Mladší dorost s čistým štítem dobyl Litvínov!

Plzeň - Mladí indiáni popáté ze šesti pokusů letos vyzráli na černožluté, podruhé navíc bez inkasované branky.

17A , so 3.3.2018, 12:30
HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929
0:4
0:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 11. Václavík, 17. Altrichter (Kuchárik), 41. Kvasnička (Adamec), 53. Hamšík (Kremláček, Altrichter). Průběh utkání: 0:0, 0:4.
Rozhodčí: Knapík – Kopáč, Sýkora
Vyloučení 13:10
Využití 0:1
Střely na branku 13:60
Vyšší tresty Miškovič (LIT) 10 min. a Jonák (LIT) 5 + DKU
HC Verva Litvínov Zelenka (od 38. Herkommer) – Minařík, Hocelík, Kroupa, Jonák, Miškovič, Vlášek – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Pačan, Kudrhalt, Kočárek, Slavík, Fišer, Šikl.
HC Plzeň 1929 Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Komentář

Obě mužstva na sebe letos narazila v extralize již pošesté. První čtyři zápasy ovládli indiáni, naposledy se však v Plzni radoval Litvínov. Západočeši tak měli svému soupeři co vracet a začali dobře. Skóre utkání totiž otevřel Tomáš Václavík. Domácí následně ustáli hru v oslabení, ale brzy po vypršení trestu přeci jenom inkasovali. Po příhře Kuchárika se totiž prosadil Jakub Altrichter. Tím i udal konečné skóre první části a jeho barvy tak odcházely do kabin spokojenější.

Prostřední část žádný střelecký zápis nezaznamenala, ovšem přibylo vyloučení. Litvínov hrál mnohdy až za hranou pravidel a to si indiáni nenechali líbit. Po sérii potyček tak bylo vyloučeno hned pět hráčů.

Hned vstup do poslední dvacetiminutovky potvrdil zisk všech bodů pro Západočechy. Přesně po šedesáti vteřinách hry totiž náskok pro modrobílé navýšil Vlastimil Kvasnička. Pokračovala ale i nervózní atmosféra, sudí musel udělit hned patnáct dvouminutových trestů, jeden osobní a jeden do konce utkání. Poslední zápis o utkání je ale gólový, Kremláček předložil Jakubu Hamšíkovi, jenž dodal výsledku definitivní podobu. Západočeši tak zapisují v pětatřicátém kole již jednatřicáté vítězství.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Soupeř dnes vůbec nechtěl hrát hokej. Bylo tam, kromě férové hry do těla, moc zákeřných faulů, zákroky na hráče bez kotouče, prostě zbytečné věci. Rozhodčí bohužel nechal píšťalku a rozum v kabině. Jsem rád, že není nikdo zraněný a že jsme si to nenechali líbit a postavili se k tomu jako tým. Na druhou stranu, my musíme proměňovat šance, pak soupeři nepomůže ani wrestling.

Aktuálně na webu

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši