DOR: PLZ - TRE 4:0

Indiánský dorost v derby nadělil Třemošné čtyři kousky!

Plzeň - Plzeňští dorostenci nadále setrvávají na vítězné vlně. Po hladkém průběhu zápasu zdolali i Třemošnou a nadále marně čekají na svého přemožitele.

HC Škoda Plzeň - HC Meteor Třemošná

4:0
1:0, 3:0, 0:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 5. Václavík (Soukup), 22. Dáňa (Jiříček, Soukup), 29. Dvořák (Jiříček, Dáňa), 32. Matoušek (Jasečko, Marcel), 64. Václavík (Jasečko). Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Rozhodčí: Hucl – Charvát, Bělohlav.

5:10
2:0
0:0
48:14
60

Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Kanta, Schindler, Jánský, Jiříček, Jasečko, Páník – Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup, Matoušek, Václavík, Kaiser, Šiller

HC Meteor Třemošná

Prchlík (Ženíšek) – Trachta, Čarda, Bulka, Houdek, Plecitý, Malkovský, Poch – Schindler, Kozlík, Sieger, Borák, Steinbrücker, Pešek, Holý, Lajoš, Albrecht

Tomáš Václavík 1 1 2 2 0

Úvod zápasu začal poměrně opatrně. Domácí tým šel sice brzy do oslabení, ovšem to přečkal bez větších problémů. Naopak pak z první vážnější akce Plzeň udeřila, když se z mezikruží trefil Tomáš Václavík. Indiáni drželi poměrně otěže zápasu ve svých rukou, ale v první třetině se už do žádné výraznější příležitosti nedostali.

Po změně stran začala být ještě více znát převaha Plzeňanů. Domácí doslova zamkli na dlouhé minuty Třemošnou v její třetině a pramenily z toho další branky. Na konci přesilové hry se překvapivou střelou prosadil Josef Dáňa. Následně zachránila hosty dvakrát konstrukce jejich svatyně. Třetí trefu do sítě Třemošné přidal po další hezké kombinaci Adam Dvořák.

Domácí si dělali ve třetině protivníka prakticky, co chtěli, ovšem hosté srdnatě odolávali. Přesto ještě ve zbytku druhé periody udeřil plzeňský Aleš Matoušek. Po změně stran se začali do hry dostávat více i hokejisté Třemošné. Dění na ledě se točilo ze strany na stranu, ale gólmani příliš práce neměli. Vážněji musel zasahovat až Bočan, jenž s vypětím všech sil udržel po závaru puk před brankovou čárou. V závěru odolal plzeňský gólman i úniku soupeře a udržel proto čisté konto.

V prodloužení udeřil domácí Tomáš Václavík a bonusový čtvrtý bod zůstal v Plzni.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Máme poslední dobou podobné zápasy, kdy soupeře přehráváme, akorát se trápíme v koncovce. Měli jsme tam spoustu přečíslení, které ale nedokážeme ideálně sehrát. Nevyhovíme si, nedáme si finální přihrávku. Přesto máme čisté konto, gólman chytal výborně a obrana odehrála utkání rovněž slušně. A ohledně toho prodloužení, což jsme říkali už několikrát, jsme rádi za bod, ale...