JUN: SAL - PLZ 4:7

Junioři ukázali radost z plzeňského hokeje v Salzburku!

Plzeň - Mladí indiáni včera devíti góly opanovali zápas v Českých Budějovicích, dnes dalších sedm nasázeli i v Rakousku.

EC Red Bull Salzburg - HC Škoda Plzeň

4:7
0:2, 2:3, 2:2 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 34. Harnisch (Myklukha), 35. Peterka (Wimmer, Hede), 42. Eham (Vogt, Borzecki), 47. Peterka (Hede, Wimner), rozh. náj. Borzecki – 7. Adamec (Slanina), 8. Malát (Matiášek), 21. Kolda (Eret, Slanina), 23. Princl (Ženíšek, F. Kolář), 29. Matiášek (Malát, Lokajíček), 59. Eret (Kolda, Matiášek), 60. Houdek (Adamec). Průběh utkání: 0:5, 4:5, 4:7.

Rozhodčí: Kellner – Wiggins, Sporer

4:3, navíc Malát 10 min.
1:2
36:48
76

EC Red Bull Salzburg

Kolarz (28. Bugl) – Obu, Menner, Szuber, Wimmer, Prada, Necesany – Borzecki, Hede, Eham – Vogt, Myklukha, Harnisch – Leonhart, Hengelmüller, Peterka – Reisnecker.

K. Kolář (Čech) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Hollar, F. Kolář, Kolda – Slanina, Matiášek, Adamec – Kuchárik, Malát, Eret – Ženíšek, Princl.

Adam Ženíšek 0 1 1 0 2

Oba celky dělil před dneškem v průběžné tabulce nadstavby poměrně malý rozdíl, lépe si vedli indiáni. Soupeři se shodně včera prezentovali devítigólovou kanonádou, modrobílí zaváleli v Českých Budějovicích, Salzburg proti Litvínovu.

Dnes začali lépe Západočeši, kteří v první třetině během necelé minuty zasadili domácím dvojité KO. Nejprve po přistrčení Slaniny zakončil Václav Adamec, poté do černého trefil Sebastián Malát. Úvodní pasáž hry i takto skončila, nepřinesla navíc ani jedno vyloučení.

To prostřední dějství bylo divočejší, ale nepředbíhejme. Nejprve náskok svých barev navýšil po čtyřiačtyřiceti vteřinách Matěj Kolda. Již čtvrtý zásah po další zhruba minutě zapsal Marek Princl a do poloviny utkání zkompletoval bůra Jan Matiášek. Až poté přišlo na řadu první vyloučení střetnutí, které Salzburk ustál a naopak potrestal první prohřešek Plzně proti pravidlům. Úvodní gól Rakušané zaznamenali zásluhou Tima Luca Harnische. Za dvanáct sekund navíc udeřil Johan Jason Peterka a o druhé přestávce tak svítilo na kostce nad ledem skórem 2:5.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval brzkým gólem Josef Eham a ještě před polovinou třetí periody dostal domácí na dostřel Johan Jason Peterka. Myšlenky na senzační obrat ale Salzburku uťal faulem právě autor posledního gólu, když se nechal v závěru duelu vyloučit, což potrestal včera čtyřgólový Petr Eret. Definitivní podobu výsledku pak dodal Michal Houdek v posledních vteřinách střetnutí.

Prodloužení v nadstavbě nerozhodlo, to až samostatné nájezdy, konkrétně pak Jakub Borzecki. Ten byl jedním ze tří úspěšných exekutorů, za Plzeň se prosadil pouze Slanina.

František Černý (HC Škoda Plzeň): “Měli jsme velice dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se na skóre 5:0. Tam mi ale mrzí, že jsme přestali hrát, co nám celou dobu přinášelo úspěch. Soupeř nás dotáhl na gól a my rozhodli definitivně až v samotném závěru. Ale do půlky střetnutí, dokud jsme hráli to, čím se chceme prezentovat, jsme byli jasně lepší.”