PLZ - LIT 6:2 - Škodovka si doma poradila s litvínovskou Vervou!

Po dvou týdnech se šlo do LOGSPEED CZ Arény znovu na extraligový hokej, indiáni v rámci 28. kola přivítali tým HC VERVA Litvínov. Škodovka v prvních dvou třetinách získala velký náskok, který si ve třetí části dokázala pohlídat, díky čemuž bere důležité body do tabulky!

28. , pá 20.12.2019
HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 6. Straka (Eberle), 6. Pulpán (Gulaš, Mertl), 7. V. Němec (Gulaš, Budík), 19. Gulaš (Budík), 30. Čerešňák (Indrák, Kracík), 32. Gulaš (Mertl, Kantner) – 1. T. Pavelka (Kašpar, Jánošík), 22. Kašpar (Trávníček, T. Pavelka) . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Rozhodčí: Hodek, Bejček – Ondráček, Špůr
Vyloučení 5:7
Využití 4:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 30:31
Zblokované střely 16:16
Hity 7:5
Vhazování 24:36
Diváci 5 885
HC Škoda Plzeň Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Pulpán (A), Moravčík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob
HC Verva Litvínov Janus (Honzík) – L. Doudera, Jánošík (A), T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl (A), Kašpar – Trávníček, Mahbod, Hedberg – Jurčík, J. Mikúš, Válek

Komentář

První třetina duelu mezi Plzní a Litvínovem začala pěkně zostra. Hostující tým se docela překvapivě dostal z nenápadné akce do vedení už po 39 sekundách od úvodního buly. Severočeši se usadili v útočném pásmu, první akce jim sice nevyšla, ale pak se puk dostal na modrou čáru na Tomáše Pavelku, který se nerozpakoval a hned vypálil. Gólman Dominik Frodl absolutně nic před sebou neviděl, a tak kotouč zaplul pod horní tyčku. Jenže indiáni rozehráli v šesté a sedmé minutě uragán, během kterého nasázeli na druhé straně Janusovi tři branky. Nejprve se do útočného pásma vydala třetí domácí ofenzivní formace – Kodýtek přenechal puk Eberlemu, ten ho předal na Petra Straku, který díky přesné trefě srovnal na 1:1.

Stále v šesté minutě rozjeli modrobílí další kolotoč v útočném pásmu. Nejprve Lukáš Pulpán napálil po tvrdé ráně tyčku, poté si ale domácí bek najel před brankoviště, kde ho pohotovým pasem našel Milan Gulaš. Po usměrnění kotouče mezi betony vedli Západočeši rychle 2:1. Stále to nebylo všechno. O minutku později rozehrála Plzeň přesilovou hru, Gulaš vypálil svou typickou ránu z levého kruhu, kterou Janus sice dokázal zkrotit, ale pozorný Vojtěch Němec puk dorazil do sítě. A v závěru třetiny, když domácí hráli další početní výhodu, to vzal domácí kapitán na sebe. Milan Gulaš projel středem hřiště a tvrdou střelou švihem prostřelil Januse počtvrté.

V závěru první části putovali na trestnou lavici Kracík, krátce po něm Eberle, na začátku třetiny druhé navíc ještě Moravčík, takže Verva měli k dispozici skutečně dlouhatánskou přesilovku pěti na tři. Tu Severočeši sice využít nedokázali, ale trefili se v té klasické, když už Eberle skákal na led. Přesila před brankovištěm vyústila v to, že se Lukáš Kašpar dostal zcela nehlídaný k odraženému puku a poslal ho do prázdné brány. Litvínov tak snížil na 2:4.

Jenže s tím se domácí nespokojili. V polovině utkání přišel další trest za faul hostí. Obrovský tlak si vytvořily obě přesilovkové formace, udeřila ta druhá. Miroslav Indrák poslal puk na hůl Petera Čerešňáka, jenž vypálil z voleje a trefil se přesně. Škoda vstřelila svůj pátý gól, poprvé v utkání inkasoval litvínovský gólman David Honzík, který od druhé třetiny vystřídal v brankovišti kolegu Januse. Jen o dvě minuty později přišel další gól Plzně. A znovu v přesilovce. Indiáni dokázali kotouč udržet v útočném pásmu, puk se dostal na levý kruh, odkud ho pod břevno poslal neomylně znovu Milan Gulaš. Další šance si připsali například Pour s Robem, na druhé straně to v oslabení zkoušel zase Martin Hanzl, ale nikdo jmenovaný neuspěl. Proto Západočeši vedli po čtyřiceti minutách 6:2.

Ve třetí třetině se dlouho hrál vyrovnaný hokej. První větší šanci si připsali opět domácí, když čtvrtá útočná formace šikovně vykombinovala pozici po Michala Moravčíka, jehož svižnou střelu s námahou vyrazil Honzík lapačkou mimo. Na druhé straně v přesilové hře napálil odražený puk na bránu Plzně František Lukeš, ale levou tyčku Frodlovy brány minul. Zápas se od poloviny třetí třetiny prakticky jen dohrával. Škodovka si v naprostém klidu hlídala získaný náskok, Verva se musela bránit kombinacím modrobílých. Skóre už se skutečně nezměnilo, Škodovka si doma poradila s litvínovskou Vervou v poměru 6:2.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "I přes ten úvodní gól, který jsme na úvod zápasu dostali, jsem rád, že na to mančaft rychle zareagoval třemi góly, to bylo strašně důležité. V dnešním utkání jsme hlavně zlepšili výkon při hře pět na pět, velmi dobrá hra s pukem a jako bonus přesilové hry, které utkání rozhodly. I kluci v oslabení plnili co měli, hráči si šli jasně za vítězstvím."

Jindřich Kotrla (HC Verva Litvínov): "My jsme dneska odehráli velmi špatné utkání, nehráli jsme vůbec disciplinovaně. Hráči vůbec neplnili pokyny, které měli. Propadali jsme v útočném pásmu, navíc se soupeřem jako je Plzeň, je tohle smrtící. Oni mají rychlé brejky, v útočném pásmu nás dostávali pod tlak. Dělali jsme zbytečné fauly, dneska jsme neměli nejmenší šanci s tímto výkonem v Plzni uspět."