Dorost indiánů vykopal válečnou sekeru ve středních Čechách!

Plzeň - Mladí indiáni se podruhé v tomto týdnu představili v soutěžním utkání, po střetnutí s Třemošnou je nyní čekalo PZ Kladno.

9. , so 13.10.2018
PZ Kladno - Plzeň
2:7
0:1, 0:4, 2:2 - N 0:1
Branky a nahrávky: 42. Kulich (Hvězda), 50. Hurta (Štěpánek, Malý) – 4. Šiler (Soukup D.), 23. Hodinář (Hauser), 27. Václavík (Hodinář, Šiler), 27. Korčák (TS), 35. Šiler (Páník, Václavík), 51. Beránek (Hauser, Kročák), 59. Jiříček, 64. Jiříček (D. Soukup). Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:7.
Rozhodčí: T. Battěk – P. Hána, J, Dědek
Vyloučení 7:5
Využití 2:1
Střely na branku 11:54
Diváci 80
PZ Kladno Gabriška (Barták) – Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Jirák, Rejna, Hurta, Cihelka, Šugár, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Štěpánek
Plzeň Lokajíček (Bočan) – Hodinář, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Páník – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Šiler, Beránek

Komentář

Lídr tabulky a dosud po šedesáti minutách hry stoprocentní indiáni nastoupili k zápasu devátého kola proti poslednímu PZ, které mělo na kontě oproti devětadvaceti plzeňským pouhé dva bodíky. I rozdíl ve skóre byl znatelný - 31:7 a 11:61. Vloni se oba celky potkaly dvakrát v kategorii mladšího dorostu a Západočeši uspěli před svými fanoušky 12:0 a ve středních Čech 8:0. A lépe do utkání vkročili i dnes. Úvodní část ovládli fotbalově 1:0, když po pasu Soukupa udeřil Jakub Šiler. Následně byli vyloučeni ještě tři hráči, ani dvě početní výhody ale domácím ke srovnání stavu nepomohly.

V prostředním dějství naopak modrobílí gólově vyjádřili svojí převahu. Během úvodních šesti minut totiž do černého zamířili Jan Hodinář, Dominik Soukup a Matěj Korčák. Posledně jmenovaný proměnil trestné střílení po sekání Hříbala. Když se duel přehoupl do své druhé poloviny základní části, bylo proti PZ nařízeno znovu, tentokrát po podražení Malého. Marek Soukup ale nyní neproměnil. Pověstného bůra tak dokonal až po chvilce Jakub Šiler. Kladno v této periodě vůbec nestíhalo, kromě dvou nařízených trestných střílení ještě čtyřikrát putovalo za katr.

Ovšem do poslední dvacetiminutovky vstoupilo jako velká voda. Po jednaosmdesáti vteřinách hry nejprve snížil Lukáš Kulich, za nedlouho poté přidal druhý zářez Vojtěch Hurta. To si ovšem hráči ze západočeské metropole nenechali líbit a po pětapadesáti sekundách odpověděl Jiří Beránek a definitivní podobou výsledku udal David Jiříček. Indiáni tak slaví další vítězství v sezóně a vedou si ze všech účastníků nejlépe, když ještě ani jednou v základní hrací době neztratili! V nadstavbě poté stejný hráč rozhodl o transportu do Plzně i čtvrtého bodu.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “V první řadě musím vyzdvihnout opravdu výborný výkon brankáře Kladna, který tam dnes chytil minimálně dalších 8 jasných gólú.Také za nás zmíním gólmana. Dnes chytal těžký zápas mladý Lokajíček, moc toho na něj nešlo, ale když už, byly to tutovky. Byl to pro něj první duel v extralize dorostu. Jinak od nás velmi špatná první třetina. O přestávce jsme hodně hlasitě a důrazně hráčům připomněli, co od nich na ledě chceme a jaký klub zde reprezentují. Pak se to zvedlo, ale bylo tam od nás spousta zbytečných faulů, ze kterých jsme v oslabení dvakrát inkasovali. Musíme nějaké věci dost zlepšit. Dnes bylo v naší sestavě dost hračů, kterým se zápas vůbec nepovedl...”

Aktuálně na webu

Jan Eberle #17

Nejtěžší? Spíše nejdelší, vrací se ke konci suché přípravy Jan Eberle

BIOTRONIK Praha

Společnost BIOTRONIK zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čekají úvodní duely, popasuje se se Slovenskem!