JUN: CEB - PLZ 5:9

Gólová nadílka! Junioři v čele s Petrem Eretem rozstříleli Motor!

Plzeň - Mladí indiáni i podruhé v sezóně devíti góly zničili Motor, dnes se pod vysoké vítězství šesti body (4+2) pořádně podepsal Petr Eret.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

5:9
2:2, 0:2, 3:5 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 9. Prospal (Tlačil, Remta), 14. Řezáč (Tlačil, Vaculík), 44. Vaculík (Škola, Tlačil), 47. Silný (Tlačil, Škola), 52. Tlačil (Řezáč, Silný) – 17. Matiášek (Eret), 19. Princl (Slanina), 21. Matiášek (Eret, Kolda), 35. Kolář (Princl, Ženíšek), 41. Eret (Kolda, Matiášek), 46. Houdek (Princl), 54. Eret, 57. Eret, 59. Eret (Kremláček, Šiller), rozh. náj. Malát. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:9.

Rozhodčí: Horáček – Jindra, Kubíček

8:8, navíc Kuchárik 5+DKU a Kovářík 10 min.
3:2
0:2
42:44
190

Banes Motor České Budějovice

Svoboda (Dvořák) – Škola, Vávra, Hubata, Fousek, Remta, Novák, Prospal – Tlačil, Vaculík, Řezáč (A), Masopust, Hrakholski, Pouzar, Janoch, Schwartz, Silný (C), Krcho.

Kolář (Čech) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Hollar, Kolář, Kolda (C), Slanina, Matyášek, Adamec, Kuchárik, Malát, Eret, Ženíšek, Princl (A).

Adam Ženíšek 0 1 1 1 2

Oba celky se v průběžné tabulce nadstavby juniorů pohybují na opačných pólech tabulky, indiáni bojují o příčky nejvyšší, naopak Motor se drží spíše u dna. První vzájemný duel před svým publikem opanovali modrobílí 9:2 a Jihočeši se dnes chtěli pomstít.

Což se jim také dařilo. První vyloučení utkání totiž České Budějovice využily, Václav Prospal zakončil přesilovkovou kombinaci s Tlačilem a Remtou. Neuběhlo ani pět minut a domácí šli do trháku, když znovu servíroval Tlačil a zakončoval Aleš Řezáč. Další rána přišla pro hosty vzápětí, když do konce utkání putoval do sprch Kuchárik. Jenže Motor také fauloval a hra ve čtyřech více svědčila Plzni, což potvrdil Jan Matiášek. Za další přesně dvě minuty navíc pobídkou Slaniny nepohrdl Marek Princl a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Z prostřední periody uběhlo jen dvaadvacet vteřin a Západočeši dokonali zásluhou Jana Matiáška skvělý obrat. Modrobílí poté ustáli dvě oslabení, sami v početní výhodě neudeřili, vše si nechali opět na hru v pěti na obou stranách, když do černého mířil Filip Kolář. Navíc si indiáni do třetí části přenesli výhodu jednoho muže v poli.

Kterou se jim podařilo i vteřinu před návratem Svobody na led využít Petrem Eretem. Motor odpověděl stejnou mincí, přesilovkový ťukes zakončil Ondřej Vaculík. Následovala hra ve čtyřech, při které znovu udeřili Plzeňští, konkrétně svou dělovkou obránce Michal Houdek. Jenže Škoda musela po chvilce do tří a gól naděje na 4:6 trefil Michal Silný. Ve dvaapadesáté minutě navíc na sebe vzal gólovou tíhu dosud autor čtyř asistencí Jan Tlačil a drama bylo na světě. Jenže to by hosté nesměli mít Petra Ereta. Ten totiž čistým hattrickem duel rozsekl, prosadil během necelých šesti minut v oslabení, při hře pět na pět i přesilovkové hře pět na tři a celkově čtyřmi brankami v této dvacetiminutovce jasně rozhodl o exportu bodů.

V nadstavbě se již další vyloučení a ani branka nezrodila, na řadu tak musely samostatné nájezdy. Ty rozhodl, a čtvrtý bod pro svůj tým dnes vybojoval, Sebastián Malát.

František Černý (HC Škoda Plzeň): “Dnes jsme hráli velice dobře. Sice jsme prohrávali 0:2, ale měli jsme tlak a následně jsme i proměnili šance. Poté jsme si vše zkomplikovali zbytečnými fauly a domácí zápas zkorigovali. Myslím si ale, že jsme celkově byli jednoznačně lepší, šli jsme po celou dobu za vítězstvím a jsem rád, že se nám povedly i nájezdy.”