Junioři ovládli moravský trip a jsou nadále lídry soutěže!

Plzeň - Mladí indiáni začali víkendový trip včerejším vítězstvím na ledě sedmnáctého Třince, dnes je čekal větší oříšek - osmé Vítkovice.

19. , so 16.11.2019
Vítkovice - Plzeň
2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 20. Mrva (Zapletal), 43. Potočný (Kylnar, Kunc) – 12. Kvasnička (Čermák, Princl), 20. Ženíšek (Slanina, Adamec), 26. Čermák (Kremláček, Šuhaj). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Rozhodčí: R. Mrkva – V. Lederer, P. Bartek
Vyloučení 3:5
Využití 1:1
Střely na branku 26:36
Diváci 65
Vyšší tresty Malák (PLZ) 10 min.
Vítkovice Piták (Dolíška) – Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Bernovský, Bochnak, Mrva (C). Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek.
Plzeň Micka (Pícl) – Pánek, Staněk, Kremláček, Kovářík, Šilhán, Malák (A), Dáňa, Marcel, Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář (C), Ženíšek, Princl.

Komentář

Jako první to zkusil v utkání Buchnaka, který si nabruslil na kruh, Micka byl připraven. Indiáni následně museli i do čtyř, situaci ovšem zvládli. A byli to právě oni, kdo sami udeřili. Touš putoval zpoza branky před ní a ještě do lepší pozice na Vlastimila Kvasničku, jenž rozvlnil síť. Stejný hráč se zjevil v dobré příležitosti i později, ale ještě vylepšil pro Čermáka, ten na Pitáka nevyzrál. Půl minuty před úvodní sirénou se ovšem Západočeši znovu dočkali. Adam Ženíšek nejprve nastřelil tyč, puk mu obratem vrátil Slanina a reparát byl složen na výbornou. Jenže hned po buly to domácí ještě zkusili a za čtrnáct sekund se ze snížení radoval Jakub Mrva.  

Vrátit pohodlný náskok mohl z bezprostřední blízkosti zkraje prostřední části svým barvám Čermák, ovšem těsně minul poloodkrytou klec. Poté museli Vítkovičtí do oslabení a kvůli následné potyčce vznikla hra čtyři na tři. Tu Škoda využila, když Kremláček předložil ideálně na ránu z první právě Tomáš Čermákovi. I Ostravané se dočkali početní výhody, v největší šanci pálícího Potočného z kruhu ale lapačkou vychytal Micka. Z podobných palebných pozic to na druhé straně zkoušeli i Slanina a Staněk, vše se však mělo rozetnout až v poslední periodě.   

Jenže se stal pravý opak. Modrobílí byli v oslabení, čehož využil k dramatu ranou pod břevno Matěj Potočný. Rychlou odpověď chtěl přinést Ženíšek z levé strany, Piták se stihl přemístit. Tvrdě zase pálil Bernovský, Micka dokázal vyrazit. Nebezpečněji vypadalo zakončení Slaniny, muž s maskou Ridery měl plné rameno práce. V závěru duelu přišla power-play domácích, která využita nebyla. Naopak. Indiáni nastřelili tyč opuštěné klece. Mrzet je to ale příliš nemuselo, domů si z moravského tripu vezou všechny body i průběžné vedení v tabulce!   


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Myslím si, že se jednalo o zatím jeden z nejtěžších a zároveň nejkvalitnějších zápasů v sezoně. Soupeř hrál velmi aktivně, dobře bruslil, bylo tam i dost soubojů. Jsme trošku pomlácení, vítězství dnes bolelo. Musím kluky pochválit, byly tam totiž věci, které se nám někdy nechtějí dělat. Po včerejšku jsme měli pár pohovorů, video a ti hráči dnes potlačili ego ve prospěch týmu."

Aktuálně na webu

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!