Junioři neustáli obrovskou přestřelku

Plzeň - Mladé pušky se dnes teprve podruhé v sezóně vydaly mimo své mantinely. Po duelu v Karlových Varech se dnes představily na Kladně. Na výhru nakonec nestačil ani hattrick a celkem čtyři body Sebastiána Maláta a čtyři přihrávky Filipa Přikryla.

9. , pá 2.10.2020, 16:00
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
7:4
2:2, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 15. Sojka (Routa, Ticháček), 19. Bernat (Čermák, Koštoval), 26. Hrabík (Routa, Ticháček), 27. Šimek (Čermák, Bernat), 47. Hrabík (Routa, Sojka), 55. Ticháček (Sojka, Flachs), 60. Routa (Šapovaliv) – 4. Malát (Přikryl, Lang), 5. Malát (Lang, Přikryl), 47. Malát (Malák, Přikryl), 58. Lang (Přikryl, Malát). Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4.
Rozhodčí: Lacina – Ondráček, Špůr
Vyloučení 8:8
Využití 4:3
Střely na branku 34:40
Diváci 80
Vyšší tresty Špaček 10 min.
Rytíři Kladno

Novotný (Burda) – Flasch, Zíka (C), Funk (A), Ticháček, Sýkora, Kohlíček, Koštoval – Šíma, Hurta, Šimek, Bernat, Ton, Hrabík, Routa, Čermák (C), Kuzďas, Sojka, Šapovaliv

HC Škoda Plzeň

Micka (Bočan) – Pánek, Páník, Kremláček, Hamšík, Špaček, Malák (C) – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj (A), Marcel, Eremiáš, Přikryl, Malát, Ženíšek, Lang, Soukup

Komentář

Mladí indiáni se po nevydařeném střetnutí na ledě Energie teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší tuzemské juniorské soutěže představili mimo své prérie. A sice na ledě Kladna, se kterým vloni v lize v obou případech padli. Nejprve na západě Čech 1:4, v odvetě 2:3 v prodloužení, když dvakrát dotahovali ztrátu. Ještě před tím v přípravě nezvládli u Rytířů nájezdy, naopak doma kralovali 6:2.

Dnes začali rovněž lépe hráči Škody. Kladno po dvou brzkých vyloučeních muselo do tří a dospělým hokejem zkušený útok Martin Lang, Filip Přikryl a Sebastián Malát oba fauly potrestali společnými šesti body. Zakončovali vždy poslední jmenovaný. Jenže domácí se nezalekli. První svojí početní výhodu sice nevyužili, ale hned vzápětí v plných stavech snížil Adam Sojka. Do přestávky navíc ještě vyrovnal v další přesilovce svých barev Tomáš Bernat a do kabin se tak odcházelo smírně.  

Tam, kde úvodní perioda skončila, ta další začala. Rytíři byli při chuti a další faul soupeře potrestal Ondřej Hrabík. Za dalších 67 vteřin navíc vyhnal Micku z branky Filip Šimek a byli to tak rázem Středočeši, kdo měl pohodlný náskok v zádech. Ti navíc do druhé sirény ustáli dvě oslabení a v kabině je tak hřál povedený obrat.

Navíc zkraje závěrečné dvacetiminutovky přidal pátý gól v další využité přesilové hře Ondřej Hrabík. Ovšem indiáni neskládali zbraně a za patnáct sekund dodal svým barvám naději Sebastián Malát. Následovala série vyloučení, kterou ovšem znovu potrestal až domácí Jiří Ticháček. Poslední vzpouru zaznamenal Martin Lang, avšak na konečných 7:4 ještě stihl upravit David Routa. Již zítra čeká na modrobílé další venkovní střetnutí, soupeřem bude v Praze Sparta. 


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Nemůžeme teď po prakticky třetím začátku sezony a trénincích zase od nuly nějak naskočit... Nemáme totiž ve hře poctivost a disciplínu... Hráči si asi myslí, že i po měsíčním výpadku v tréninku mají reprezentační formu, že vůbec nemusí bránit a hrát bez kotouče, že se nás soupeři na ledě ani nedotknou a že my osobní souboje nemusíme vůbec podstupovat... Že si budou na ledě "hrát" jako žáčkové bez zodpovědnosti proti poctivým a pracovitým soupeřům... To by nám příště mohli přijít pomoct z A-týmu Gulaš s Mertlem, ale pokud ostatní nebudou rýt držkama v zemi, nebudou mít pokoru k soupeřům i vlastnímu týmu a nezačnou plnit herní koncept, nikam se nepohneme.“

Aktuálně na webu

Zápis

Benešova základní škola a mateřská škola Plzeň pořádá zápis!

Rozhovor před PLZ - VIT

Není jednoduché se po takové době vrátit, snad to bude jen lepší, říká Matyáš Kantner

Změna 50. kolo

Domácí zápas 50. kola proti zlínským Beranům odstartuje o půl hodiny dříve