Plzeň - Mladí indiáni v úvodu extraligy ovládli všechny tři duely, dnes ovšem na ledě Slavie těsně nestačili.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 1:1, 1:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 1. Vlček (Všetečka), 33. Brož, 50. Vlček (Všetečka, Hasil), 62. Vlček (Všetečka, Hasil) – 15. Eret (Malák), 34. Eret (Pour). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Slavia Praha

Málek (Vecka) – Němeček, Duda, Bureš, Macek, Steinocher, Holý – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil. Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák

Kolář (Pilc) – Houdek, Novák, Lokajíček, Šilhán, Kovařík. Kremláček, Malák – Ženíšek. Kvasnička, Rohla, Poul, Slanina, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Pincl

Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

Do duelu vlétli domácí jako velká voda a již po pětapadesáti vteřinách hry Šimon Vlček nic nevymýšlel, nabral směr brána a puk se zastavil až v síti. Za hosty měl srovnání na holi Ženíšek, svou dorážkou ale úspěšný nebyl. Šikovně se k teči propracoval i Slanina, sešívání opět odolali. Poté se protlačil k brance z pravé strany Petr Eret, našel před ní Poura, ovšem ani tentokrát se hosté nedočkali. Až vzápětí se asistent proměnil ve střelce a z levé strany zamířil přesně ke vzdálenější tyči. V závěru třetiny se před brankou Západočechů zjevil osamocený Všetečka, remízový stav ale již zůstal nezměněn.

V úvodu druhé části všem na ledě ujel Hasil, modrobílé od pohromy uchránilo břevno. Poté se již domácí dočkali. Jaroslav Brož nabral rychlost na levé straně, natlačil se až před Koláře, kterého překonal mezi betony. Jenže radost sešívaných trvala pouze necelou minutu. Petr Eret pláchl obraně soupeře a uspěl svižnou střelou na lapačku. Oba celky si následně ještě vyzkoušely početní výhodu, vše však měla rozetnout až závěrečná část.

A tak se také stalo. Všetečka oslovil Šimona Vlčka mezi kruhy, který zamířil přesně do černého. Stejný hráč mohl vzápětí zkompletovat hattrick, tváří v tvář Kolářovi ale z levé strany přestřelil. I tak se ale slávistický kanonýr dočkal, když v nadstavbě dorážkou rozhodl o kompletním bodovém přísunu na stranu Pražanů.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Plzeň do tohoto zápasu ztratila jediný bod, o čemž jsme věděli a na zápase se dobře připravili. Naši kluci podali dobrý výkon. Byli aktivní, nebyli zalezlí, což se nám nakonec vyplatilo. Hráli jsme agresivně, napadali, stříleli, tak se musí v dnešní době hrát. I v prodloužení jsme se udrželi na puku a rozhodli jsme.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Utkání bylo velmi vyrovnané. Museli jsme dvakrát dotahovat, což se nám podařilo, a nakonec rozhodovala jediná branka. V předešlém zápase se nám ji podařilo vstřelit, v tomto utkání bohužel ne. Pak už z naší strany nebyla síla výsledek zvrátit. Udělali jsme hodně chyb v obranném pásmu, Slavia hrála hodně agresivně, což nám dělalo problémy. Nedokázali jsme si s tím poradit. Chtěli jsme získat aspoň bod v prodloužení, ale bohužel tam bylo opět naše nedorozumění, které soupeř potrestal. Slavia vyhrála zaslouženě, i když zápas byl hodně vyrovnaný.“