OF2: Starší dorostenci nedopustili drama, Zlín tentokrát rozstříleli a jsou blízko čtvrtfinále!

Zatímco včera se o první vítězství v osmifinálové sérii staršího dorostu bojovalo do poslední chvíle a indiáni obrátili z 0:2 a 2:4 na konečných 8:5, dnes bylo rozhodnuto už po první třetině. Západočeši dominovali, v úvodní dvacetiminutovce nasázeli čtyři branky, celkově zvítězili vysoko 8:2 a jsou jedno vítězství od postupu do čtvrtfinále. Do toho mohou proniknout už v úterý ve 17:00, případně ve středu v 15:00, kdy se bude hrát ve Zlíně.

OF2 , ne 18.3.2018, 12:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín
Branky a nahrávky: 9. Matiášek (Kolda), 14. Mužík (Matiášek, Kolda), 17. Hajšman (Hasman, Procházka), 19. Procházka (Hasman, Hajžman), 26. Přikryl (Lang), 32. Lang (Matiášek), 47. Procházka (Hasman, Šilhán), 57. Přikryl (Lang) – 34. Jaroněk (Dobiáš, Suhrada), 47. Suhrada (Pröschl, Dobiáš). Průběh utkání: 6:0, 6:2, 8:2.
Rozhodčí: Mertl – Vavruška, Jindra
Vyloučení 10:9
Využití 4:2
V oslabení 1:0
Střely na branku 39:38 (14:13, 15:11, 10:14)
Diváci 85
Vyšší tresty Hajšman (PLZ) - TS (hákování), Hamrlík (ZLN) - TS hákování), Lokajíček (PLZ) - 5+DK (faul kolenem)
HC Plzeň 1929 Altrichter (Pilc) – Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda (C), Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman (A), Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík
PSG Berani Zlín Kořének (32. Kubík) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Talafa, Janošek (C), Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl (A), Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus (A), Kristek, Kozubík

Komentář

Do zápasu vstoupili Západočeši drtivým způsobem. Už ve třetí minutě se zjevil v tutové šanci Kolda, ale sám před gólmanem minul bránu. Ovšem chuť si Matěj Kolda spravil už v deváté minutě, kdy krásným dlouhým pasem našel Jana Matiáška, jenž zakončil svůj samostatný únik střelou do šibenice, Kořének byl bez šance. Indiáni poté udeřili znovu a opět to bylo z rychlé protiakce. Matiášek dostal přes obránce kotouč na volného Radka Mužíka a ten ho dokázal nadvakrát propasírovat přes Kořénka do sítě.

Plzeň nepolevovala a dokázala zužitkovat nabídnutou přesilovku. Střelu Hasmana neudržel Kořének ve výstroji a číhající Kamil Hajšman už měl jednoduchou pozici. Hned vzápětí se ševci znovu nechali vyloučit, ale největší šanci si vypracovali paradoxně v oslabení. Jaroněk se dostal do zakončení zblízka, Altrichter jen vyrazil, ale s následným velikým závarem před bránou mu pomohli obránci. Hned z následné akce skórovali počtvrté modrobílí, klasické nedáš – dostaneš. Jakub Procházka si našel volné místo před bránou, inkasoval pas od Hasmana a zakončil přesně, po první části už tak bylo téměř rozhodnuto.

Domácí nastoupili aktivně i do prostřední periody a hned se radovali z branky, té však dosáhl Marek Princl zásahem vysokou holí. Ovšem indiáni se za okamžik mohli radovat oprávněně. Pátý gól padl opět z přečíslení, když se Filip Přikryl odpoutal od obránce, obdržel pas od Langa a zakončil pod horní tyč zlínské branky. To však nebylo z plzeňské strany vše. V početní výhodě nevěděl co s kotoučem Martin Lang, a tak z pravého kruhu vypálil a kotouč doplachtil do sítě nad vyrážečkou Kořénka, který po šestém gólu opustil brankoviště.

I ševci měli možnost přesilovky, rovněž ji dokázali využít a dočkali se čestné branky. Jiří Suhrada nejprve několikrát branku netrefil, ale do kotouče se dokázal opřít také Jan Jaroněk a jeho pumelice zapadla přesně do horního růžku Altrichterovy branky. Zlín se poté až příliš zaměřil na ofenzivu a nechal několikrát zadní vrátka otevřená. Jakub Procházka však ve velké šanci minul a Hasman byl při brejku atakován, místo trestného střílení však přišly pro Hamrlíka jen dvě minuty. A během tohoto trestu se děly věci! Luža dokázal vypíchnout kotouč kličkujícímu Langovi a vyslal dopředu Suhradu, ten však zakončil únik střelou do masky plzeňského gólmana. Ještě větší šanci měl unikající Robert Sedláček, ten byl totiž faulován Hajšmanem a jel trestné střílení, ovšem vysoko přestřelil. Hned o sedmnáct sekund později jel trestné střílení i domácí Marek Princl, kterého zahákoval z trestné lavice vracející se Hamrlík, ale ani plzeňský útočník neuspěl, jeho parádičku, střelu mezi nohama, vychytal Kubík, a tak Západočeši vedli před poslední třetinou 6:1.

Třetí dvacetiminutovka už byla jen formalitou, přesto se však diváci dočkali tří branek. Zlín měl možnost snížit při dlouhé početní výhodě, když Lokajíček sestřelil kolenem Sedláčka a utkání pro něj skončilo. Ševci se gólu dočkali po necelé minutě, dělovka Jiřího Suhrady zapadla k levé tyči nad beton Altrichtera. Avšak Plzeň hned odpověděla. Jakub procházka obdržel pas za obranu, dlouhým blafákem si položil Kubíka a zasunul puk za jeho levý beton.

Berani měli k dispozici další přesilovky, ale místo další branky mohli inkasovat, když ujel Josef Hasman, avšak v tísni a faulován nedokázal přesně zakončit. Západočeši ale skórovali hned v nabídnuté početní výhodě, když Lang vysunul za obránce Filipa Přikryla, ten výborně vymíchal Kubíka a pak už to měl jednoduché, upravil tak stav utkání na konečných 8:2.

Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): „Celý zápas se odvíjel od první třetiny, kdy jsme získali náskok. Utkání dostalo jiný náboj, už jsme nebyli tak soustředění a duel se spíš dohrával. Hráče musím pochválit zejména za úvod a vypracované vedení.“

Zdeněk Sedlák (Aukro Berani Zlín): „Začali jsme špatně, prohráli první třetinu 0:4 a Plzeň už to v klidu dohrála. Je to škoda. Oproti včerejšku jsme nehráli dobře. Ale i kdybychom dnes prohráli 0:1 nebo 2:8, pořád je to v sérii 2:0 pro Plzeň a nic nevzdáváme. Doufám, že se sem ještě vrátíme.“

Preview 39. kolo

Nedělní cesta směřuje pro Plzeň do Olomouce!

Ohlasy 38. kolo

Na dnešní vítězství budeme chtít navázat, hlásí dvougólový Filip Přikryl

PLZ - MHK 5:3

PLZ - MHK 5:3 - Plzeňští pěti brankami zpřetrhali sérii nezdarů!