Junioři ve Vsetíně těsně padli, v úterý se rozhodne v Plzni!

Plzeň - Junioři indiánů dnes nastoupili ke čtvrtému utkání čtvrtfinálové série s mečbolem v zádech. Podobně jako včera ale domácí pustili do dvoubrankového náskoku.

ČF4 , ne 24.3.2019
Vsetín - Plzeň
4:3
2:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Klímek (TS), 20. Zetocha (Ondračka, Lukačka), 21. Klímek (J., Lukačka), 53. Klímek (Ondračka, Jindra) – 11. Šiller (Roubal, Kolda), 37. Slanina (Princl, Lokajíček), 45. Malát (Houdek). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Rozhodčí: Kašík – Lukš, Novák
Vyloučení 4:9
Využití 2:1
Střely na branku 32:37
Diváci 580
Vsetín Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek.
Plzeň Kolář K. (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, Kolář F., Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Ženíšek, Princl.

Komentář

Duel načal tečí Procházkovy střely Slanina, touš zamířil mimo. Po chvilce vybídl ke skórování Eret zpoza branky před ní Roubala, Sachr se vytáhl. Podobně jako po chvilce, když z mezikruží pálil Houdek. Za domácí až v přesilové hře odpověděl Šimon Jenáček, z pravého kruhu našel jen připraveného Koláře. Při vyloučení Vsetína se již diváci branky dočkali. Nejprve pláchl všem na ledě Adámek a byl faulován. Sudí nařídili nájezd, který svižnou střelou k tyči využil Daniel Klímek. Jenže za devatenáct vteřin těžil z práce Koldy s Eretem Adam Šiller a začínalo se tak opět od nuly, tedy jedné. Valaši následně dostali dárek v podobě dvouminutové dvojnásobné početní výhody, avšak odražený kotouč napálil z levého kruhu mimo Ondračka a po chvilce se nechal vyloučit Lukačka. Ještě to alespoň zkusil Kožený z vrcholu pravého kruhu, přestřelil. Další trest pro Západočechy již bez povšimnutí nezůstal. V poslední minutě úvodí periody napřáhl na modré Ondračka a skvělou tečí se prosadil Adam Zetocha.

A jak první část skončila, tak její následnice pokračovala. Po devatenácti vteřinách hry Jakub Jenáček nahodil černý nesmysl směr brána a před Kolářem dráhu letu změnil Daniel Klímek. Po chvilce najížděl na plzeňskou svatyni z levé strany Krupa, její strážce odolal. Modrobílí odpověděli opět dvojicí Eret – Roubal, prvně jmenovaný na Sachra nevyzrál. V polovině utkání se Šimon Jenáček trhl do samostatného úniku, kličku do forhendu Kolář vystihl. A tak platilo otřepané: „Nedáš-dostaneš.“ Vsetínský gólman pouze vyrazil nahození Princla a s bleskurychlou dorážkou přispěchal Jan Slanina. Vzápětí se hnal za vyrovnáním Malát, jehož ránu Sachr neudržel a vznikla valná hromada, branka z toho nebyla. Zbytek třetiny si již domácí pohlídali, drama tak mohlo po přestávce pokračovat.

A to ještě přiživili Západočeši zkraje poslední dvacetiminutovky, když Houdek od modré našel před brankou Sebastiána Maláta. Ten měl čas na kličku a pohodlné zasunutí touše do klece. Stejný hráč vzápětí vypálil po příhře od zadního mantinelu Procházky, Sachr svůj tým podržel. Činil se i Kolář, jenž vyrážečkou zasáhl proti Klímkovi z bezprostřední blízkosti. Poté se již skóre měnilo. Vsetínu stačilo pouhých deset vteřin přesilové hry, protože právě Daniel Klímek z vrcholu pravého kruhu milimetrově přesně zamířil černého. Reagovat se snažil Procházka z mezikruží, rána byla zablokována. Nevedlo se ani Houdkovi, jehož první ránu Roubal ještě tečoval, ale stejně jako za nedlouho poté s druhou, si poradil brankář Valachů. V závěru utkání hosté faulem otupili vlastní tlak, série je tak opět vyrovnána. Rozhodující duel se odehraje v úterý na západě Čech.  


Ohlasy trenérů

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Tak dnešní zápas jak jinak než jen superlativy. Chceme ukázat, že i tak malý klub dokáže hrát velký hokej. Dneska to byl jeden z nejhezčích zápasů, co jsem v kariéře za Vsetín zažil. Teď si hlavně musíme přát, abychom to v Plzni zvládli. Myslím si, že naše šance jsou stále velké a řekl bych, že už Plzeň pochopila, že nejsme nějaký malý klub a dokážeme hrát dobrý hokej.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): První třetinu jsme hráli skoro pořád v oslabení, pak jsme měli jen jednu v přesilovku. Naši kluci bojovali, dokázali jsme srovnat na 3:3 a upozorňovali jsme kluky, že Vsetín jenom vyhazuje puky, dobře brání a jedině nějakou přesilovkou, zbytečným faulem se můžou dostat do hry, což se také potvrdilo. Nechci se k tomu vyjadřovat, je hodně těžké hrát tady na Lapači.

Aktuálně na webu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize