5. kolo EHL: KOM - PLZ 1:4 - Po dvou prohrách další úspěch, indiáni porazili Kometu!

Po dvou dnech se rozjelo další kolo ENYAQ hokejové ligy, tým plzeňských gamerů porazil brněnskou Kometu 4:1 na zápasy! Indiáni si tak v pátém duelu sezóny připsali na své konto třetí výhru.

5. , čt 14.1.2021, 16:00
HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň
4:9, 4:5, 5:4, 3:4p, 1:7

"Blade" 4:9 "Domin"

"Adremeister" 4:5 "Phil93"

"Chlebyn" 5:4 "Vajdič66"

"Blade", "Adremeister" 3:4p "Domin", "Phil93"

"Blade", "Chlebyn" 1:7 "Domin", "Vajdič66"

HC Kometa Brno

Roman "Blade" Pilný

Ondřej "Adremeister" Schwank

Lukáš "Chlebyn" Tauc

HC Škoda Plzeň

Dominik "Domin" Humpál

Filip "Phil93" Strnad

Michal "Vajdič66" Vajda

HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

"Domin" do svého zápasu jedniček proti brněnskému "Bladeovi" vstoupil skvěle, plzeňský gamer neustále navyšoval svůj náskok, který nakonec udržel a zvítězil vysoko 9:4. Filip Strnad ve svém duelu proti sokovi z Komety také brzy vedl, nakonec napínavý zápas dovedl do úspěšného konce s výsledkem 5:4. „Musel jsem udělat drama pro diváky. Ne, samozřejmě to zlehčuji. V mém zápase jsem vedl 5:0 pět minut před koncem, psychicky jsem povolil a soupeř začal trestat. Naštěstí se mi povedlo výsledek udržet a zápas vyhrát," popisuje "Phil93"

"Vajdič" pak v dalším nesmírně bojovném duelu těsně nestačil na "Chlebyna". "Domin" a "Phil93" následně v neuvěřitelném mači 2 versus 2 otočili zápas z 0:3 na 4:3 v prodloužení! „Zápas 2v2 s Dominem byl uplně jiný. Nemohli jsme se sladit a v první třetině jsme prohrávali 0:3. Nesklopili jsme hlavy a s prvním vstřeleným gólem jsme začali diktovat tempo zápasu. Povedlo se nám srovnat dvě minuty před koncem díky Dominikovu proměněnému nájezdu a v prodloužení se mi dvě sekundy před sirénou povedlo trefit šibenici. Tím byl zápas rozhodnut v náš prospěch," září Filip Strnad.

V pátém a posledním utkání večera "Vajdič66" s "Dominem" naprosto dominovali, brněnské soupeře rozdrtili 7:1. Tato výhra završila celkové vítězství 4:1 na zápasy, rozhodujícím mačem byl právě ten s velkolepým obratem. „Ve virtuálním hokeji jsem už jich pár zažil," hlásí "Phil93", kterého nesmírně těší úspěch, jenž přišel po dvou nezdarech: „Určitě je to pro nás důležité. Hlavně po minulém kole se Spartou, ke kterému už se nechci vracet. Musíme takhle šlapat dál a získávat body, ať máme co nejlepší výchozí pozici v play off."