Junioři před čtvrtfinále padli v Salzburgu

Plzeň - Mladí indiáni dnes zakončili v rámci Superpoháru DHL osmifinálovou skupinu na ledě Salzburgu, nyní se již modrobílí začínají těšit na čtvrtfinále, které začíná hned příští týden.

10. , so 7.3.2020, 11:00
EC Red Bull Salzburg - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 10. Leonhardt (Lutz, Menner), 20. Hložek (Wimmer, Müller), 29. Lindner (Borzecki, Schawaiger), 37. Lindner (Eham, Menner), 46. Hänelt (Lutz, Schmidbauer), 51. Eham (Menner, Lindner) – 28. Tůma (Marcel, Houdek), 33. Kremláček (Malát, Šuhaj), 58. Malát (Tůma, Čermák).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3.
Rozhodčí: Kainberger – Panholzer, Wimmler
Vyloučení 2:7
Využití 1:0
Střely na branku 38:41
Diváci 15
EC Red Bull Salzburg

Bugl (Kolarz) – Menner, Wimmer, Schawaiger, Winkelmann, Obu, Schmidbauer, Eham (C), Lindner, Borzecki, Cimmerman, Pronin, Maier (A), Lutz, Leonhardt, Hänelt, Hložek, Müller.

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Houdek (C), Páník, Kremláček, Jánský, Moravec, Staněk, Tůma, Čermák, Kolář (A), Malát, Kopic, Šuhaj, Kuchárik, Hollar, Marcel.

HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Marek Micka82675,00
Michal Pícl3042686,67

Komentář

Oba celky se již letos potkaly třikrát a vždy platilo, že naplno bodovali hosté. Dva duely jsou zapsány v rámci turnaje O Pohár DHL, ve kterém modrobílí zvítězili v Rakousku 3:0, Red Bull se v západočeské metropoli pomstil 6:3. V aktuálním Superpoháru DHL Salzburg opět v Plzni loupil 3:2. Přesto to byli právě indiáni, kdo již měl jistý postup do čtvrtfinále, právě domácí a Mladá Boleslav společně bojovali na dálku o druhou vstupenku.

A tradice úspěchů venkovních týmů se v první třetině zcela rozbořila. Vyloučeného úvodní část nepřinesla, dvě branky v síti indiánů ale ano. Skóre zápasu totiž otevřel v polovině periody dorážkou na brankovišti  Danjo Leonhardt. A když už se zdálo, že se s fotbalovým výsledkem v zádech půjde šaten, udeřil jednatřicet vteřin před sirénou také Martin Hložek, kterému na levou stranu přistrčil z osy hřiště Wimmer.

Prostřední část načal Jan Tůma, který se trhl po levé straně, natlačil se až před Bugla a toho překonal po kličce od tyče k tyči. Jenže již za přesně půlminutku vrátil pohodlný náskok svým barvám Elias Lindner z mezikruží střelou přes obránce. Západočeši následně ustáli oslabení a hned po osmi vteřinách hry v plném počtu zavěsil Vladimír Kremláček. Plzeňský obránce si sjel ihned po buly až k levé tyči, kde dorážel pokus Maláta z vrcholu pravého kruhu. Jenže ještě do druhé přestávky odpověděl opět Elias Lindner, který na sebe vzal z pravé strany přečíslení dva na jednoho.

Poslední periodu odstartoval Haakon Hänelt, který se zjevil sám před svatyní Západočechů. Ve dvojnásobné početní výhodě navíc šestý gól přidal dorážkou rány Mennera Josef Halm. Definitivní podobu výsledku udal Sebastián Malát jenž, před brankou tečoval střelu z pravého kruhu a výsledek znamená jediné, obě mužstva společně postupují do čtvrtfinále, o bod více nakonec celkově vybojovali právě Rakušané. Play-off startuje již příští čtvrtek!

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Je spousta důvodů, proč dnešní utkání raději nekomentovat, omlouvám se. Každopádně se těšíme na play-off.

Ohlasy 23.kolo

Vítězství je cenné, vždyť já v Liberci snad ještě nevyhrál, směje se Matyáš Kantner

LIB - PLZ 3:6

LIB - PLZ 3:6 - Úspěšný lov Tygrů v jejich teritoriu!

Rozhovor před LIB - PLZ

Čeká nás další náročná prověrka, shodují se Lukáš Kaňák a trenér Čihák před duelem v Liberci