Juniorka zabojovala a obrátila zápas proti Chomutovu!

Prohrávali po první třetině o dvě branky, ale následný impuls v podobě výměny gólmana a zlepšená hra přinesla plzeňským juniorům sladké ovoce v podobě obratu duelu proti chomutovským Pirátům. Mladí indiáni vstoupili proto vítězně do nadstavbové části.

1B , pá 2.2.2018
HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov
4:2
0:2, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 39. Hanzlík (D. Roubal, Kačena), 49. D. Roubal (Houdek), 54. Vavřička (Lokajíček, Chalupa), 59. Hanzlík – 2. Chlán (Köver, Šilar), 20. Köver (Chlán). Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Rozhodčí: Sýkora - Tvrdík, Rubáš
Vyloučení 4:5
Využití 2:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 36:29
Diváci 68
HC Plzeň 1929 Kolář (od 21. Beran) – Houdek, Kačena, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel, Čechura – Reitspies, Přikryl. Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal, Chalupa.
Piráti Chomutov Běhula (Stuchlík) – Buchtela,.Kopic, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Kóver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.

Komentář

Vstup do zápasu se hostujícím Pirátům povedl přímo na jedničku. Plzeňský Eret putoval na trestnou lavici a následnou přesilovou hru chladnokrevně proměnil Petr Chlán, který z mezikruží poslal puk nekompromisně pod víko. Hrálo se od začátku v hodně ostrém tempu a gólmani měli napilno. Brankář Běhula ale působil jistým dojmem a poradil si i s nepříjemnou dorážkou Matiáška z těsné blízkosti. Hodně práce měl i Kolář, jemuž ovšem nepřálo tolik štěstí, když lovil ze své svatyně ještě jednou puk těsně před koncem první periody.

Jakub Köver se snažil co nejrychleji zakončit v závěrečné vteřině, což se mu nakonec povedlo na výbornou, když procpal puk mezi Kolářovými betony ještě čtyři desetiny vteřiny před sirénou. To byl poslední moment v zápase pro plzeňského brankáře, který přepustil své místo Beranovi. Po studené sprše vstoupili indiáni aktivně do další části, v níž ještě častěji zaměstnávali Běhulu. Matěj Chalupa nastřelil tyčku, Červenkovi chyběl krok, aby střílel do prázdné branky. Na druhé straně naopak samostatný nájezd neproměnil Chlán.

Vypadla i časomíra, ale Západočeši nakonec přece jen odčarovali kouzlo chomutovského strážce svatyně. Minutu před odchodem do kabin dostal nabito na pravý kruh Štěpán Hanzlík, jehož střelecký pokus se zastavil až v síti. Domácí tým po změně stran stupňoval svůj tlak a dočkal se srovnání. Nahození Houdka od levého mantinelu tečoval šikovně Jakub Vavřička před brankou mimo dosah gólmana.

Následně navíc Piráti putovali rychle do tří. Dvojnásobnou výhodu Plzeňané sice nevyužili, ale klasickou již ano. Lokajíčkovo nahození od modré čáry tečoval mezi kruhy Jakub Vavřička a chomutovský gólman byl znovu bez šance zasáhnout.

Hosté ještě v závěru duelu dostali k dispozici početní výhodu, kterou ještě umocnili hrou bez gólmana. Udeřilo přesto ale na jejich straně. Štěpán Hanzlík vyhodil kotouč po mantinelu, u něhož byl následně jako první a z první poslal kotouč do prázdné branky, čímž pečetil vítězství domácího celku.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme špatnou první třetinu, byli jsme nedůrazní, málo jsme stříleli. Dělali jsme chyby v předbrankovém prostoru, Chomutov nám proto odskočil. Potom jsme udělali o první přestávce nějaké změny, impulsem měla být výměna gólmana a hra pouze na tři útoky, což se povedlo, když jsme potom zápas obrátili.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Poměrně vyrovnané utkání, v němž jsme sahali alespoň po bodu. Bohužel jsme ale udělali nějaké technické přestupky, což si proti Plzni nemůžeme dovolit, protože se jedná o silné mužstvo, které to potrestá. Domácí asi zaslouženě vyhráli, ale myslím si, že při trochu větší koncentraci jsme měli na to, abychom zde získali nějaký bonusový bod.

Aktuálně na webu

Přesuny utkání

Indiáni o víkendu sehrají dvě venkovní utkání

Zápas 25. kola

AKTUALIZACE: Zápas 25. kola proti Hradci Králové se odehraje v původním termínu

Ohlasy 5. kolo

Chtěl jsem si dovolit udělat kličku a naštěstí to vyšlo, popisuje Matyáš Kantner