DOR: LIT - PLZ 5:1

Dorost na severu Čech vyválčil bod

Plzeň - Mladí indiáni v Litvínově zaznamenali i přes značnou střeleckou převahu nezdar, bod si odvezli alespoň za úspěšně zvládnuté nájezdy v nadstavbě.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

5:1
1:0, 2:0, 2:1 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 19. Brouček (Slavík), 34. Brouček (Slavík, Hocelík), 37. Dej, 59. Skuhrovec (Hocelík, Krocker), 59. Brouček (Krocker, Kuchař) – 50. Hauser (Páník, Dáňa). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Rozhodčí: Plachý – Holada, Sýkora

5:6
0:1
24:36
74

Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Kuchař, Novotný, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec "C".

Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Kanta, Schindler, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník "C", Hauser, Soukup D., Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup M., Václavík, Kaiser, Šiler.

Tomáš Václavík 0 0 0 -1 0

První šance zápasu přišla v sedmé minutě, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali hráči Plzně. Jejich kombinaci skvěle vystihl Kuchař, který tím tuto šanci zastavil. Litvínov získal výhodu v podobě přesilové hry, kterou ovšem nevyužil. Naopak Plzeň se dostala do dobrého tlaku a měla šanci na vstřelení úvodní branky. Marcel projel celé útočné pásmo a nechal se Cimrmanem podrazit. Šiler se dostal do obrovské šance později, když obdržel přihrávku přesně mezi kruhy a vypálil na Čermáka, který proti němu skvěle vytasil beton a vyrazil jeho pokus. Škodováci si další šanci v přesilovce nevytvořili a domácím se tedy bránění podařilo. Domácí gólman předvedl další ze série povedených zákroků proti Jiříčkově střele. Ten se k zakončení dostal i napodruhé, ale napálil pouze hordu těl před brankou Litvínova. Dvě minuty před koncem první části hry vstřelil Litvínov branku, Konkrétně Dominik Brouček, který po přihrávce Slavíka ujel po levém křídle a nechytatelnou ranou prostřelil Bočana. Další trefu mohl svým nepovedeným nahozením přidat Hora, protože puk ve vzduchu zaplaval a muž s maskou Západočechů s ním měl co dělat. Marcel ještě stihl přidat do statistik zápasu své dvě minuty za napadení. Domácí branku do šatny nedali a třetinu skončili s jednobrankovým náskokem.

Počet hráčů na ledě vyrovnal Slavík nedovoleným bráněním. Plzni se znovu nepodařilo vstřelit gól, ale dále si tvořila šance, které likvidoval Čermák. Svůj brankářský um předvedl i Bočan. Adámek poslal parádní přihrávku přímo na hůl osamoceného Deje, který trefil úplně prázdnou branku, ale Bočan skvěle skočil a černý nesmysl chytil. Krocker se také dostal do šance po další dobré přihrávce, tentokrát od Minaříka. Domácí hráč jel na levém kruhu, vystřelil a gólman modrobílých udržel kotouč. Brouček se následně nechal vyloučit za držení a poskytl Plzni příležitost na vyrovnání, ale plán jí zhatil vlastní kapitán Páník, který zbytečně podrazil beka domácích. Ve hře 4 na 4 se ke střele dostal Dominik Soukup, kterého vychytal Čermák. Slavík zase kroužil útočným pásmem a z pravého kruhu poslal přihrávku přesně na hůl Dominika Broučka, který měl jednoduchou práci, když zasunul puk za brankovou čáru. Na trestnou lavici zasedl další hráč Škody - Marcel. Přesilovka domácím mladíkům nevyšla, ale z tlaku po přesilové hře se trefil Daniel Dej Na puku za vlastní brankou byli hráči Plzně, které napadali litvínovští útočníci a vyplatilo se to. Nepozorný obránce puk trefil jen do hole Deje a od něho se odrazil za záda Bočana. Ten ještě zvládl chytit samostatný únik Slavíka a ukončil tím druhou třetinu.

Hosté chtěli vyrovnat a začali velmi aktivně. I přes to se do první šance dostali Krocker s Broučkem. Následně přišlo další vyloučení. Skuhrovec trefil soupeře holí do obličeje. Domácí se ubránili, ale hosté zůstali na puku. Čermák předvedl další dobrý zákrok a Dej se poté dostal do nájezdu na Bočana, který znovu skvěle zasáhl. Jediný gól Plzně přišel v přesilové hře po vyloučení Deje. Kombinaci s Páníkem a Dáňou vyřešil Petr Hauser jednoduchou střelou nad lapačku. Jiříček nabídl Litvínovu další přesilovku. Domácí ji nevyužili, ale vytvořili si v ní několik drobných šancí. Po početní výhodě našlápl Skuhrovec na pravém křídle a donutil Bočana zasáhnout. Domácí se bránili silnému tlaku hostů, kteří odvolali brankáře. Dej se Slavíkem ujeli ve dvou proti jednomu obránci, ale Slavíkovi puk ujel a branku nevstřelil. David Skuhrovec poté gólem do prázdné svatyně Plzně vstřelil pojistkový gól a definitivně rozhodl o vítězi zápasu. Jeho trefa ale nebyla poslední. Dominik Brouček dostal dobrou nahrávku od Krockera a jednoduše poslal puk pod Bočanem do branky. V nadstavbě měli domácí šanci získat plný počet bodů, ale v prodloužení se jim nepovedlo skórovat. Ani Plzeň nerozhodla a vše tak musely rozhodnout až nájezdy. První gól nájezdů vstřelil v první sérii Minařík, v 5.sérii vyrovnal Marek Soukup a v šesté zápas ukončil Jakub Šiler!

Martin Nosek (HC Litvínov): „Zápas jsme nezačali dobře. Plzeň na nás vletěla, měla spoustu šancí, ale nás skvěle podržel Čermák. Pak se nám podařilo dát gól. Řekl bych, že se to utkání otočilo a myslím si, že to pro oko diváka bylo velmi rychlé, tvrdé utkání a musím poděkovat klukům, že to disciplinovaně odbojovali a vyhráli jsme 5:1.“

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): „Tak z naší strany to byl dneska hodně nepovedený zápas. Ztroskotali jsme jak v koncovce, tak na nekvalitě našich nahrávek. Nebyli jsme schopni si dát jednu jednoduchou nahrávku. Za bod v nájezdech jsme samozřejmě rádi, ale musíme se hlavně dát přes Vánoce dohromady. Musíme se všichni do jednoho probrat a začít zase s tvrdou a poctivou prací na tréninku a přenést si to i do zápasu.“