DOR: PLZ - MTT 4:2

Dorost díky hattricku Jakuba Šilera porazil v derby Třemošnou!

Plzeň - Poslední domácí zápas ve skupině Západ byl ve znamení malého derby - Škodovka na svém ledě přivítala Třemošnou. Hlavní hrdinou dnešního střetnutí byl bezesporu Jakub Šiler, jenž vstřelil tři ze čtyř branek plzeňského mužstva.

HC Škoda Plzeň - HC Meteor Třemošná

4:2
0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Šiler (M. Soukup, Hause), 23. Holý (D. Soukup), 32. Šiler (M. Soukup, Hauser), 41. Šiler (Páník) – 38. Fiala (Pešek, Sieger), 49. Schindler (Dolhý, Beníšek)

Průběh utkání: 0:0, 3:0 3:1, 4:1, 4:2

Rozhodčí: Filip Malota – Michal Rubáš, Pavel Sedláček

4:5
1:1
42:14
123

Bočan (od 41. Lokajíček) – Schindler, Houdek, Lučan, Hodinář, Páník (A), Jánský – Šiler, Dáňa (C), Hauser, D. Soukup, Korčák, M. Soukup, Matoušek, Kaiser, Hořejší, Holý

HC Meteor Třemošná

Ženíšek (Vondraš) – Čarda, Dolhý, Šipla, Plecitý (C), Balák, Albrecht – Reiser, Beníšek, Šmíd, Sieger (A), Fiala, Krasanovský, Schindler, Pešek, Hanzlík

Jakub Šiler 3 0 3 2 0

Derby začalo pěkně zostra, hned po pár vteřinách hry našel Jakub Šiler od zadního mantinelu na ose hřiště Adama Páníka, ten ovšem trefil jen horní tyčku. Lépe si nevedl ani Jakub Holý, jenž svou tvrdou ránu poslal pouze do výstroje gólmana. Vzápětí mohla Škodovka otevřít skóre z přesilové hry, ale z rychlého přečíslení pálil Jakub Šiler jen do boční sítě. Po dobře zvládnutém oslabení mohla jít do vedení Třemošná. Brankář Bočan vyrazil ránu Schindlera jen na hokejku Ondřeje Fialy, ten rychlou dorážkou orazítkoval beton plzeňského brankáře. V polovině první periody zůstal nepokrytý na ose hřiště Šimon Kaiser, jenž je věkem stále starší žák, nicméně jeho rána skončila s menšími problémy v lapačce Ženíška. Hostující brankář si následně poradil i s ránou Houdka od modré čáry. A jelikož Marek Soukup po rychlém brejku klec přestřelil, branky v úvodní dvacetiminutovce se diváci nedočkali.

Do prostřední části nenastoupil hlavní rozhodčí, hru tak řídili pouze čároví rozhodčí. A úvod druhé třetiny patřil opět jasně domácím, tentokrát svůj tlak ale už dokázal brankově zúročit. V signalizovaném faulu pálil Jakub Šiler a puk díky teči přeloboval hostujícího brankáře. O minutu později dostal kotouč ideálně na levý kruh Jakub Holý a střelou mezi betony zdvojnásobil plzeňské vedení. Opět na rozdíl jedné branky mohl snížit v oslabení Fiala, rána mu ovšem v úniku nesedla dle jeho představ. Krátce před polovinou utkání našel Matoušek před brankou Korčáka, ten svůj pokus poslal jen do přesouvajícího se brankáře. Ve 32. minutě přišla na řadu pravá hokejová paráda. Jakub Šiler získal puk ve středním pásmu, z bránícího hráče si udělal kužel a následnou forhendovou kličkou zasunul puk do prázdné brány. Stejnou akcí se o chvíli později prezentoval Aleš Matoušek, avšak ten svůj pokus poslal jen do horní tyče. Plzeň pokračovala ve svém tlaku, obrovskou šanci měl Marek Soukup, nicméně gólman Ženíšek proti němu předvedl zákrok z jiné planety. V závěru třetiny dostali hosté dárek v podobě přesilové hry pět na tři a tu po čtrnácti vteřinách také využili. Ondřej Pešek našel před brankou volného Ondřeje Fialu, který bekhendem dopravil puk do sítě.

Na začátku třetí třetiny dohrávala Škodovka přesilovou hru a po necelé minutě ji využila. Adam Páník vysunul Jakuba Šilera, jenž se prezentoval chytrou bekhendovou kličkou a po třetím zásahu v dnešním zápase mohl slavit hattrick. Na druhé straně pálil Ondřej Pešek, jenž jako první vyzkoušel pozornost střídajícího brankáře Lokajíčka, ten zasáhl s ledovým klidem. Pátou branku měl na hokejce Dominik Soukup, který pálil utajeně v přesilové hře, branku ale přestřelil. Hra se následně přesouvala ze strany na stranu. Gól nakonec padl na hostující straně. Adam Dolhý vystřelil od modré čáry a mezi kruhy puk chytře tečnul Jiří Beníšek, plzeňský brankář byl zcela bez šance. Nepopulárního bůra mohl Třemošné zasadit Jakub Holý, ten ovšem puk na zadní tyči pořádně netrefil. Meteor vrhl všechny síly do útoku a Jiří Beníšek mohl utkání zdramatizovat, nicméně puk před poloprázdnou bránou poslal mimo tři tyče. Více toho utkání nenabídlo a Plzeň po výhře 4:2 slaví zisk tří bodů.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Zápas s Třemošnou je pro nás takové malé derby, kluci se navzájem velmi dobře znají. My se poslední zápasy velice trápíme s koncovkou, dneska jsme měli spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili a pak to takto vypadá. Ať už v posledním zápase na PZ Kladnu nebo dnes s Třemošnou jsme jsme měli plno šancí, bohužel z toho bylo jen pár gólů. Je to v hlavách, hráčům chybí více důrazu v zakončení. V sobotu nás čeká poslední zápas s Hvězdou a pak se musíme dobře připravit na další zápasy, jelikož tam už budou mužstva daleko těžší. Důležité pro nás je také, aby se všichni kluci uzdravili, lepíme sestavu jak se dá a to není dobrý."