DOR: PLZ - SLA 6:3

Dorost porazil Slavii i popáté v sezóně!

Plzeň - V rámci dvanáctého kola nadstavby přijela do Plzně pražská Slavia. Proti celku z hlavního města má Škodovka letos dobrou bilanci, vyhrála všechna čtyři utkání. A slavila i popáté, i když to bylo v závěru s menšími nervy.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

6:3
3:1, 1:0, 2:2 - N 0:1

Branky a nahrávky: 3. Kupčo (Václavík, Soukup), 13. Korčák (Holý), 18. Hauser (Korčák), 34. Václavík (Korčák), 42. Korčák (Hauser, Jiříček), 59. Václavík (Hauser) – 8. Hofmann, 52. Hofmann (Rulc, Srdínko.), 53. Rulc (Slavíček), 63. Vlasák (Slavíček) Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3

Rozhodčí: Jakub Valenta – Jiří Flegl, Radim Charvát

6:2
1:1
0:1
29:28
60

Bočan (Vondraš) – Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, Korčák, Dvořák, Dáňa (A), Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

HC Slavia Praha

Pittr (Janura) – Dráb, Srdínko (C), Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Malínek, Greguss, Štancl, Hamršmíd, Slaviček, Skoupý, Hofmann (A), Vlasák, Rulc (A), Krásný

Tomáš Václavík 2 1 3 2 0

Utkání začalo ve velkém tempu a fanoušci si ještě nestačili ani pořádně zahřát své sedačky a už z nich museli vstávat na oslavu první branky v zápase. Lubomír Kupčo obdržel výbornou přihrávku od Tomáše Václavíka mezi kruhy, odkud touš poslala domácí čtyřiadvacítka neomylně do sítě. 1:0. Indiány vstřelená branka nabudila a nadále to byli oni, kdo měl více ze hry. Ovšem v osmé minutě přišlo menší utlumení. Hosté z hlavního města se dostali víceméně poprvé před brankáře Bočana a hned z toho bylo vyrovnání zásluhou Jakuba Hofmanna, který poslal puk neomylně do brány z předbrankového prostoru. 1:1. V polovině první periody nabral velkou rychlost ve středním pásmu střelec první branky Kupčo, zpoza branky oslovil Martina Jánského, proti kterému ale zasáhl reflexně Pittr vyrážečkou. Na konci třinácté minuty si domácí vzali zpět ztracené vedení. Matěj Korčák zůstal sám nehlídaný u pravé tyčky a svou střelu poslal přesně do vzdálenějšího kouta brány. 2:1. Následně dostala Slavia výhodu přesilové hry, v té ale Bočana příliš nezaměstnala. Naopak David Jiříček mohl po opuštění trestné lavice přidat třetí branku v zápase, ale hostující obrana se stačila včas vrátit a domácí obránce nakonec vystřelil jen slabě v pádu. Dvě minuty před koncem zachytil Matěj Korčák nedůrazné vyhození, puk jedním dotykem předal mezi kruhy Petrovi Hauserovi, který z otočky poslal puk přímo do šibenice. 3:1. Více už toho aktéři dnešního zápasu nestihli a tak po první periodě odcházeli spokojenější do šaten domácí.

Prostřední část hry zahájil střelou z pravého kruhu Jakub Šiler, s jedovatou ránou si ale dokázal brankář hostí se štěstím poradit. Slavia odpověděla střelou Šimona Havlíčka, ta ovšem nenabrala gólové parametry a Bočan si sní dokázal bez problémů poradit. Kontaktní branku měl na hokejce Jakub Štancl, který jako Matěj Korčák u druhé branky dostal mnoho prostoru u pravé tyčky, na rozdíl od domácího střelce poslal Štancl puk těsně vedle levé tyčky. Minutu na to doslala Slavia k dispozici druhou přesilovou hru, ta ovšem dopadla stejně neslavně jako ta předchozí. Hráči s indiánem na prsou dostali v dnešním utkání nejspíše pokyn trénovat oslabení, jelikož nedlouho po příchodu Holého zpátky na ledovou plochu byl tentokrát vyloučen Marek Soukup. V té měl největší šanci Šimon Havlíček, ale svou akcí jen donutil ke skvělému zákroku Bočana. A jak říká známé sportovní pravidlo, nedáš – dostaneš! Tomáš Václavík ujel všem hráčům a ze samostatného úniku poslal kotouč ve třicáté čtvrté minutě přesně do levého horního rohu. 4:1. O minutu později dostala pražská Slavia celkově už čtvrtou přesilovou hru. V té už dokázali hosté Bočana vícekrát ohrozit, ale jak střela Hrdličky, tak Marka Vlasáka brankou neskončili. A jelikož další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, vedla Škoda po dvou třetinách rozdílem tří branek.

Poslední část hry zahájili domácí svou první přesilovou hrou. A hned z toho byla branka. Petr Hauser si všiml volného Matěje Korčáka mezi kruhy, který ranou z první využil nabídnutou početní výhodu. 5:1. O minutu později mohlo být ještě lépe. Tomáš Václavík ujel s Lubomírem Kupčem, druhý jmenovaný zakončoval, ale Pittr tentokrát pozorný. Ve 49. minutě předvedli indiáni další povedenou akci po ose Kupčo – Soukup – Václavík, ale střela Václavíka skončila těsně vedle branky. Těsně za polovinou poslední dvacetiminutovky byl vyloučen hostující Kluch, ale byli to paradoxně hosté, kteří udeřili. Šimon Rulc vyslal do úniku Jakuba Hofmanna, který svým druhým gólem rozradostnil slavistickou střídačku. 5:2. O 88 vteřin později už bylo drama na světě. Tentokrát se do puku opřel z osy hřiště Šimon Rulc a dělovkou prostřelil vše co mu stálo v cestě. 5:3. Domácí znervózněli a raději si vybrali oddechový čas na uklidnění. Slavia přidala a byla to ona, které patřili závěrečné minuty. Dvě minuty před koncem signalizoval trenér Slavie na brankáře Pittra ať opustí svoje zařízení, jenomže ve stejném momentě se puku zmocnili hráči Plzně. Gólman hostí se rychle vracel do branky, ale střelu Tomáše Václavíka do opuštěné klece už nezachytil. 6:3.

Zápas pokračoval nadstavbou v prodloužení. Jakub Šiler se provinil nedovoleně proti pravidlům, když podrazil svého protihráče. Nabídnutou přesilovou hru čtyři na tři už Slavia využila. David Bočan nejprve předvedl fantastický zákrok proti střele Slavíčka, na dorážku Marka Vlasáka už byl krátký. Hosté si tak ze západočeské metropole odváží do hlavního města jeden bod.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Dnes jsme podali dobrý týmový výkon. Chybičky tam samozřejmě byli, ale ty budou vždycky. V závěru jsme během minuty dostali dva zbytečný góly a utkaní naší nekoncentrací lehce zdramatizovali. Klukům to ukázalo, že se musí hrát celých šedesát minut a nesmí podléhat uspokojení. I když jsme dostali jeden gól v oslabeni, tak kluky musím za zbylé oslabeni pochválit, odehráli jsme je velice slušně a to dnes rozhodovalo."