Junioři po třech týdnech bez hokeje odstartovali soutěž v Karlových Varech

Plzeň - Přesně po třech týdnech vyrazili mladí indiáni k zápasu, poslední duel totiž v rámci přípravy kvůli karanténě odehráli 28. srpna proti Chomutovu.

13. , pá 18.9.2020, 16:15
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 18. Rymon (Adámek), 19. Príhoda (Remeš), 22. Jiskra (Křemen, Seidler), 24. Křemen, 32. Remeš (Krajčík), 37. Novotný (Bačo, Kupčo), 44. Bačo (Rymon, Jiskra), 53. Adámek (Rymon, Bulka), 54. Jiskra (Novotný, Křemen), 60. Křemen (Jiskra) – 33. Smola (Adamec, Hollar). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 10:1.
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment
Vyloučení 6:10
Využití 4:0
V oslabení 1:0
Střely na branku 43:36
Diváci 51
Vyšší tresty Vogel - Kramláček, Smola 10 min.
HC Energie Karlovy Vary

Horák (Kubát) – Bulka, Pohanka, Krajčík, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon (A), Jiskra, Novotný (C), Príhoda, Křemen, Adámek (A), Rozhon, Seidler, Kupčo, Remeš.

HC Škoda Plzeň

Pícl (32. Bočan) – Moravec, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák (C) – Šiler, Popelka, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Beránek, Soukup.

Komentář

V polovině září bláznivého roku 2020 vstoupili plzeňští junioři do nového ročníku tuzemské nejvyšší soutěže v rámci třináctého kola, ve kterém se představili na ledě karlovarské Energie. Ta již do té doby stihla čtyři duely a získala sedm bodů.

A i první třetina vyzněla lépe pro ní. Zatímco modrobílí početní výhodu nevyužili, domácí ano. Přesně po devadesáti vteřinách hry proti čtyřem udeřil Dominik Rymon.  Po dalších osmadvaceti sekundách navíc napřáhl Ondrej Príhoda a hráči z lázeňského města si do kabiny odnášeli pohodlné vedení.

To se jim navíc podařilo zkraje prostřední periody navýšit, když udeřil Vít Jiskra. Po chvilce musela Energie do čtyř, přesto dokázala vsítit právě ona čtvrtý gól, konkrétně Adam Křemen. Za nedlouho poté indiáni sice ustáli oslabení, ale po třech vteřinách v plném stavu opět inkasovali po střele Alaxandra Remeše. Michal Pícl přepustil své místo mezi třemi tyčemi Davidu Bočanovi a ten sledoval, jak jeho barvy zásluhou Jana Smoly korigovaly. Avšak poslední slovo si v této části vzali přeci jenom Energetici, když na 6:1 upravil David Novotný.

I poslední část přinesla rychlý gól Karlových Varů. Plzeň ustála hru ve třech, ale ve čtyřech ji již potrestal Róbert Bačo. Utkání se poté zvrhlo ve spíše sběr trestných minut, to utnuli gólově domácí. Nejprve proti třem udeřil Lukáš Adámek, devátý gól po šestašedesáti vteřinách přidal Vít Jiskra. Na konečných deset branek završil skóre v poslední minutě Adam Křemen. Již zítra si oba celky střihnou odvetu v Plzni. Oba tyto zápasy se přitom měly hrát koncem října a začátkem ledna.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Nástup do zápasu patřil jednoznačně soupeři, svým agresivním forčekem nás dostal pod tlak a vytvořil si šance. Nás podržel Adam Horák a pomohlo nám ubráněné oslabení ve třech. Naopak z naší početní výhody jsme pak dali první branku, přidali druhou a tím jsme se, co se týče obrazu hry, vrátili do zápasu. Dneska jsme byli mimořádně efektivní v koncovce a za rozhodnutého stavu se už soupeř věnoval spíše fyzickým soubojům, ale i to je pro naše hráče zkušenost. Tým můžu za dnešní zápas opravdu pochválit, zejména za to, jak jej dokázali překlopit na naši stranu, ale zítra nás čeká ten stejný soupeř znova, začíná se za stavu 0:0 a my chceme být hlavně pokorní.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Ačkoliv to podle výsledku může vypadat jako jednoznačná záležitost, dovolím si říct, že do osmnácté minuty jsme na ledě jasně dominovali. Měli jsme spoustu gólových šancí, ale neproměnili jsme vůbec nic. Soupeř byl naopak dneska extrémně produktivní, proměnil všechny šance, které měl. V tom nás předčil, a proto zápas vyhrál takovým rozdílem. Třetí třetinu už moc nepočítám, to už byl z naší strany šrot, ale dvě třetiny jsme byli v určitých pasážích lepší. Bylo to vyrovnané, ale nám puky odskakovaly, oni proměnili úplně vše. Teď se z toho musíme poučit a jít dál, zítra máme další zápas se stejným soupeřem, takže čekáme trochu jiný vývoj a věříme, že to bude lepší.“

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!