Junioři dvakrát vedli, avšak nakonec zápas ztratili

Plzeň - Mladí indiáni dnes odehráli třetí kolo tuzemské nejvyšší soutěže. Soupeřem jim byla pražská Slavia, která ovládla duel díky lepší produktivitě.

7. , čt 24.9.2020, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha
Branky a nahrávky: 16. Kopic (Pánek, Hamšík), 29. Šuhaj (Ženíšek, Popelka) – 29. Turek (Štrombach, Hovorka), 30. Štrombach (Klatt, Labuzík), 51. Slavíček. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Gerát
Vyloučení 5:6
Využití 0:0
Střely na branku 33:25
Diváci 56
Vyšší tresty Kremláček 10 min.
HC Škoda Plzeň

Pícl (Bočan) – Jánský, Moravec, Pánek, Kremláček (C), Hamšík, Špaček – Popelka, Kvasnička, Hollar, Kopic (A), Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Korčák, Ženíšek, Kuchárik.

HC Slavia Praha

Ondrík (Pittr) – Srdínko, Hovorka (A), Štíbr, Palát, Hrdlička, Cichoň, Klatt – Štrombach, Havrda (C), Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Turek, Hofmann, Labuzík, Tichý, Puczek.

Komentář

Úvod duelu patřil Plzni, která diktovala tempo hry, avšak hosté skvěle drželi palebné pozice. A sami naopak zapsali největší šanci. Mezi kruhy zůstal osamocený Turek, jenže pálil jen do středu branky. Indiáni poté pohrdli přesilovou hrou, ovšem v plných stavech již udeřili. Marek Kopic se protáhl až na brankoviště, odkud se mu podařilo i jako faulovanému rozvlnit síť. Brzy málem srovnal z mezikruží Turek, Pícl se blýskl ramenem. Když těsně před úvodní sirénou Pánek z vrcholu levého kruhu pouze vyprášil beton Ondríka, odcházeli Západočeši do kabin o jeden krůček blíže k vítězství spokojenější.

Prostřední dějství odšpuntoval Šuhaj z levého kruhu, Ondrík zakročil lapačkou. Na druhé straně nabral rychlost Štěpán Turek na levé straně, objel branku a rychle zasunul u vzdálenější tyče. Západočeši odpověděli za sedmadvacet sekund, když rychlý výpad zakončil Vojtěch Šuhaj. I Slavia přispěchala s rychlou odpovědí, konkrétně hezkou ranou o tyč Filip Štrombach. Za nedlouho poté museli hosté po zbytečných faulech na více než minutu a půl do tří. Nejprve ani nadvakrát nepřekonal nastavený beton u levé tyče po příhře od pravé Šuhaj, neujaly se ani dvě dělovky Špačka z prostoru spojnice kruhů. Vše mohl těsně před druhou sirénou potrestat dorážkou na brankovišti Křenek, i Pícl vytasil parádní zákrok betonem.

Poslední periodu načal zbytek domácího trestu, avšak hosté s ním nenaložili dobře. Následovala pasáž bez výraznějších šancí, až se z ničeho nic za obranou indiánů zjevil Šimon Slavíček a uspěl svižnou střelou po ledě. Odpověď měl na holi z pravého kruhu po ráně z první po příhře z levého Popelka, síť rozvlnil pouze z boku. Závěr utkání se nesl ve znamení tří vyloučených na plzeňské straně, takže ani hra bez brankáře již skórem nepohnula. V příštím týdnu čeká na juniory kvůli dohrávkám hned čtveřice zápasů, v sobotu navíc ještě před tím domácí duel s Jihlavou.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Pereme se pořád se stejnými věcmi. Neproměnili jsme navíc přesilovku pět na tři, což bylo v zápase klíčové. Ve třetí části za stavu 2:2 do desáté minuty soupeře k ničemu nepustíme, pak si zkusíme kličku na červené čáře, je z toho ztráta a gól z první střely soupeře v poslední třetině... Hoříme na disciplíně, individualitách a samozřejmě na tom, že musíme dohnat práci, kterou máme. Hráči ale musejí začít vnímat, jinak se neposuneme dopředu.“

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Do utkání jsme vstoupili naivně, jako kdybychom si mysleli, že se soupeř porazí sám. Plzeň byla aktivnější, nás podržel gólman. Od druhé části jsme zlepšili pohyb a aktivitu. Dnes to bylo spíše o štěstí, nemyslím si, že by si domácí zasloužili prohrát.“

Rozhovor před PLZ - MHK

S Hradcem se musíme ještě víc tlačit do brány, aby nám tam něco spadlo, velí Jakub Pour

Preview 38. kolo

Indiáni opět po týdnu na svém ledě přivítají Mountfield!

RI Prosinec

Peter Čerešňák podruhé v řadě plzeňským vítězem Radegast indexu!

Dnes v 17:00 | Muži
HC Škoda Plzeň