Plzeň – V ten samý čas, kdy A-tým rozehrál čtvrtfinálovou sérii, nastoupili junioři k předposlednímu duelu základní části na severu Čech.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

4:3p
2:0, 0:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Průžek (Kunst, Hrabík), 16. Chrtek (Turský), 42. Chrtek (Nezbeda, Bednář), 65. Burda (Průžek) – 39. Chalupa, 48. Chalupa (Rubner), 54. Pour (Eret, Kvasnička). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Rozhodčí: Pilný – Lučan, Maštalíř

3:4
1:0
40:26
97

Žajdlík (Polášek) – Hanousek, Bednář, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Rychlovský, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

Kolář (R. Červenka) – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, M. Červenka, Hanzlík, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner

Tomáš Vracovský 0 0 0 -2 0

Zápas začal ve velkém stylu. Již ve druhé minutě se po špatné rozehrávce Plzně zjevil před Kolářem osamocený Šír, mířil však pouze přímo do jeho hrudi. Poté se již skóre měnilo. Indiáni museli do tří, čehož na brankovišti využil Jiří Průžek, který zakončil přesně pod víko. O rychlé vyrovnání se pokoušel Rubner, s oběma jeho ranami si ale poradil Žajdlík. Naopak tak udeřily opět šelmy. Ondřej Chrtek vybojoval touš v rohu pásma hostí, vybruslil si až na osu hřiště a následně i nechytatelně zavěsil. Těsně před první přestávkou ještě zahrozil tečovaným nahozením od modré Burda, touš se mezi tři tyče nevešel. I tak Severočeši mířili do kabin spokojenější.

Prostřední část začala opatrněji, oba celky vždy na chvilku zatlačily svého soupeře, k vypracování gólových příležitostí to ale nevedlo. Situaci nezměnilo ani oslabení Tygrů. Až po té se na modré napřáhl Turský, jeho tečovaná dělovka jen těsně minula tyč. Kolář musel zasahovat vzápětí, kdy se Wiencek protáhl podél levého mantinelu až do palebné pozice. Indiáni osobě dali vědět gólově. V přesilové hře Západočechů chyboval Starosta, do sóla se hnal Matěj Chalupa a zakončil přesně k tyči. Stejný hráč byl ještě pře druhou sirénou vyloučen, na změnu stavu to již vliv nemělo.

Poslední dvacetiminutovku načal Hanousek od modré, Kolář ukryl černý nesmysl do lapačky. Po dalším takovém pokusu ze stejné pozice v podání Nezbedy se již domácí radovali. Jeho dílo zkázy totiž pro hosty dokonal bekhendem Ondřej Chrtek. Definitivní pojistku mohl přidat v přečíslení po příhře Holendy Hrabík, puk proletěl těsně nad břevnem. A tak začalo drama. Rubner vyslal do dalšího sóla opět Matěje Chalupu, který i tentokrát v konfrontaci s Žajdlíkem uspěl. Západočeši navíc byli při chuti a brzy se začínalo od nuly, tedy od tří. Jakub Pour napřáhl na levém kruhu a trefil přesně mezi betony. Poté musela Plzeň do čtyř, opaření Tygři ovšem s touto výhodou naložili prachbídně. Již v pěti na obou stranách tečoval Chrtek pokus Starosty a jen těsně minul svatyni soupeře. Stejně si vedl i Burda z mezikruží a poslal tak zápas do prodloužení. V tom se nakonec domácí přeci jenom dočkali. Václav Burda pláchl všem na ledě a po kličce překonal i nastavený beton Koláře.

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli za bod, protože jsme prohrávali již 1:3. Mrzí nás ale dvě věci. Poslední dobou nás tlačí bota při přesilových hrách, protože si v nich v utkání nepomůžeme. Druhá byla dnešní hrubá chyba v prodloužení, která rozhodla.”