DOR: PLZ - CHM 5:6n

Dorost prohospodařil tříbrankový náskok, z utkání s Chomutovem bere pouze bod

Plzeň - Po vítězném na ledě Sparty přišlo na řadu jedenácté kolo ELIOD extraligy, ve kterém domácí indiáni přivítali chomutovské Piráty. Škodovka měla pohodlný tříbrankový náskok, nicméně ze zápasu nakonec bere pouhý bod.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

5:6sn
4:2, 1:2, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 8. Holý (Dáňa), 11. Holý (Dáňa, Steinbrücker), 12. D. Soukup (Hauser, Šiler), 15. Marcel, 22. Korčák (M. Soukup, Hodinář) – 5. Koblížek (Svoboda, Pavlák), 13. Šilar (Šugár, Rykl), 23. Kulich (Pöschl), 37. Kulich (Spudich), 50. Kulich (Pavlák, Pöschl), rozh. náj. Šugár.

Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:6

Rozhodčí: Michal Kostourek – Lukáš Matys, Tadeáš Hanák

2:0
0:1
39:34
34

Lokajíček (Bočan) – Schindler, Houdek, Kanta, Lučan, Hodinář, Špaček (A) – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, Marcel (C), M. Soukup, Kreuzman, Holý

Piráti Chomutov

Bajgar (15. Malant) – Strážovský, Frollo, Perný, Pöschl (A), Rykl, Jenček, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Kulich (A), Svoboda (C), Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Rindoš

David Špaček 0 0 0 1 0

Úvod dnešního utkání patřil hostům. Po půl minutě hry se řítil z levé strany na Lokajíčka sám Pöschl, ale trefil jen prostředek brány. Rozhodně větší šanci měl o chvíli později Jiří Kulich, který sám před brankou z dorážky těsně minul poloprázdnou klec. Domácí Škodovka odpověděla akcí Jakuba Šilera, který zůstal zcela sám v předbrankovém prostoru, jeho rychlou střelu na lapačku ovšem kryl Bajgar. A jak to bývá nedáš - dostaneš. Z rychlého brejku vypálil na Lokajíčka Tadeáš Svoboda, plzeňský brankář puk vyrazil jen k volnému Lukáši Koblížkovi, který se trefil přesně z dorážky. 0:1. Vyrovnat mohl krátce na to Matěj Korčák, který se efektně zbavil hostujících obránců, nicméně střelu poslal jen do výstroje brankáře. Po následném buly se už skóre ale srovnalo. Josef Dáňa ho vyhrál přesně na hůl Jakuba Holého, který nedal brankáři žádnou šanci. 1:1. Po dalších dvou minutách už indiáni vedli. Fantastickou práci ve středním pásmu předvedl Josef Dáňa, který následným pasem opět oslovil Jakuba Holého, kterému už zbývalo jen přehodit beton brankáře. 2:1. A aby toho nebylo málo, o další minutu našel Petr Hauser zpoza branky volného Dominika Soukupa, který střelou na vzdálenější tyč poslal Škodovku do dvoubrankového vedení. 3:1. To ovšem Škodě dlouho nevydrželo. V další minutě zachytil přihrávku Josef Šular, který hezkou střelou do šibenice opět zadělal na drama. To ale odmítl kapitán indiánů Marcel Marcel, který další přesnou střelou opět zvýšil na rozdíl dvou branek. 4:2. To už bylo na brankáře Bajgara příliš a raději své místo přenechal Lukáši Malantovi. Ten si hned připsal těžký zákrok po střele Hausera, ale náhradní brankář svůj tým podržel. A jelikož v poslední vteřině po další střele Marcela zazvonila jen tyč, odcházeli do kabin šťastnější domácí hokejisté.

Pokud úvod zápasu patřil Chomutova, tak začátek druhé třetiny jasně plzeňským. Po půl minutě hry pálil Dominik Soukup, ale ani dorážkou své vlastní střely se nedokázal prosadit. Z další šance už ovšem zapršelo. Marek Soukup našel před brankou Matěje Korčáka, který puk pohotově dopravil na místo určení. 5:2. I hned poté mohl hattrick dovršit Jakub Holý, ale z dobré pozice puk netrefil jak by si hráč představoval. A tak přišlo opět na řadu snížení Chomutova. Jiří Kulich vystřelil přesně pod víko z levého kruhu a hosté prohrávali opět jen o dvě branky. 5:3. Další slibnou šanci měl Dominik Pavlát, ten dostal nabito na volej u pravého mantinelu, nicméně Lokajíček puk se štěstím vyrazil do rohu. Krátce před polovinou utkáni z těžké pozice za brankou Korčák našel Marka Soukupa, ten hledal místo mezi betony, ty sklaply včas. Stejný hráč neuspěl ani poté, co si před brankou zpracoval střelu Houdka, proti byl zase beton Malanta. Následně si vzali slovo opět Piráti, kteří díky další skvělé umístěné střele Jiřího Kulicha dokázali vstřelit kontaktní branku. 5:4.  Vyrovnat mohl dokonce Lukáš Koblížek, který si počkal na svou přihrávku na modré čáře, ale ze samostatného nájezdu nechal jen vyniknout domácího muže s maskou.

Závěrečná perioda byla první minuty dlouho vyrovnaná, ani jedno z mužstev si nedalo centimetr ledu zadarmo, k vidění byl velmi tuhý, velký boj. Ledy neprolomil ani Jan Hodinář, který před brankou jemně tečnul pobídku Petra Hausera, nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Hostující hráči přešli do ofenzivy, začali střílet ze všech pozic. Vyrovnat mohl Jan Ekrt, který si navedl puk do středu hřiště, ale střelou po ledě těsně minul pravou tyč. Hattrick měl na hokejce Jiří Kulich, ovšem puk po jeho ráně skončil v lapačce brankáře Lokajíčka. Až ve 49. minutě se plzeňský stadion dočkal první přesilové hry, kvůli vyhození kotouče si musel jít odpočinout za katr Marek Soukup. Piráti nabídnutou početní výhodu zužitkovali a srovnali s Plzni krok. Jiří Kulich si našel svůj prostor mezi kruhy a rychlým švihem poslal puk přesně k pravé tyči. Hattrick hostujícího hráče. 5:5. Vrátit domácím vedení mohl Jakub Holý, ale z podobné pozice jako hostující Kulich trefil jen brankáře. Chomutov mohl skóre otočit v další přesilové hře, tu ovšem domácí tentokrát zvládli na výbornou. Už při rovnovážném stavu na ledě pálil z otočky Marek Soukup, Malant však dokázal včas zastavit puk betonem. Utkání tak muselo jít do prodloužení.

V něm ani jedno z mužstev nemělo větší šanci na rozhodnutí a tak druhý bod musela určit disciplína zvaná samostatné nájezdy. K úvodnímu nájezdu se rozjel Petr Hauser a parádní blafákem poslal Plzeň do vedení. Hosté srovnali krok ve druhé sérii, kdy se také skvělou kličkou prezentoval Tadeáš Svoboda. Velké rozuzlení nakonec přišlo ve čtvrté sérii. Pokus Pavla Šugára jen tak tak skončil za brankovou čárou, za domácí musel dát Jakub Holý, ale nedal. Chomutov si tak díky skvělému obratu odváží z Plzně cenné dva body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme zápas výborně rozehraný, vedli jsme 5:2, ale dneska musím tým zkritizovat. V naší hře nebyla pokora, taková úcta k soupeři, za stavu 5:2 si hráči mysleli, že jim dají deset. Druhou třetinu jsme nehráli dobře, každý si hrál na sebe, ale dobře nám tak. Utkání jsme si prohráli individuálními chybami, vůbec jsme nehráli jako jeden tým a takhle se nedá vyhrávat."

Petr Jíra (Piráti Chomutov): "Určitě jsme spokojený, jeli jsme sem s pocitem odehrát dobrý zápas. Nasadili jsme všechny kluky, hráli jsme na čtyři útoky, aby si zahráli všichni. První třetinu jsme prohráli 4:2, tam se nám to moc nepovedlo. Pak si ale kluci dokázali, že mohou i s takovým týmem, jako je Plzeň hrát dobrý hokej."