Velká bitva rozhodnuta v nájezdech!

Plzeň - Západočeši mají za sebou poslední duel osmifinálové skupiny, ze které do čtvrtfinále postupují z prvního místa! Doplnili tak A-tým, Dorost i 8. třídu. Škoda má tak všechny týmy, které může, v bojích o medaile!

OF6 , so 16.3.2019
Plzeň - Vsetín
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Adamec (Lokajíček), 27. Slanina (Kolda, Malák), rozh. náj. Malát – 4. Jindra (Lukačka, Š. Jenáček), 37. Petriska (J. Jenáček, Klímek).

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora
Vyloučení 7:4
Využití 1:2
V oslabení 1:0
Střely na branku 33:29
Diváci 120
Plzeň Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Roubal, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl.
Vsetín Málek (Sachr) – Kunst, Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek, Zetocha, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek.

Komentář

V utkání jako první zahrozili domácí. Malát se hnal z levé strany sám na Málka, ještě ale předložil Slaninovi na druhou tyč, ten tísněný minul. To Vsetín odpověděl gólově. Lukáš Jindra dostal touš na levém kruhu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. O rychlou odpověď se pokusil před brankou Valachů tečí pobídky rány Maláka od modré Princl, touš se mezi tři tyče nevešel. Poté se dostalo modrobílým v rychlém sledu výhody dvou početních her, avšak ty se jim vůbec nepovedly. Naopak, v největší šanci pálil ze stejné pozice a do stejných míst jako u své první trefy Jindra, tentokrát minul. Proti čtyřem se nevedlo ani hostům, kteří již opravdu kapitulovali. Václav Adamec se trhl po pravé straně, namířil si to na kruh a vypálil přesně mezi betony. Stejný hráč ještě mohl do první sirény dokonat obrat v utkání, ale ani nadvakrát z mezikruží nevyzrál na strážce svatyně Vsetína.

Prostřední část načal v oslabení ranou z levého kruhu Roubal, neměl ale dobře seřízená mířidla. Lépe si vedli modrobílí v početní výhodě. Akci vykombinovali pro Koldu na modrou, který ještě našel u levé tyče Jana Slaninu, jemuž pouze stačilo nastavit hůl. Podobně to na druhé straně zkoušeli Šimon Jenáček a Vašenka, Kolář se vytáhl bravurním zákrokem pravou rukou. Prvně jmenovaný poté pálil z osy hřiště přes obránce i od modré, skórem ale ne a ne pohnout. To se povedlo až Jánu Petriskovi v přesilovce, který využil před bránou dobré práce Jakuba Jenáčka. Hosté ještě do druhé sirény odehráli dvě minuty v početní výhodě, remízový stav ale již vydržel.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Kolda u pravé tyče, Málek se stihl přemístit. Naopak zasahovat nemusel proti Slaninovi, jenž tvrdě pálil z pravého kruhu, rána byla nepřesná. Ke střele natáhl i Kremláček, od modré však pouze vyprášil betony brankáři Vsetína. Podobně zakročil i Kolář proti Šimonu Jenáčkovi, jenž si z pravého rohu vybruslil do zakončení. Hokej se v této části změnil ale v totální bitvu, kdy Vsetín nejevil zájem o útok a horlivě bránil možný zisk bodu, který by ho posunul do čtvrtfinále na úkor Brna. To se také povedlo a již před prodloužením explodovala na straně hostů obrovská radost. V nastavení se příliš vzruchu neudálo, na řadu tak musely samostatné nájezdy. V nich kralovali indiáni, které nerozhodilo ani střídání brankářů soupeře a uspěli všichni čtyři nájezdníci, vítěznou trefu zapsal Sebastián Malát.


Ohlasy trenérů

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Můžeme být spokojeni pouze s nájezdy. Myslím si, že trošku v klukách bylo v podvědomí, že už mají postup jistý. To i ovlivnilo naší hru. Vsetín hrál o všechno, bojoval, byl obětavý. Proto to skončilo tak, jak to skončilo."

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): "Věděli jsme, s čím sem jedeme. Neuhráli jsme si postup již doma s Karlovými Vary, museli jsme dnes tady. Plzeň je kvalitní tým a byl jasně, že určitě nic nezabalí. Kluci na to byli připravení a musím smeknout, že to zvládli. Díky celému týmu, brankářům i realizačnímu týmu. Jsme vděční za play-off a co bude dál se uvidíme za tři dny."

Aktuálně na webu

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Nový termín utkání s Kladnem

S Kladnem doma v pátek 14. srpna od 17:30