Junioři se do soutěže vrátili ve velkém stylu!

Plzeň - Mladíci indiánů vyrazili do boje poprvé od poloviny prosince, na svém ledě přivítali ve šlágru kola ze své třetí pozice páté Pardubice.

30. , pá 3.1.2020
Plzeň - Pardubice
4:0
2:0, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 11. Špaček (Adamec), 13. Kolda (Čermák), 32. Říha (Vajner), 35. Pánek (Šiler) – 47. Šír (Formánek, Kaštánek), 59. Kaštánek (Formánek, Hrádek).
Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Rozhodčí: Sýkora – Malý, Sedláček
Vyloučení 7:4
Využití 0:2
Střely na branku 35:30
Diváci 65
Vyšší tresty Hollar (PLZ) 10 min.
Plzeň Micka (Pícl) – Houdek, Špaček, Jiříček, Pánek, Vajner, Kovářík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Šiler, Čermák, Ženíšek, Princl.
Pardubice Nečas (Borovička) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Formánek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Hebek, Rohlík, Šír, Šťastný.

Komentář

Duel načali hosté v přečíslení dvou a jednoho, po kterém se sám před Mickou zjevil Šír, ovšem kotouč mu utekl. Další šanci mělo Dynamo při více než sto vteřin trvající dvojnásobné přesilové hře, avšak naložilo s ní prachbídně. Nevedlo se ani Jelínkovi, který v situaci dva na jednoho přihrál o velký kus mimo. Zakončení Rohlíka z pravého kruhu zase skončilo v lapačce plzeňského gólmana. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Modrobílí zatlačili svého soupeře, palebnou pozici vykombinovali na pravou stranu pro Davida Špačka, který trefil ideálně do vzdálenějšího horního růžku. Domácí byli při chutí a za necelé dvě minuty navýšili náskok, konkrétně ze souvislého tlaku Matěj Kolda. Třetí gól měl na holi Čermák, jenž na ose hřiště pěkně tečoval pobídku Špačka od modré, Nečas sklapl betony včas. Těsně před přestávkou ještě minul poloprázdnou klec dorážkou Adamcovy předchozí střely Kopic.

Prostřední část načal Secký od modré, tečovaný pokus nakonec skončil na tyči. Tu na druhé straně rozezvučil i Šiler, který do ní zakončil v úniku po kličce do forhendu. Nevedlo se ani Šírovi, který zůstal sám před Mickou, ten jeho pokus z první udržel mezi betony. Naopak Škoda si připravila opět dvojitý úder. Nejprve se ranou o tyč prosadil Štěpán Říha, po chvilce zakončil rychlý protiútok Tomáš Pánek. Dvakrát v rychlé sledu zkoušel odpovědět Oliva, ovšem neuspěl natlačením se před Micku, ani později střelou přes obránce z osy hřiště.

Poslední dějství načalo Dynamo v početní výhodě, ovšem naložilo s ní špatně. Nebezpečně naopak vypadal výpad Rohlíka, který se vymotal až mezi kruhy, Micka zakročil. Zasáhl i proti ráně Formánka od modré, ovšem na dorážku Radka Šíra již nemohl. Na druhé straně z ostrého úhlu z pravé strany napřáhl Adamec a rozezvučel bližší tyč. Nevedlo se ani Princlovi, který dvakrát z pravého kruhu pobízel spoluhráče na teč a puk vždy prosvištěl těsně kolem levé tyče. Gólově tak až přesilovkovou ranou od modré udeřil v závěru Vít Kaštánek, a přestože ještě Východočeši zkusili hru bez brankáře, na body to již nestačilo.  


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Bylo znát, že se jednalo o zápas po dlouhé pauze. Nemělo to tempo, nebyla to bůhví jaká kvalita. My jsme dali nějaké góly, ale soupeř měl rovněž šance. Bylo to takové plné nepřesností, opravdu nekvalitní utkání. Doufám, že se to bude zlepšovat a půjde to jenom nahoru. Dostali jsme zbytečné branky po zbytečných faulech, máme na čem pracovat. Avšak vítězství nás samozřejmě těší."

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): "Do zápasu jsme vstoupili slušně, v úvodu jsme se soupeřem drželi krok. Poté domácí přidali, my nestačili a dvakrát inkasovali. Druhá perioda byla z našeho pohledu lepší, ale bohužel jsme nedokázali dát žádný gól a naopak Plzeň skóre navýšila. V poslední části se nám již skóre pouze podařilo zkorigovat."

Aktuálně na webu

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru

Čihák, Vráblík před CEB - PLZ

Chceme vyhrát každý zápas, pořád se o něco hraje, hlásí před duelem s Motorem Roman Vráblík