Junioři zvládli důležitou bitvu v Pardubicích!

Plzeň - Mladí indiáni zvládli třetí venkovní duel v řadě, když šachovou partii na východě Čech ovládli v nájezdech.

7B , čt 8.3.2018
HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929
1:2sn
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 27. Mert (Machala, Pochobradský) – 58. Rubner (Vavřička), rozh. náj. Chalupa. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel
Vyloučení 4:4
Využití 0:1
Střely na branku 44:34
Diváci 74
Vyšší tresty Machala (PCE) os. 10 min.
HC Dynamo Pardubice Klouček (Kulich) – Bučko, Javůrek, Mertl, Oliva, Pražák, Žouželka, Zukal – Dušek, Hoskovec, Kubišta, Kusý, Machač, Machala, Matýs, Petrus, Pochobradský, Syrovec, Veverka, Zídek.
HC Plzeň 1929 Kolář (Červenka) – Houdek, Kaňák, Kvasnička, Šilhán, Staněk, Štěpánek – Chalupa, Eret, Kovařík, Matiášek, Pour, Přikryl, Reitspies, Roubal, Rubner, Váňa, Vavřička, Vracovský.

Komentář

Zápas začal pěkně od podlahy a již ve druhé minutě za Kolářem zvonila branková konstrukce po zakončení Duška. Na druhé straně odpověděl Matiášek z levého kruhu, muž s maskou Pardubic povolal do zbraně vyrážečku. Poté se k zakončení na brankovišti dostal Hoskovec, mířil však přímo do hrudi gólmana indiánů. Stejný hráč po chvilce prokličkoval celé hřiště, Kolář mu však jistou trefu sebral hřbetem lapačky. Oběma celkům následně nepříliš dobře vyšly přesilové hry, do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední část odšpuntoval tečovanou ranou od modré Kvasnička, černý nesmysl nakonec prolétl těsně mimo pravé tyče. Poté se před plzeňským fantomem zjevil osamocený Zídek, neuspěl. Podobně se vedlo i Duškovi v přečíslení dva na jednoho, kterého ke skórování vybídl Hoskovec. Nakonec první střelecký zápis přinesla přesilová hra Dynama. Ihned po buly napřáhl na modré Jakub Mert a propálil vše, co mu stálo v cestě. Navýšit náskok svých barev mohl z mezikruží Kusý, mířil ale příliš přesně – do pravé tyče. Naopak srovnat se soupeřem krok se snažil Eret, který se řítil na Kloučka sám ze strany, zakončení mezi betony i následná dorážka síť nerozvlnily. Před druhou sirénou ještě zkoušel Zídek doručit na místo určení předcházející pokus Kusého, stav se již nezměnil.

Poslední dvacetiminutovka jako první přinesla další orazítkování svatyně Západočechů. To když Mert z první z kruhu div nerozpůlil břevno. Podobně nešťastně si vedl i Kusý, jenž z mezikruží rozezvučel pravou tyč. Jedovatě vypálil i Dušek přes obránce, Kolář jeho projektil vyškrábl koncem betonu. Když mu pak tváří v tvář nedokázal procpat touš za záda ani Zídek, přišel pro Pardubice trest. Vavřička našel zpoza branky na pravém kruhu volného Marka Rubnera, který z první poslal zápas do prodloužení. V něm již branka ze hry nepadla a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V prvních pěti sériích uspěli pouze Dušek a Vavřička, poté až v deváté velké drama rozsekl Matěj Chalupa.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Jsme velmi rádi, že jsme vyloženě uloupili dva body. Domácí totiž byli první dvě třetiny jasně lepším týmem, nám ovšem skvěle zachytal gólman Kolář. Měl i potřebné štěstí, několikrát Pardubice nastřelily tyč. My jsme se soupeři vyrovnali trochu až v závěrečné dvacetiminutovce a jsou z toho nakonec dva body. Ty jsme tedy opravdu uloupili.”

Aktuálně na webu

Výzva a upozornění pro návštěvníky

Výzva a upozornění pro návštěvníky mládežnických zápasů

Dorost odkládá duel

Ani tento týden to dorostu nevyjde, PZ Kladno je v karanténě

Výtěžek aukce

V aukci dresů HC Škoda Plzeň z uplynulé sezóny bylo vybráno přes 137 tisíc korun

×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
HC Meteor Třemošná
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Slavia Praha