DOR: SPA - PLZ 1:2pp

Dorost veze cenné dva body z ledu pražské Sparty!

Plzeň - Indiáni mají za sebou první polovinu úvodní části soutěže, tu druhou rozehráli na ledě pražské Sparty.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

1:2p
1:1, 0:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. Vitouch (Broš) – 1. Hauser (Jiříček), 64. Korčák (Šiler, Jiříček).

HC Sparta Praha

Krbeček (Dlouhý) – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.

Bočan (Lokajíček) – Houdek, Kanta, Jiříček, Hodinář, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Marcel (C), Soukup M., Václavík, Holý.

Tomáš Václavík 0 0 0 0 0

Indiáni a Sparta spolu vstoupili do nové extraligové sezóny a dnes se oba soupeři ve druhé polovině první fáze soutěže znovu potkali. Přesně před měsícem své publikum potěšili výhrou 6:2 Západočeši.

Ti začali lépe i dnes, když ještě neuplynula ani minuta hry a rychlý protiútok svých barev zakončil Petr Hauser. Stejný hráč se navíc brzy proháčkoval před Krbečka znovu, tentokrát již neuspěl. Modrobílí následně nevyužili ani přesilovou hru a brzy přišla ze strany Sparty odpověď. Michal Vitouch stál na konci souvislejšího tlaku svého týmu. Dokonat obrat mohl v dobré palebné pozici před Bočanem Krupička, ten odolal. Indiáni odpověděli pálícím Jiříčkem a dorážejícím Markem Soukupem, skóre se ale již v první části neměnilo.

Prostřední část načal Krupička, který zachytil ve středním pásmu hostující rozehrávku, zavezl kotouč a předal Tehemirovi, ten si ovšem vylámal zuby na Bočanovi. V zakončení se po přečíslení zjevil také na druhé straně Jiříček, i Krbeček svůj tým podržel. Ještě větší šancí měl po chvilce Dominik Soukup, který pláchl všem na ledě, ranou pod víko ale ani on na muže s maskou Sparty nevyzrál. Podobně si vedl i Zembol, když plzeňský brankář zastavil jak jeho první střelu, tak i hned dvě dorážky. Rozuzlení se tedy diváci měli dočkat až v závěrečné pasáži hry. Nutno ještě dodat, že zápas se hrál prakticky bez vyloučení, za čtyřicet minut putovali za katr pouze dva domácí hráči.

Zkraje poslední to byl poprvé indián, ani Pražané ovšem netrestali. V největší šanci Bočan betonem zachránil Plzeň před Krupičkou. Za hosty odpověděl Marcel, jenž se proháčkoval na levý kruh, i Krbeček se činil. V samotném závěru základní hrací doby Pražané ustáli oslabení i tyč Plzeňských, branky z úvodu utkání tak byly jediné. V polovině prodloužení přišlo definitivní rozuzlení. Do přečíslení dva na jednoho se trhl Šiler, předložil Matěji Korčákovi, který rozetnul dnešní velké drama.

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): "Tento zápas byl pro nás další zkouškou s těžším soupeřem. Brali jsme to tak, poctivě jsme se připravili. Mám pocit, že i kluci to tak brali. Kdyby tam byli diváci, tak pro ně by to byl dobrý zápas. Obrany byly otevřené na obou stranách, šance byly. Byla jen otázka, kdo to nakonec urve. Myslím si, že plichta odpovídala tomu průběhu. Naše problémy byly v defenzívě i ofenzívě, měli jsme mraky šancí, ale neproměňovali jsme je. Třetí třetina podle mě vyzněla lépe pro Plzeň. Bod je pro nás skvělý, ale nakonec jsme chtěli dva. Bohužel jedna chyba v prodloužení rozhodla, že dva body má Plzeň, ale s výsledkem a s hrou jsme spokojení."

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Byl to výborný zápas z obou stran. Velké nasazení, sice málo branek, ale oba gólmani chytali výborně. Myslím si, že víc šancí jsme měli my, bohužel nás hodně trápila koncovka. Ale pro obě strany to, podle mě, bylo kvalitní utkání, jenom víc takových. A v prodloužení si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."