DOR: KLA - PLZ 3:7

Parádní obrat dorostenců proti lídrovi tabulky!

Po první části to bylo 3:0 pro domácí, ale indiáni se nevzdali, rozstříleli se, už ve druhé třetině obrátili skóre na 4:3, nakonec zvítězili vysoko 7:3 a z kladenské půdy vedoucího celku tabulky berou velmi cenné tři body! Plzeň se po třetí výhře v řadě posunula na čtvrté místo.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

3:7
3:0, 0:4, 0:3 - N 1:0

Branky a nahrávky: 9. Hrabík, 17. Hrabík (Šilhavý, Kouba), 18. Chrenka (Šapovaliv, Procházka), 63. Kouba (Hrabík) – 21. Šiler (Hauser), 29. Soukup (Šiler), 32. Kupčo (Hodinář, Páník), 35. Hauser (Kupčo), 41. Šiler (Jiříček, Houdek), 47. Holý, 60. Holý. Průběh utkání: 3:0, 3:7.

Vyšší tresty: Špaček (PLZ) - TS (hákování)

Rozhodčí: Folk - Kurtin, Beneš

7:8
0:1
25:36
90

Rytíři Kladno

Suk (60. Gabriška) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka

Vondráš (21. Bočan) – Hodinář, Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

Tomáš Václavík 0 0 0 -1 0

První část Plzni vůbec nevyšla, Rytíři sice nebyli o mnoho střelecky aktivnější, ale dokázali se prosadit. Skóre otevřel v 9. minutě Ondřej Hrabík. Vondráš kapituloval ještě dvakrát, opět ho propálil Ondřej Hrabík a v závěru se trefil ještě Samuel Chrenka. Naopak modrobílí své šance nevyužili.

Do druhé třetiny nastoupil v brance David Bočan, zavřel branku a také v ofenzivě to bylo z indiánské strany něco úplně jiného! Hned po sedmatřiceti sekundách přišla důležitá trefa, o kterou se postaral Jakub Šiler. Plzeň následně přežila minutu a půl hry ve třech a hned po ubráněném oslabení přišel kontaktní gól. Šiler tentokrát nahrával a síť rozvlnil Dominik Soukup.

Hned po této trefě ještě následovala hromadná bitka, ze které nakonec vzešla přesilová hra pro Škodu. Tu sice Západočeši nevyužili, ale minutu po ní už dokázal srovnat na 3:3 Lubomír Kupčo. Kladnu mohl vrátit vedení Ondřej Hrabík, jelikož Špaček zahákoval unikajícího domácího hráče a bylo nařízeno trestné střílení. Hrabík však hattrick nedokonal, Bočan ho vychytal. Plzeň ihned trestala, ani ne minutu po velké šanci hostů obrátil skóre na 4:3 pro indiány Petr Hauser.

Ve třetí části už Západočeši dominovali a došli si pro tři body. Podruhé v utkání se trefil, tentokrát v početní výhodě, Jakub Šiler, na jeho gól navázal Jakub Holý a čtrnáct sekund před koncem uzavřel na 7:3 svou další brankou Jakub Holý. Pouze v nadstavbovém prodloužení modrobílí neuspěli, jelikož se prosadil domácí Ondřej Kouba.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Hodnocení rozdělím na dvě části. První třetinu jsme měli snad osm jasných gólovek a nedali jsme nic, naopak Kladno se prosadilo třikrát. V šatně jsme udělali bouřku, aby se hráči chytili na nosy a začali padat na hlavu, že zápas můžeme otočit. Najednou jsme byli obětaví, hráli týmově a konečně proměnili šance. O osudu utkání rozhodlo to, že jsme ubránili dvě oslabení tři na pět v krátkém sledu, gólman Bočan chytil trestné střílení i dva úniky v naší početní výhodě. Dnes to byl prostě týmový výkon a mužstvo si zaslouží pochvalu, protože Kladno je výborný tým a ne náhodou vede tabulku. Velmi kvalitní duel, k čemuž přispěly oba týmy. Těmito zápasy hráči rostou.