DOR: VIT - PLZ 4:0

Dorost podruhé za sebou bez bodu

Ostrava - Po smolně prohraném utkání s Hradcem Králové cestovali plzeňští dorostenci do dalekých Vítkovic. Nicméně na cestu domů si žádný bod nepřibalili a po prohře 0:4 stále čekají na první body z druhé části sezóny.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:0
1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Krejsa, 38. Kotásek (Pavelec), 39. Petr (Přibyl, Melovský), 60. Přibyl (Krejsa)

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (Smolka) – Bystroň (A), Řepa, Bialy, Vřeský, Pavič, Kosina – Krejsa (C), Holaník (A), Schauer – Petr, Melovský, Přibyl – Pavelec, Rajčan, Kotásek – Skřipčák

Bočan (Hnízdil) – S. Schindler, Houdek, Kanta, M. Matoušek, Hodinář, Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa (C), Hauser, D, Soukup (A), M. Soukup, A. Matoušek, N. Schindler, Holý

Jakub Šiler 0 0 0 -3 2

Úvod zápasu patřil domácím, ti se hned vrhli do útočného pásma, ale Vřeský nemířil přesně. Lépe si vedl Pavelec, jenž trefil prostor mezi třemi tyčemi, leč na Bočana si nepřišel. Za hosty měl první vážnější šanci Dominik Soukup, plzeňský útočník trefil však jen připraveného brankáře. V další šanci Steinbrücker našel před brankou Holého, brankář Bartošák opět v pozoru. Následně po vhazování střílel Páník, avšak puk namířil jen do ramene gólmana. Tlak Západočechů pokračoval, Aleš Matoušek měl na hokejce dvě dobré příležitost chvilku po sobě, bezbrankový stav se mu prolomit nepodařilo. To se povedlo až krátce za polovinou úvodní periody, nicméně gól padl na opačné straně ledové plochy. Josef Krejsa u mantinelu pořádně nevěděl co s pukem, černý nesmysl tak vypálil na Bočana, kterému puk trošku překvapivě proklouzl až do sítě. Hosté odpověděli šancí Hausera, Bartošák přispěchal s reflexním zákrokem. Poslední dobrou příležitost první třetiny měl opět Hauser, útočník Škodovky mohl zasouvat puk do prázdné brány, nicméně touš o milimetry netrefil.

Druhou dvacetiminutovku načal dravým průnikem domácí Přibyl, Bočan byl na svém místě. Hra se přesouvala ze strany na stranu, u bližší tyče se snažil Dominik Soukup překvapit Bartošáka, ten mezeru na puk nenechal. Navýšit skóre na domácí straně mohl agilní Přibyl, ten vystřelil nebezpečně v pádu, Bočan ač s problémy podržel své mužstvo. Minutu poté Plzeň zamkla svého soka v obranné třetině, po rychlé střele puk poskakoval po brankovišti, ale žádná hostující hokejka ho nedokázala dorazit do sítě. V polovině zápasu tečoval letící kotouč Nicolas Schindler, v permanenci nyní byla lapačka Bartošáka. Následně se hra přemístila spíše do středního pásma a šance pozvolna ubývali. To vše prolomila akce domácích dvě minuty před odchodem do šaten. Pavelec našel volného Alexe Kotáska, jenž ostrou ránou prostřelil Bočana, ten vůbec nic neviděl. Uběhlo 63 vteřin a Vítkovice udeřili potřetí. Po rychlém brejku jeli domácí dva na jednoho, Přibyl přesným pasem oslovil Dominika Petra, který už to měl snadné. Domácí si tak do šaten odnesli pohodlný tříbrankový polštář.

Na začátku posledního dějství se pokoušel stav snížit Jakub Šiler, nicméně Bartošák dnes chytal opravdu výborně. Na své si nepřišel ani Dominik Soukup, jenž si sjel pro puk, který následně namířil nad branku. Korigovat skóre se nepodařilo ani Michalu Matouškovi, jenž na modré čáře napřáhl až ke stropu haly, ostrou ranou však jen orazítkoval beton brankáře. Na druhé straně Krejsa mohl dát svou druhou branku v zápase, Bočan byl proti. Plzeňský gólman si o pár vteřin poradil i s pokusem Přibyla, puk mu sice vypadl z výstroje, nikdo z domácích ho však nestačil dorazit. Zápas byl až do samotného konce veden velmi korektně, prvního vyloučení se diváci dočkali až tři minuty před konce, kdy byl za katr poslán plzeňský Šiler, který tím vzal zřejmě definitivní naději na zvrat. Početní výhodu Vítkovice využít nedokázali, přesto se sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou dočkali čtvrté branky, Matěj Přibyl propálil Bočana, čímž pečetil vysokou výhru.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Dneska byl soupeř velice efektivní a trestal naše individuální chyby. Na druhé straně mi si nedokázali poradit s domácím brankářem, který odchytal velice slušný zápas. Utkání se z mého pohledu zlomilo na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali zbytečně dvě branky. Ač jsme druhou třetinu dostali Vítkovice pod velký tlak a byli lepším týmem, tak bohužel bez gólového efektu. Soupeři gratulujeme k vítězství."