JUN: PLZ – SLA 4:3

Další obrat a další cenné vítězství juniorů!

Plzeň – Junioři se po čtyřech duelech na Moravě ve čtvrtek úspěšně s Libercem vrátili na svůj led, dnes je čekal další těžký soupeř – pražská Slavia.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:3
1:1, 0:1, 3:1 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 12. Procházka, 45. Princl (Procházka, Kovářík), 51. Rohla (Kolda), 58. Malák (Procházka, Princl), rozh. náj. Malát – 13. Všetečka (Havrda), 32. Kižlin (Janča, A. Srdínko), 52. Všetečka (Holý). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Rozhodčí: Svoboda – Hřebík, Charvát

4:7
1:0
0:1
32:27
68

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Jiříček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Hollar, F. Kolář, Kolda, Slanina, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl.

HC Slavia Praha

J. Němeček (Janura) – Fiala, D. Němeček, J. Srdínko, A. Srdínko, Mareček, Holý – Všetečka, Kižlin, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Martinec, Labuzík, Janča, Jágr, Petrák.

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

Hosté vstoupili do utkání lépe, Hasil ale na Koláře z mezikruží nevyzrál. Po chvilce v přesilové hře z podobné pozice dorážel Havrda ránu Holého od modré a domácí zachránila levá tyč. Na druhé straně si na osu hřiště najel Slanina, rovněž Němeček se činil. Po chvilce zakončoval z druhé vlny tváří v tvář hostujícímu gólmanovi v přečíslení tři na dva Soukup, ani on skórem nepohnul. To se povedlo až ihned po následném buly Jakubu Procházkovi. Slavia se nezalekla a naprosto jako přes kopírák velmi brzy srovnal Robin Všetečka. Vrátit vedení svým barvám mohl Princl, který na sebe vzal přečíslení dva na jednoho, Němeček vyrazil vyrážečkou. Když před první sirénou indiáni nevyužili početní výhodu, odcházelo se do kabin za vyrovnaného stavu.

Prostřední dějství začalo velkým oťukáváním. Oba celky si vyměnily pozdravy od modré, pálili Holý a Houdek, oba gólmani ale bez problému zasáhli. Poté ale již v přesilové hře přišla domácí tutovka. Nejprve vystřelil Rohla osamocený na levém kruhu, ještě dorážel Kovářík, Němeček své barvy podržel. Po chvilce si od modré mezi kruhy sjel Šilhán, jenže mířil až příliš přesně, do brankové konstrukce. A tak udeřilo na druhé straně. David Kižlin potáhl kotouč z pravého rohu před branku, kde vznikla mela a touš se najednou třepotal v síti. Brzy mohl vyrovnat Soukup, který se dostal ke střele z pravého kruhu po chybné hostující rozehrávce, trefil ale jen rameno gólmana. Indiáni ještě v závěru periody pohrdli početní výhodou, do kabin tak odcházeli spokojenější sešívaní.

Poslední dvacetiminutovku načal Princl v úniku, mezírku mezi betony Němečka ale nenašel. Po chvilce přišla dlouhá přihrávka z vlastního obraného pásma od Kováříka, která vyslala do přečíslení dva na jednoho Procházku. Ten podržel puk, připravil pravý moment pro přihrávku a Marek Princl poté z první trefil dokonale. Stejný hráč na sebe po chvilce vzal další přečíslení, Němeček zakročil. Jenže ihned po buly kapituloval po ráně Adama Rohly. S Pražany to vypadalo zle, navíc museli do čtyř. Jenže právě v oslabení ujel se spoluhráčem proti jedinému indiánovi Robin Všetečka a z levé strany trefil přesně k levé tyči. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a vše směřovalo k prodloužení. Jenže hosté tři minuty před sirénou putovali do čtyř, za nesportovní chování ihned rovnou do tří a Plzeň trestala. Jakub Procházka oslovil od tyče k tyči Sebastiána Maláka, který zametl touš do sítě. Indiáni si již zbytek duelu pohlídali, prakticky nepustili soupeře k power-play a když už, nenechali ho usadit ve své obranné třetině.

V nadstavbě se v prodloužení nerozhodlo, hostům nepomohla ani osmnáctivteřinová přesilová hra pět na tři. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých domácí přidali bonusový bod po skóre 3:1, vítěznou branku, stejně jako ostatní úspěšní exekutoři, trefil svižnou střelou k tyči Sebastián Malát.

František Černý (HC Škoda Plzeň): “Začali jsme dobře, ujali jsme se vedení. Jenže po naší chybě soupeř vyrovnal a pak se nám nepovedla druhá část, přestali jsme hrát. O přestávce jsme si něco řekli a kluci začali plnit úkoly, které jsme po nich chtěli. Více začali střílet, z čehož pramenili šance, které jsme využili. Akorát se nám nemůže stát, že soupeř vyrovná při naší přesilové hře. Dneska nám vyšly i nájezdy, takže jsme spokojení.”

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): “Vyrovnané utkání, my jsme přestali poslední třetinu hrát, Plzeň nás tam přestřílela a byla lepší. V nájezdech je to loterie, oni proměnili parádně tři nájezdy, my jeden. Takže blahopřeji k vítězství.”