tak výsledku definitivní podobu. Západočeši tedy oplatili svému soupeři porážku 1:3 ze svých prérií.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "Zápas měl náboj play-off, je poznat, že se již vyřazovací boje blíží. Utkání bylo vyrovnané, domácí byli možná trošku lepší. My sice neměli naše nejlepší hráče, ale všichni včetně gólmana podali super kolektivní výkon a uhráli jsme cenné body."

Aktuálně na webu

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit