DOR: PLZ - SPA 3:2

Čtyři ze čtyř! Dorost si vyšlápl na Spartu!

Plzeň - Mladé pušky se potřetí v nové sezóně představily na domácím ledě, dobrou formu indiánů si přijela prověřit Sparta Praha.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:2
1:1, 2:0, 0:1 - N 0:1

Branky a nahrávky: 10. Soukup (Kupčo), 23. Jasečko (Korčák, Páník), 34. Marcel (Dvořák) – 17. Broš, 51. Vitouch (Theimer), 63. Krupička (Adamec, Tomov) Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:2

Rozhodčí: Jakub Šindel – Jaroslav Hřebík, Lukáš Matys

7:8, navíc Ludvík 10 min., D. Soukup 5+OT do konce utkání
0:1
1:0
25:20
70

Bočan (Lokajíček) – Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Pánik – Hauser, Dominik Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel (A), Dáňa, Marek Soukup, Václavík, Kaiser (C), Kupčo

Sluka (Krbeček) – Tomov, Brůna, Ducháč (A), Ludvík, Menzel, Adamec (C) – Broš, Mácha, Holl, Krupička, Straka, David, Hamršmíd, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch

Tomáš Václavík 0 0 0 0 0

Zápas jako řemen čekal ve čtvrtém kole na plzeňské dorostence. Do Home Monitoring Arény zavítala pražská Sparta a zápasy s tímto rivalem vždycky baví. Už po necelých dvou minutách byla potrestána domácí střídačka za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, nicméně Sparta první přesilovou hru potrestat nedokázala. V šesté minutě putoval opět na trestnou lavici domácí hráč, když byl Petr Hauser vyloučen za vražení na hrazení. Ovšem ani tuhle početní výhodu Pražané nevyužili a tak přišel zákonitě trest. Po přihrávce Lubomíra Kupči se prosadil přesnou střelou Dominik Soukup. Hned o dvě minuty později mohla Plzeň náskok zdvojnásobit, ovšem ani Škodovka svou první přesilovou hru nevyužila. V 16. minutě nastala situace, kterou domácí fanoušci v sezóně zatím nezažili. Josef Broš dokázal prostřelit Bočana v brankovišti a byla to vůbec první inkasovaná branka indiánů v dlouhodobé části. Zbývající šance už ani jeden z týmů nevyužil a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí a po zásluze se dostali zpět do vedení. Sebastian Jasečko zužitkoval přihrávku Matěje Korčáka a přesnou ranou rozvlnil podruhé síť za brankářem Slukou. Půl minuty po brance byl za podrážení vyloučen hostující Červenka, ovšem i potřetí to čtveřice Sparťanů dokázala ubránit. To z přesilovek ale nebylo vše. Ve 28. minutě byl na 2+10 poslán na trestnou lavici Ludvík za vražení na hrazení. Škodovka pár chvil na to také faulovala, proti pravidlům se provinil Dominik Soukup, když podrazil svého protihráče. A když byl o minutu později vyloučen plzeňský Dáňa, rázem z toho byla minutová přesilovka Pražanů pět proti třem. Domácí, ač s menšími problémy, situaci přečkali. Ve 34. minutě by plzeňský snajpr Dominik Soukup vyloučen na pět minut plus do konce utkání za kopnutí. Sparta se nadechovala k vyrovnání, ale nakonec to byla ona sama, kdo lovil puk ze své sítě. Po pasu Adama Dvořáka se v početní nevýhodě prosadil Marcel Marcel. Hosté dostali díky špatnému střídání domácích další přesilovou hru pěti proti třem, ale i tu modrobílí přečkali a jak se říká, kdo nepromění dvojnásobnou přesilovku, nezaslouží si vyhrát.

Poslední část nemohla začít jak jinak než přesilovou hrou, když byl po třech minutách vyloučen Vitouch za hákování. Plzeňským se nedala upřít snaha, ale stále se nemohli proti čtyřem bránícím hráčům prosadit. Indiáni se neprosadili ani po vyloučení Krupičky a tak nemohlo přijít nic jiného než trest. Na rozdíl od domácích Sparta početní výhodu využila, když se v polovině třetí třetiny prosadil Michal Vitouch. Hosty následně srazila na kolena dvě slepená vyloučení. Domácím ale dnes nebylo přáno a využít nedokázali ani minutu a půl dlouhou početní výhodu o dva muže. Ve zbytku utkání už ale Škoda odvrátila všechny střelecké pokusy hostů o vyrovnání a tak ze zápasu, který nabídl spousty vyloučených hráčů, bere tři body.

Zápas pokračoval v prodloužení o bonusový čtvrtý bod. Sparta dostala zkraje výhodu, když byl vyloučen Marcel. Tu využít nedokázali, ale poté, co se domácí útočník vrátil na led, rozhodl o jednom bodu pro hosty Jan Krupička.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Zápas byl dost neurovnaný, rozkouskovaný, bylo v něm totiž moc vyloučení. Za utkání jsme hráli a ubránili tři dlouhá oslabení ve třech. Za to mají kluci pochvalu, ale celkově to ještě není ono. Nejde nám koncovka a hra bez kotouče. Kluci se neuvolní pohybem, všechny přihrávky tak jdou přes bránícího hráče. Nevyhovíme si kvalitní přihrávkou a důsledkem je takový urputný projev, není lehkost..“