Junioři brali za tři góly tři body!

Plzeň – Mladí indiáni včera načali boje v nadstavbě, dnes pokračovali další soubojem – po Brnu přivítali Vsetín.

2. , so 1.12.2018
HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín
3:0
1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1
Branky a nahrávky: 8. Slanina (Lokajíček, Princl), 38. Princl (Procházka, Lokajíček), 54. Kremláček (Princl, Procházka) – 61. Jindra (Lukačka, Ondračka). Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Rozhodčí: Lacina – Pešek, Kreuzer
Vyloučení 6:7, navíc Houser 10 min. a Petriska 5+DKU
Využití 2:0
Střely na branku 32:33
Diváci 60
HC Škoda Plzeň K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, F. Kolář, Ženíšek, Červenka, Slanina, Adamec, Procházka, Markov, Princl.
VHK ROBE Vsetín Sachr (Málek) – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Zetocha, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Jindra.

Komentář

Úvodní třetina začala opatrně, oba celky se spíše oťukávaly. Z levého kruhu to nejprve zkoušel Markov, ze stejné pozice na druhé straně i Jindra, skóre zůstalo stejné. To se změnilo po chvilce, když Lokajíček napřáhl na modré a šikovně se v souboji před brankou prezentoval tečí Jan Slanina. Navýšit mohl náskok svých barev brzy Markov, střela z mezikruží ale byla na poslední chvíli zablokována. Se svým do mlýna přispěchal také Adamec, z pravého kruhu ovšem Sachra nepřekvapil. V závěru třetiny se ještě po chybě v rozehrávce Vsetína dostal k černému nesmyslu Markov na brankovišti, jenže přestřelil.

Prostřední dějství načal Vašenka z pravého kruhu, Kolář puk uzmul do lapačky. Lukačka se zase dostal ke střele u levé tyče, muž s maskou indiánů vytěsnil nad. Ani do třetice to Vsetínu nevyšlo, když dělovka od modré Koženého skončila na betonu. A tak o sobě dali vědět také domácí. Adamec to zkoušel z obou kruhů, podruhé ještě dorážel Slanina, Sachr se rovněž činil. Nemohl však již dosáhnout na ránu z první Marka Princla, kterého u pravé tyče skvělou přihrávkou z levého kruhu našel Procházka.

Záplatku mohl hned zkraje poslední části dát utkání Frydrych, v samostatném úniku ovšem jeho střelu mezi betony Kolář zastavil. Nevedlo se ani Lukačkovi, který zakončil mimo rychlé přečíslení svých barev. Za domácí odpověděl Adamec v přečíslení tři na jednoho, Sachr zasáhl vyrážečkou. Naopak neměl práci proti Princlovi, který z mezikruží přestřelil. Ze stejného místa na druhé straně pálil i Jindra, Kolář zasáhl betonem. Později bravurně lapačkou proti Vašenkovi, který obdržel příhru od tyče k tyči. Nakonec indiáni definitivně rozhodli v přesilové hře, když kombinaci zakončil Vladimír Kremláček. Západočeši tak brali za tři góly, po jednom v každé třetině, stejný počet bodů.

Nadstavba byla rozhodnuta již za devětadvacet vteřin, když úspěšně zakončil Lukáš Jindra. Výsledek 3:1 tak i kopíruje bodový zisk obou celků v utkání.


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. První třetina byla velmi dobrá z naší strany, ale trošku se trápíme se zakončením. Ve druhé části jsme měli výpadek, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do tlaku a šancí. Pak se nám naštěstí povedlo dát druhou branku. Ve třetí části jsme si to pojistili. Hráli jsme i řadu přesilovek, které nám moc nejdou. Mrzí nás prodloužení, která nám také nejdou. Škoda jednoho bodu.”

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): “Nechci se vymlouvat, ale určitě nás poznamenal včerejší zápas, který se dohrával prakticky o půl dvanácté v noci. Přijeli jsme na hotel někdy kolem čtvrt na dvě. Pak jsme brzy ráno vstávali a jeli do Plzně, takže pro kluky to nebylo jednoduché – máme úzký kádr, je nás zde prakticky patnáct. První třetinu jsme hodně zaspali, pak jsme možná trošičku to postupem času zvedali. Ale domácí si vítězství pohybem a takovou větší chutí určitě zasloužili. Když to řeknu takhle, pro bod jsme sem přijeli a jsme s ním spokojeni.”

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - SOB 19:7

Šesťákům visela ve vzduchu kulatá dvacítka!

Z8: PLZ - SOB 13:2

Osmáci i potřetí v lize nadělovali!

Ohlasy 2. kolo

Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček