JUN: PCE - PLZ 3:4

Junioři ztratili dobře rozehraný duel v Pardubicích

Plzeň - Reprezentační přestávka utekla jako velká voda a mladí indiáni mají před sebou venkovní dvojboj. Začali jej v Pardubicích.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

4:3
0:1, 3:2, 1:0 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 26. Bucek (Kostka), 33. Rozlílek (Bucek, Kostka), 36. Trejbal (Antoníček, Bučko), 57. Pochobradský (Bučko) – 20. Malát (Slanina, Adamec), 27. Slanina (Malát), 31. Princl (Malát, Slanina), roz. nájezd Princl. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

Rozhodčí: J. Bernat – J. Pechánek, M. Kis

3:5
1:0
37:25
50

HC Dynamo Pardubice

Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Bucek, Trejbal, Tobiáš.

Kolář (Pilc) – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller – Kvasnička, Kolář, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl.

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Po prakticky dvou týdnech svedly mladé pušky extraligový souboj. K němu odcestovaly do Pardubic. V prvním vzájemném střetnutí sezóny se doma lépe vedlo Západočechům, kteří zvítězili 3:0. V průběžné tabulce modrobílí rovněž hlásili lepší pozici - čtvrtou - před sedmými Východočechy.

A začali i v samotném utkání lépe. První část ovládli fotbalově 1:0, když v poslední minutě periody udeřil Sebastián Malát. Domácí přitom nevyužili početní výhodu, k dalším brankám nepomohla ani hra ve čtyřech.

To prostřední dějství již bylo na branky okořeněnější. Nejprve poměrně brzy po druhém zahajovacím buly vyrovnal Jiří Bucek, ovšem vedení svým barvám za pětašedesát vteřin vrátil Jan Slanina. Když se navíc duel přehoupl do své druhé poloviny, do trháku poslal Plzeň Marek Princl. Jenže vzápětí oba soci v rychlém sledu faulovali a hra ve čtyřech více svědčila Pardubicím, což kontaktní brankou stvrdil Vít Rozlílek. Po chvilce navíc udeřil v přesilové hře i Michal Trejbal a začínalo se tak opět od nuly, konkrétně tří.

Poslední část již byla o tom kdo s koho. Oba celky nepotrestaly vyloučení soupeře a duel tak spěl do prodloužení. To ovšem v sedmapadesáté minutě odmítl Michal Pochobradský. V nadstavbě prodloužení nerozhodlo, to až v samostatných nájezdech Marek Princl. Indiáni si tak na cestu domů přibalili jeden bodík.

Petr Kořínek(HC Škoda Plzeň): "Dvě třetiny jsme byli jasně lepším týmem. Vedli jsme 3:1 a měli jsme spoustu dalších šancí, snad pětkrát jsme jeli sami na bránu. A právě neproměňování nás stálo zápas, naopak jsme pak sami inkasovali po individuálních chybách."