DOR: PLZ - LIB 2:8

Dorost v okleštěné sestavě nestačil na Liberec

Plzeň - Mimořádně ve středu sehráli plzeňští dorostenci další utkání ve skupině o play-off. Na domácím ledě mladé pušky přivítaly Liberec, který o svém vítězství rozhodl ve třetí třetině.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:8
0:0, 2:3, 0:5

Branky a nahrávky:  24. Jiříček (M. Soukup), 38. Holý (Hauser) – 22. Kříž (Masař), 34. Hujer, 35. Plos (Jenčovský, Putz), 43. Kříž (Gajda), 45. Hujer (Rossmy), 46. Šedivý (Putz,), 49. Plos (Jenčovský, Šedivý), 50. Hujer

Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:8

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Martin Tvrdík, Pavel Sedláček

3:5
1:1
30:25
80

Hnízdil (Mečl) – S. Schindler, Houdek, Černý, Jiříček, Páník, Lučan – Steinbrücker, Šiler, Dáňa (A), Hauser, Korčák, Marcel (C), Soukup, Matoušek, Kreuzman, Holý

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Tůma – Hujer (A), Putz, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Rossmy, Gajda

Jakub Šiler 0 1 1 -1 0

Začátek zápasu byl ve znamení hostujícího tlaku, ale žádná střela z jejich pokusů v brance neskončila. Plzeň kontrovala ve vlastním oslabení, Soukup hledal na druhé vlně Marcela, ten se k puku nedostal. Na opačném koutě se brankář Hnízdil, který poprvé chytal za plzeňský dorost, vyznamenal proti nájezdu Hujera, plzeňský gólman si počkal na jeho forhendovou kličku. O minutu později Plos od modré čáry puk nahazoval na branku, zvonila horní tyč. Vzápětí si Liberec mohl dát dokonce vlastní gól, v signalizované výhodě hostující obránce přihrával za sebe a málem trefil opuštěnou bránu. Po ubráněném oslabení byl sám před brankou Marek Soukup, nikým neatakovaný ale branku přestřelil. Akce pokračovala, puk si vzal pod svá bedra Jakub Šiler, ale ostrou ranou z pravého kruhu orazítkoval jen tyč.

Branky začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. Hned po dvou minutách ujeli hosté v přečíslení, Masař místo přihrávky vystřelil, Hnízdil jeho pokus vyrazil k volnému Filipu Křížkovi, jenž už to měl snadné. Vedení hostů trvalo pouze 92 vteřin. David Jiříček objel hostující svatyni a z levého kruhu se trefil přesně k bližší tyči. Obránce indiánů byl nadále při chuti, na Krále vyslal další dvě rány, ty si Král se štěstím pohlídal. Vyrovnání domácí nakoplo, začali být lepším celkem. Na modré čáře napřáhl obránce Houdek, leč ostrou ránou trefil pouze beton gólmana. Krátce za polovinou utkání Marcel přebruslil obránce Liberce, s pukem se natlačil až před gólmana Severočechů, který ho vychytal. Brankář Liberce kotouč i hned rozehrál, ve středním pásmu se ho ujmul Jakub Hujer, který střelou mezi betony vrátil hostům vedení. V následující minutě přidali Bílí Tygři další úder. Od zadního mantinelu našel Jenčovský volného Lukáše Plose, který se trefil přesně k tyči. Třetí branku během krátké chvíle mohl přidat z úniku Masař, avšak přestřelil. Plzeň vrátil do utkání krátce před koncem druhé třetiny Jakub Holý, jenž hostujícího brankáře prostřelil švihem z pravého kruhu.

Pokud osmdesátka diváků očekávala v závěrečné třetině tuhý boj o výsledek, musela být zklamaná. V pokračované přesilové hře z druhé třetiny nechal Jakub Šiler jen vyniknout brankáře Liberce. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, Filip Kříž si před brankou našel odražený puk a střelou po ledě rozvlnil síť. Liberci přálo i pomyslné štěstíčko, po vyhození se kotouč odrazil od rozhodčího přímo na hokejku Lukáš Hujera, který domácím zasadil nepopulárního bůra. Za dalších sedmnáct vteřin Putz oslovil u pravé tyče Filipa Šedivého, ten z voleje puk dopravil do poloprázdné brány. Tři slepené branky vzali Škodovce vítr z plachet a zápas se prakticky dohrával. Ba navíc, hosté nepolevovali. V přesilové hře, při rychlém přečíslení, střílel Mikuláš Jenčovský a brankář Hnízdil proti střele pod horní tyčku neměl nárok. V padesáté minutě padla poslední branka. Lukáš Hujer se procpal mezi obránci a plzeňského brankáře překonal díky perfektně zvládnuté bekhendové kličce. Pro hostujícího hráče to byla třetí branka v utkání. Plzeň mohla v závěru alespoň snížit, ale Jakub Holý mířil pouze do lapačky Krále. Liberec si tak po jasné výhře odvezl z Plzně všechny tři body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Zápas jsme odehráli v omezené sestavě, v týmu bylo hodně starších žáků. První dvě třetiny jsme hráli celkem slušně, vyrovnaně. V závěru druhé třetiny jsme se gólem vrátili do zápasu, bylo zas jen o gól, ale bohužel v poslední periodě nám to tam napadalo. Zkraje poslední části jsme dohrávali část přesilové hry, tam byla škoda, že jsme nesrovnali. Posléze jsme dostali laciné góly po individuálních chybách, při stavu 2:5 už to bylo strašně těžké, utkání je jen dohrávalo."

Richard Lobo (HC Bílí Tygři Liberec): "Sice jsme vyhráli 8:2, což se v Plzni počítá, jelikož poslední dva roky to pro nás vždy končilo opačným výsledkem, ale v naší hře byla spoustu ale. Z mojí strany nejsme vůbec spokojení, co jsme tady odehráli. První dvě třetiny byly špatné, třetí už byla lepší, nicméně to bylo dané tím, že po pár gólech už byl soupeř zlomený. Předvedená hra nebyla dobrá, máme stále na čem pracovat, jediné co nás dnes těší jsou tři body."