Junioři dvakrát dotáhli ztrátu, nakonec z Kladna vezou bod!

Plzeň - Mladí indiáni začali hrací víkend ve středních Čechách, představili se na ledě Rytířů z Kladna.

20. , pá 22.11.2019
Kladno - Plzeň
3:2pp
0:0, 2:1, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 25. Šapolativ (Urban, Ticháček), 31. Urban (TS), 64. Hašek (Bernat, Volráb) – 30. Slanina, 47. Princl (Čermák, Hollar).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Rozhodčí: Bejček – Komárek, Svobodová
Vyloučení 3:2
Využití 0:0
Střely na branku 37:32
Diváci 70
Kladno Novotný (Burda) – Robovský, Filip Staněk, Zíka (A) – Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek – Hašek (C), Sachr, Sojka – Urban, Rendla, Jelínek – Čermák, Šapolaliv, Chrenka
Plzeň Micka (Pícl) – Pánek, Ondřej Staněk, Vajner, Šilhán, Kovařík, Malák (A) – Hollar, Kopic, Adamec – Šuhaj, Říha, Slanina – Čermák, Kolář (C), Matiášek – Ženíšek, Kuchárik, Princl (A).

Komentář

Plzeňské naděje se z pozice lídra průběžné tabulky vydaly vstříc dalším bojům, na ledě Rytířů z Kladna měly navíc o speciální motivaci postaráno. Středočeši totiž v prvním vzájemném měření sil v LOGSPEED CZ Aréně zvítězili 4:1, když si do poloviny utkání vybudovali tříbrankový náskok a ten již nepustili.

Dnes byla první třetina bezbranková. A to i díky tomu, že hosté ustáli hned dvě oslabení. Výhodu přesilové hry dostali i Západočeši, ta již ovšem byla rozdělena úvodní sirénou. Střelecký zápis byl tak po dvaceti minutách beze změny.

Jen co se Rytíři dostali do plného stavu, udeřili. Konkrétně pak po příhře Urbana Matyáš Šapovaliv. Indiáni ovšem odpověděli poměrně brzy, zasloužil se o to ještě do poloviny zápasu Jan Slanina. Jenže jen co se duel přehoupl do své druhé poloviny, vzali si Kladenští ztracené vedení zpět. To, když se z asistenta stal zakončují Tomáš Urban. Dokázal totiž proměnit nařízené trestné střílení po hákování Šilhána. Domácí navíc vzápětí ustáli hru ve čtyřech a o přestávce tak měli k vítězství blíže.

V poslední dvacetiminutovce mohl stejnou mincí po hákování Funka odpovědět Marek Princl, gólman Novotný byl v souboji jeden proti jednomu úspěšnější. Plzeňského útočníka to však příliš mrzet nemuselo, za další necelé dvě minuty totiž udeřil přímo ze hry. Vyrovnaný duel již bez vyloučení dospěl až do prodloužení. V něm o zisku bodu navíc pro své barvy rozhodl Petr Hašek.

Západočeši tak sice ukončili sérii výher, která činila již devět zápasů, na dvanáct ovšem protáhli bodovou šňůru.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnes to bylo velmi kvalitní a ofenzivní utkání z obou stran. Nás ale bohužel zradila po delší době koncovka, nebyli jsme efektivní v proměňování šancí a v řešení přečíslení, kterých jsme měli hodně. Myslím si, že jsme byli v zápase o něco lepším týmem. V prodloužení byly poté šance na obou stranách, Kladno to ve finále sehrálo lépe. Bere tak dva body, my jeden."

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!