Dorost si dojel do Kladna pro další tři body!

Plzeň - Mladí indiáni zůstávají v soutěži nadále stoprocentní, o přísunu bodů dnes rozhodli prakticky již v první části.

4. , so 21.9.2019, 12:25
ČEZ Stadion
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
2:6
0:3, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 46. Ullrych (Sojka, Hurta), 50. Nedvěd (Sojka) – 4. Šiler (Jiříček, Hauser), 10. Holý (Steinbrücker), 18. Hauser (D. Soukup, Špaček), 36. Marcel (M. Soukup), 55. D. Soukup, 58. Hauser (M. Soukup, Jánský). Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.

Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Beneš
Vyloučení 3:12, navíc Suk (KLA) 5+DKU
Využití 0:1
V oslabení 0:1
Střely na branku 35:36
Diváci 70
Rytíři Kladno Suk (Gabřiška) – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Koštoval, Kohlíček (A), Sýkora – Vimmer, Redlich, Hurta, Ullrych (C), Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Sojka
HC Škoda Plzeň Bočan (Lokajíček) – Schindler, Houdek, Jiříček, Hodinář, Špaček, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Marcel (C), M. Soukup, Matoušek, Václavík, Kreuzman, Holý

Komentář

Oba celky se před dnešním prvním vzájemným extraligovým duelem utkaly již dvakrát. V rámci letní přípravy se více dařilo Západočechům. Ti nejprve před svými fanoušky uspěli 8:5, poté v odvetě na Kladně dokonce 9:1.

A lépe začali Škodováci i dnes. Neuplynuly ani čtyři minuty a vše, co mu stálo v cestě, propálil Jakub Šiler. Indiáni ovšem následně museli hned dvakrát za katr, situaci ale ustáli. A jen co se dostali do plného stavu, navýšil náskok svých barev Jakub Holý. Kladno opět mohlo snížit v přesilovce, když Marek Soukup za vysokou hůl inkasoval dvě plus dvě minuty, hosté se ale nedali. Naopak. Byli to právě oni, kdo potrestal trest soupeře, konkrétně Petr Hauser.

Ve druhé části Západočeši znovu ubránili dvakrát hru ve čtyřech a vzápětí Marcel Marcel udeřil. Kladno se dočkalo až zkraje poslední dvacetiminutovky, to do černého zamířil Petr Ullrych. Na menší drama po chvilce dokonce zadělal Zdeněk Nedvěd. Následně se strhla velká potyčka, kdy rozhodčí rozdal celou řadu trestů, nejzajímavější je ale ten pro gólmana domácích Suka, protože byl do konce utkání. Plzeň již do třetí sirény pouze doupravila konečný výsledek, Dominik Soukup a Peter Hauser nakonec zkompletovali půltucet.

Škoda tak vyhrála i čtvrtý extraligový duel, skóre má přitom 33:6! 


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Kladno na nás nastoupilo, kluci měli asi ještě v hlavách velké vítězství nad Kobrou. Po první části jsme sice vedli 3:0, ale celkově jsme měli spoustu vyloučených, Kladno se tak dostalo do tlaku. I když jsme vyhráli, nebylo to z naší strany ideální. Chtěl bych pochválit gólmana, který chytal výborně a podržel nás."

Aktuálně na webu

Ohlasy 35. kolo

Nepodali jsme špatný výkon, ale měli jsme spoustu vyloučených hráčů, mrzí Jakuba Poura

VIT - PLZ 4:3

VIT - PLZ 4:3 - Plzeň ve Vítkovicích třikrát vedla, přesto se vrací s prázdnou

5. kolo EHL: KOM - PLZ 1:4

5. kolo EHL: KOM - PLZ 1:4 - Po dvou prohrách další úspěch, indiáni porazili Kometu!