DOR: PAR - PLZ 3:4

Dorost zvládl dramatickou bitvu v Pardubicích!

Pardubice - Nevydařené domácí se Zlínem jeli odčinit plzeňští dorostenci na východ Čech, kde své hokejky střetli s Pardubicemi. Indiáni Dynamo v prvním letošním zápase porazili vysoko 8:0.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

3:4
1:1, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 18. Štetka, 57. Burda (Novotný), 60. Štetka (Chabada, Pavlata) – 13. Hauser (M. Soukup, Šiler), 36. Šiler (Houdek, Hauser), 50. Holý (Houdek, Šiler), 51. Hauser (Holý)

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Matěcha) – Joudal, Hebek, Vašíček, Kubíček, Koudelka, Chabada (C), Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček (A), Kubíček, Formánek (A), Nekvinda, Burda, Novotný, Štetka

Bočan (Lokajíček) – Houdek (A), Kanta, Matoušek, Hodinář, Lučan, Černý – Šiler (A), Hauser (C), Korčák, Hořejší, M. Soukup, N. Schindler, Křemen, Kreuzman, Holý.

Jakub Šiler 1 2 3 0 0

Utkání začalo přesilovou hrou Pardubic, tu ovšem Škodovka skvěle ubránila. Už při rovnovážném stavu navíc mohla udeřit jako první. Při situaci dvou na jednoho Petr Hauser našel navrátilce do sestavy Matěje Korčáka, který ale puk poslal těsně vedle brány. Na opačné straně zase pálil Pavlata, jeho pokus dokázal mimo tři tyče vytěsnit brankář Bočan svou maskou. Krátce za polovinou úvodní periody se diváci dočkali úvodní branky. Jakub Šiler se prokličkoval obranou Dynama, puk následně předal volnému Petru Hauserovi, který touš poslal na místo určení. Stejný hráč mohl zdvojnásobit hostující vedení, ale nyní Borovička stačil včas zasáhnout svým betonem. Nedáš - dostaneš. Nedlouho poté Škodovka špatně rozehrála, puk se dostal na pravý kruh, kde byl připravený Pavol Štetka, jenž razantní střelou prostřelil Bočana. Pardubice se mohly dokonce dostat v závěru ještě do vedení, nicméně rána Formánka mířila jen do tyče.

Zkraje prostředního dějství mohli hosté jít podruhé v zápase do vedení, Jaroslav Kreuzman vysunul Matěje Korčáka, tomu ovšem puk ujel z čepele hole a domácí brankář stihl včas zasáhnout svou hokejkou. Utkání se srovnalo, šance střídala šanci. Z týmu Dynama měl slušnou šanci Dominik Pavlata, leč z mezikruží poslal kotouč jen do připravené lapačky. Plzeň odpověděla několika střelami v početní výhodě, ale žádná se neujala. Změna skóre nakonec přišla až čtyři minuty před koncem druhé periody, Matěj Houdek od modré čáry vystřelil, Borovička jeho pokus neudržel a osamocený Jakub Šiler dokázal dotlačit puk do prázdné brány. V závěrečné minutě mohl podruhé skóre srovnat Tomáš Hebek, jeho ránu ze střední vzdálenosti pokryl jistý David Bočan. Po čtyřiceti minutách tak odcházela Plzeň do šaten s jednobrankovým polštářem.

Na začátku posledního dějství mělo Dynamo velkou šanci na vyrovnání. Štetka se probil podél mantinelu do útočného pásma, domácí hráč se následně dostal k prudké střele, Bočan ji vyrazil pouze k volnému Janu Matuškovi, který vypálil z první. Plzeňský brankář vzápětí ale předvedl skvělý zákrok lapačkou a nadále držel akcie svého mužstva hodně vysoko. Za indiány se zase dral do útoku Marek Soukup, plzeňský hráč se dostal k rychlé střele, která nadělala Borovičkovi problémy, ale puk za svá záda nepustil. Velká komplikace pro perníkáře přišla deset minut před koncem. Krátce po sobě se nechali vyloučit na domácí hráči dva hráči a Plzeň měla k dispozici přesilovou hru pět na tři. Tu modrobílí využili po osmi vteřinách. Po vyhraném buly se puk dostal k volnému Jakubu Holému, který černý nesmysl poslal za brankovou čáru. A to nebylo vše, v minutě následující dokázali hosté využít i pokračující výhodu. Holý dostal puk na pravou stranu, kde stál Petr Hauser a plzeňská devítka poslala kotouč pod horní tyčku. Rázem modrobílí vedli o tři branky a mílovými kroky šli za třemi body. V závěrečných minutách Pardubice zkusily hru vabank a ta pomohla ke snížení. Necelé čtyři minuty před koncem vystřelil Novotný, Bočan kotouč vyrazil k nehlídanému Danielu Burdovi, který vykřesal naději. Borovička následně opustil svou klec a domácí hráli v šesti. Stačilo to ovšem pouze na zkorigování skóre. Dvacet jedna vteřin před koncem vystřelil z pravé strany Chabada, puk vyplaval na brankovišti a tam se nejlépe zorientoval Pavol Štetka. Plzeň zapomenula na domácí porážku se Zlínem a z horkého pardubického ledu veze na západ Čech cenné tři body.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): "Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Nás tam přehrávala jedna lajna, která byla nebezpečná. Bohužel jsme nehráli dobře v obranném pásmu, špatně jsme tam drželi souboj jeden na jednoho. Na druhé straně jsme zase neproměňovali šance, které jsme si vypracovali a bohužel v poslední třetině jsme kvůli dvěma oslabením dostali dva góly a to rozhodlo zápas."

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Dnes jsme to měli postavený na dobrém brankáři, který nás i po našich chybách držel ve hře. Utkání se lámalo za stavu 2:1 pro nás, kde jsme využili přesilovku a odskočili Pardubicím. V závěru jsme si to ještě zbytečně zkomplikovali, ale naštěstí domácí už neměli čas a my jsme to dotáhli do vítězného konce."