CHM – PLZ 2:3 - Zásah, zásah, potopeno! Jan Eberle poslal ke dnu loď Pirátů!

Plzeň – Poslední duel roku 2018 zavál indiány do Chomutova. Na ledě Pirátů z toho byla velká přetahovaná, radovat se ovšem mohl pouze jeden…

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

2:3
1:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Jank (Klhůfek), 25. V. Růžička (Vantuch) – 7. Eberle (Pulpán, Čerešňák), 32. Eberle (Straka, Vráblík), 60. Eberle (Allen). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Piráti Chomutov

Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Marjamäki, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Klhůfek, J. Havel.

Frodl (Miltchakov) – Čerešňák, Pulpán, Jones, Allen, L. Kaňák, Vráblík – Gulaš, Jan Kovář, Indrák – Kratěna, Kracík, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Kantner, D. Kindl.

Roman Vráblík 0 1 1 0 2

Duel odšpuntoval již ve druhé minutě Kracík, z mezikruží ovšem nevyzrál na beton Peterse. Následně do přečíslení se stejným hráčem dvou na jednoho ujížděl Němec, přihrávka mu neprošla. Vzápětí na pravém kruhu obdržel touš Kovář, ještě si vybruslil na osu hřiště, gólman Pirátů střelu na teploměr udržel. Pak se ale musel červenat. Vysoký oblouček Lukáše Pulpána od vlastní modré čáry pouze vyrazil před sebe a hbitě puk dorazil do sítě Jan Eberle. Navýšit náskok mohli brzy Gulaš s Kovářem, kteří pláchli do přečíslení, ale situaci překombinovali. Poté se také ozvali domácí. Klíma vyhrál souboj ve středním pásmu, vlétl do útočného mezi kruhy, Frodl vykopával betonem. Pak se diváci dočkali hry ve čtyřech a z ní i vyrovnávací branky. Západočeši špatně vyváželi kotouč, na modré jej uzmul Bohumil Jank, popojel směr brána a trefil nechytatelně o břevno. Před první třetinou ještě Tomica oslovil Dudu mezi kruhy, ten však zamířil těsně mimo.

Prostřední část načal Kovář, který v oslabení pláchl všem na ledě, jenže po pěkně kličce zakončení po ledě nakonec Peters přeci jenom vyrazil. Vzápětí se souboj obou borců opakoval, tentokrát Piráty zachránila tyč. A tak platilo otřepané: „nedáš – dostaneš“. Vladimír Růžička natáhl k prudké střele přes obránce ještě ve středním pásmu a černý nesmysl, skrytý Dominiku Frodlovi, zapadl přesně k tyči. O vyrovnání se rychle snažil Gulaš z vrcholu levého kruhu z první, muž s maskou Chomutova vyrazil. Stejný souboj se odehrál i za pár minut, když svého kapitána na levé straně od pravého mantinelu oslovil Kovář. I tak se ale modrobílí nakonec dočkali. Petr Straka našel z levé strany k pravé tyči najíždějícího Jana Eberleho, který zakončil neomylně. Dokonat obrat mohl z podobné pozice po příhře od zadního mantinelu Indrák, jenže přestřelil. Nevedlo se ani Valachovi, jenž odrážel z levého kruhu, ovšem poloprázdnou klec soupeře minul. Když si pak sjel na brankoviště od modré Jones a nastřelil pouze Peterse, měla o všem rozhodnout závěrečná třetina.

Poslední dějství odšpuntoval z levého kruhu Jones, ještě poté pálil od modré Čerešňák, skóre se nezměnilo. Na druhé straně zahrozil u levé tyče po příhře v situaci dva na jednoho od Klímy Marjamäki, skvělý přesun ovšem předvedl Frodl. Ten se činil i po chvilce, když proti němu z mezikruží mezi betony pálil Svoboda. Naopak hattrick měl blízko na dosah Eberle, z levé strany jeho pomyšlení zastavila branková konstrukce. Bližší tyč po chvilce orazítkoval i Kodýtek z pravého kruhu v přečíslení. Poté již indiáni síť rozvlnili, v přečíslení čtyři na dva se ujala rána Allena z levého kruhu. Jenže sudí ihned signalizovali postavení útočícího hráče v brankovišti. V závěru utkání si sjel před branku Jones, jehož pokus domácí brankář vyrazil pouze ke Kracíkovi, který ovšem dorážkou na jeho beton nevyzrál. Přesto se rozuzlení ještě do třetí sirény událo. V čase 59:20 našel u tyče zadovkou Allen Jana Eberleho, který dokonal obrat i zajistil export všech bodů do Plzně.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Bylo to vyrovnané utkání. Souboj psů obranářů proti výborně útočně laděnému týmu. Vítězství se mohlo přiklopit na naši stranu, protože jsme měli stejně šancí jako hosté, ale posledních pět minut jsme se ocitli pod obrovských tlakem. Bylo otázkou, zda to ustojíme, ale soupeř kvality Plzně to potrestal. Bohužel jsme ztratili body, díky kterým bychom se trošku dotáhli. Jsme zklamaní a hodně nás to mrzí.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Bylo to bojované utkání. Věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduché. Chomutov vybojoval zápas v Litvínově a šel si za tím. Jsem rád, že jsme to v závěru zvládli a vezeme si tři body. Máme pasáže, ve kterých se musíme zlepšit. Na druhou stranu je sympatické, že mužstvo hraje celých šedesát minut. Konečně jsme rozhodli v takové minutě, kdy jsme zápasy ztratili.“