CHL: PLZ - ZUG 2:1sn - Velké hokejové drama si podmanili indiáni!

Plzeň - Modrobílí dnes završili základní skupinu Ligy mistrů, utkali se v odvetě utkání z minulého týdne s Zugem, který byl rovněž ze skupiny B již jistým postupujícím. Soupeře pro první vyřazovací kolo se indiáni dozví během pátečního losu.

6.kolo , út 15.10.2019
Plzeň - Zug
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 59. Gulaš (Eberle, Moravčík), rozh. náj. Gulaš – 22. McIntyre (Simion, Bachofner). Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Rozhodčí: Yefremov, Pešina – Lhotský, Svoboda
Vyloučení 4:1
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 23:27
Zblokované střely 9:9
Vhazování 21:30
Diváci 5832
Plzeň Frodl (30. Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, Kaňák – Pour, Mertl (A), Gulaš (C, TS)– Němec, Vlach, Eberle – Straka (A), Kodýtek, Indrák – Rob, Heřman, Kolda – Matiášek.
Zug Hollenstein (Genoni) – Wütrich, Stadler, Diaz (C), Thiry, Schlumpf, Alatalo (A), Zryd, Morant – Hofmann (TS), Kovář, Oehen – Simion, McIntyre, Bachofner – Leuenberger, Lindberg, Zehnder – Langenegger, Albrecht, Volejnicek.

Komentář

Duel odšpuntoval svou ranou od modré Houdek, Hollenstein vyrazil hřbetem lapačky. Po chvilce našel Gulaš přesným pasem od modré od pravého mantinelu na brankoviště sjíždějícího Mertla, ten protečoval jen do připraveného gólmana. Plzeňský kapitán se po chvilce sám protáhl od levého mantinelu až před svatyni Zugu, ani on na jejího strážce nevyzrál. Hosté odpověděli Moratem, který se jal zakončovat z mezikruží, první rána byla ale zblokována a druhá šla nad. Po chvilce táhl přečíslení dvou na jednoho Vlach, jeho skákavou příhru Eberle minul. Lépe si vedl před Frodlem McIntyre, nakonec bekhendem přestřelil. Když v poslední minutě sklapl včas betony Hollenstein proti pokusu Roba z mezikruží, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství začalo gólově. Simion bekhendem z levé strany našel před branku sjíždějícího Davida McIntyreho, jemuž prakticky pouze stačilo nastavit hůl. Vyrovnání měl na holi Indrák, který pláchl všem na ledě, kličkou do bekhendu ovšem na Hollensteina nevyzrál. V polovině střetnutí indiáni prostřídali gólmany, Dominika Frodla nahradil Kristián Kolář. Ten hned musel betonem řešit ránu Zryda od modré. Na druhé straně vypadla Houdkova rána muži s maskou Zugu těsně nad břevno. Spolehlivěji již vykryl zakončení osamoceného Moravčíka na levém kruhu. Zuby si vylámal i Němec, jenž na ose hřiště pálil přes obránce. Když v podobné pozici nerozvlnil síť ani Straka, přineslo čtyřicet minut hry sice šedesát střel, ale pouze jedinou branku.

Poslední třetinu načal v samostatném úniku Kodýtek, svižnou střelou na vyrážečku ale nevyrovnal. Odpověděl McIntyre z osy hřiště, naše jen lapačku Koláře. Zlomit zápas se pokoušel dvakrát také Bachofner, nevedlo se mu však jak z vrcholu levého kruhu, tak poté z osy hřiště přes obránce. Zařízení zase minul z první z mezikruží Oehenen, jemuž předložil z levé strany Kovář. Blízko branky byl i Indrák, který se tlačil do zakončení z pravé strany a trefil brankovou konstrukci z boku. Nakonec se na listinu střelců zapsal až při power-play Milan Gulaš, jenž krásnou ranou z první z levého kruhu trefil ideálně o břevno.

Prodloužení se neslo v duchu převahy Zugu, který hrál početní výhodu, nakonec ale vše musely rozetnout až samostatné nájezdy. V nich se rozhodlo až v šesté sérii, kdy se jako jediný prosadil opět Milan Gulaš, který po krátké kličce do forhendu zamířil přesně k pravé tyči.

Ohlasy trenérů

Dan Tangnes (EV Zug): „Nechali jsme řadu klíčových hráčů mimo sestavu, s výkonem, jaký tým předvedl během šedesáti minut, jsem spokojený. Pro některé mladé hráče to bylo první soutěžní utkání. Zapadli do hry a systému, jakým jsme se chtěli prezentovat. Setkaly se dva vyrovnané týmy a na obou stranách byla řada šancí.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Narazili jsme na velice kvalitního soupeře. Individuálně i bruslařsky byl velmi silný. V základní skupině díky výsledkům ukazoval, že je favoritem. Ceníme si vítězství, znovu se ukázal charakter týmu. Musí se hrát celých šedesát minut, v power-play jsme dokázali dát gól a přežili oslabení v prodloužení. Nájezdy jsou vabank. Jsem moc rád, že jsme to zvládli, a vyhráli pro lidi.“