Dorost bůrem skolil Rytíře!

Plzeň - Mladí indiáni se v závěru pracovního týdne představili před svými fanoušky, vyzvali Rytíře z Kladna.

13. , čt 24.10.2019, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno
5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Hauser (M. Soukup, Šiler), 20. Jánský (D. Soukup, Šiler), 32. Šiler (M. Soukup, Schindler), 35. M. Soukup (Hauser, D. Soukup), 48. Steinbrücker (Kreuzman, Špaček) – 23. Bareš. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Rozhodčí: Jechoutek – Nekvapil, Dědek.
Vyloučení 7:3
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 38:28
Diváci 47
Vyšší tresty Hurta (KLA) 10 min.
HC Škoda Plzeň Bočan (Lokajíček) – Schindler, Houdek, Kanta, Hodinář, Špaček, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, M. Soukup, Kreuzman, Holý.iv.
Rytíři Kladno Suk (Gabriška) – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora – Vimmer, Hurta, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam, Šapovaliv.

Komentář

Zápas, i přes úvodní tlak domácích, přinesl přesilovou hru Kladna. V ní si z druhé vlny sjíždějící Vimmer mezi kruhy našel odražený kotouč, Bočan ovšem zvládl zakročit, podobně jako i proti dorážce Kouby. Západočeši odpověděli v dalším oslabení Špačkem, jenž se dostal sám k zakončení na levém kruhu, činil se i Suk. Přesilovku následně nevyužila ani Plzeň, branek se tak diváci dočkali až při plných stavech. Nejprve ještě neuspěl Dominik Soukup pumelicí ihned po buly na levém kruhu, vzápětí ale zůstal u levé tyče nepokrytý Petr Hauser a z první procedil touš do sítě. Sedmadvacet vteřin před první sirénou se navíc Martin Jánský opřel z jízdy do kotouče na ose hřiště a výstavní ranou o břevno poslal své barvy do trháku.

Prostřední periodu načalo hostující oslabení, ovšem byli to právě Rytíři, kdo udeřil. Adam Bareš si po pravé straně najel až na kruh a uspěl ranou ke vzdálenější tyči. Modrobílí odpověděli po přečkání přesilové hry soupeře, když se na konci kombinace zapsal na listinu střelců Jakub Šiler. Vzápětí navíc úmyslný ofsajd stál Rytíře čtvrtý trest. Z mezikruží našel u levé tyče Dominik Soukup Hausera, který rychle předal k pravé Marku Soukupovi, jenž zametl do prázdné. Prvně jmenovaný mohl po chvilce sám rozvlnit síť, jenže osamocený na pravém kruhu našel pouze rameno Suka. Ten se činil i těsně před sirénou, když se před něj z levé strany natlačil Dáňa.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Bareš z mezikruží, Bočan lapačkou nadzvedl nad. Z pravého kruhu to zase zkoušel Vimmer, ani on na plzeňského muže s maskou nevyzrál. Stejně jako Kouba v přesilové hře přes obránce z osy hřiště. To Plzeň odpověděla gólově. Téměř minutový tlak zakončil tvrdou ranou Milan Steinbrücker. Korigovat mohl z mezikruží Kouba, jenže dostatek času proměnil pouze v nepovedený střelecký pokus. Na druhé straně Hauserovu pobídku od modré hezky tečoval na brankovišti Marek Soukup, Suk stihl zakročit. Stejně jako Bočan, jenž hasil únik Hurty po levé straně. Když poté svižnou střelou neuspěl v úniku Dominik Soukup, skončilo utkání vítězstvím indiánů 5:1.  


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Kluky dneska musím pochválit za dobrý a odbojovaný výkon. První třetina sice byla taková nahoru – dolů, ale z minima jsme vytěžili maximum. Trošku jsme si utkání zkomplikovali na začátku druhé části, kdy jsme inkasovali při vlastní přesilovce, ovšem od půlky zápasu jsme již vstřelili hezké branky, šly nám početní výhody a poslední dvacetiminutovku jsme si pohlídali.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Dneska jsme podali podprůměrný výkon, chyb v obraně bylo mraky a v našem pásmu jsme nechali až moc volnosti. Přišlo mi, že naši hráči měli z domácích přehnaný respekt. Sice jsme měli chvilkové záchvěvy a pozitivní momenty, ovšem Plzeň podržel výborně chytají brankář. Vítězství bylo pro soupeře zasloužené.“

Aktuálně na webu

Ohlasy 49. kolo

Bod je málo, ale rozhodně nic nebalíme, shodují se Gulaš s Pavlátem

LIB - PLZ 2:1pp

LIB - PLZ 2:1pp - Vyrovnanou partii rozsekli domácí v prodloužení

Reprezentace U18

Osmnáctka před MS organizuje další kemp!

×
Odehrané v 16:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň