Střelecká převaha na výhru v Litvínově nestačila, dorost poprvé padl

Až v jedenáctém utkání letošní sezóny našli plzeňští dorostenci přemožitele. Ačkoliv indiáni Litvínov přestříleli vysoko 50:20, museli stahovat tříbrankovou ztrátu. V závěru sice dorovnali na 5:5, nakonec však padli v nájezdech a berou bod.

11. , st 24.10.2018
HC Litvínov - Plzeň
6:5sn
2:0, 2:2, 1:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 7. Brouček, 17. Slavík (Dej), 24. Krocker (Brouček, Hocelík), 40. Hocelík (Slavík), 48. Cimrman (Vopat), rozh. náj. Vopat, rozh. náj. Vopat – 25. Korčák (M. Soukup, Dvořák), 36. Kupčo (Hauser, Jasečko), 46. Dvořák (Hodinář, Dáňa), 53. Korčák (Dvořák, M. Soukup), 58. Hauser (D. Soukup). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Rozhodčí: Kraval - Kába, Bláha
Vyloučení 6:5
Využití 2:3
Střely na branku 20:50
Diváci 87
HC Litvínov Čermák (Ešler) – Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Novotný, Hora – Dej, Postl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec.
Plzeň Bočan (Vondraš) – Hodinář, Schindler, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo, Beránek.

Komentář

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a nebylo vidět příliš mnoho šancí. Pokud se nějaký pokus dostal do útočné třetiny, tak zkušeně zasahovali oba brankáři. Skóre se měnilo až po individuální akci Dominika Broučka, který tak poslal domácí do vedení. Litvínov zvýšil obrátky a vypracoval si několik povedených příležitostí, které však kryl hostující gólman Bočan. Ten však nestačil na výtečnou souhru Deje s Markem Slavíkem a Litvínov šel rázem do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny musel několikrát zasahovat litvínovský Čermák, branka z těchto pokusů však nepadla.

Druhá třetina už byla v poněkud útočnějším stylu. Střelec prvního gólu Brouček našel rozjetého Marka Krockera, a ten byl v koncovce nekompromisní. Litvínov vedl 3:0 a zdálo se, že zápas bude spíše exhibicí. Proti tomuto tvrzení se razantně ohradili hosté. Nejdříve vstřelil důležitý gól Matěj Korčák, a po několika minutách využil přesilovku Lubomír Kupčo. Zápletka byla na světě. Plzeň, která vede tabulku, útočila a byla mnohem aktivnější než domácí. Tlak hostů přerušil Slavík, který zachytil přihrávku a rychle bruslil do útočné třetiny. Tam mu středem najížděl Lukáš Hocelík a domácí byli opět ve dvoubrankovém vedení.

Závěrečné dějství slibovalo tuhý boj obou týmů. Na úvod kralovali oba brankáři, kteří předváděli velmi dobré zákroky. Nakonec to byl plzeňský Adam Dvořák, jenž načal gólový účet třetí třetiny. Na tuto branku Litvínov rychle odpověděl. Vopat našel na modré čáře Adama Cimrmana, ten prostřelil hostujícího gólmana a zdálo se, že je hotovo. Jenže ani nyní se Plzeň nevzdala. Deset minut před koncem zvedl ruce nad hlavu Matěj Korčák, který těžil ze spolupráce s Dvořákem a Soukupem. V posledních minutách třetiny se radovali hosté ještě jednou, tentokrát mířil přesně Petr Hauser a na světelné tabuli svítilo skóre 5:5.

Následné prodloužení branku nepřineslo. Na řadu tedy přišli samostatné nájezdy. V nich prokázali znovu kvalitu brankáři, ale na pokus Jana Vopata byl hostující gólman krátký a Litvínov nakonec v infarktovém utkání vyhrál 6:5.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Dnes jsme to tady domácím doslova nechali. Nechci ale vůbec snižovat výkon domácích, předčili nás v poctivosti, obětavosti a v efektivitě v zakončení. Padali na zadky, vytěžili z minima maxima, využili vše, co jsme jim nabídli. Nakonec rozhodly individuální chyby jednotlivců. Dvakrát jsme nezablokovali střelu od modré. Musíme si sednout na zadky a začít dělat ty základní věci, které dělají kvalitní výkon mužstva.”

Aktuálně na webu

Deváťáci v přípravě

Deváťáci v přípravě! Trenér Pejchar: Máme s kluky rozdělanou práci a je čas ji dokončit!

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?