Dorost zvládl i druhé víkendové utkání, Přerov porazil 5:3!

Plzeň - Druhé utkání ve dvou dnech musely odehrát plzeňské mladé pušky. Po včerejší jasné výhře nad Kometou na ně tentokrát čekal další moravský klub - ZUBR Přerov.

19.kolo , ne 16.2.2020
Plzeň - Přerov

Branky a nahrávky: 9. M. Soukup (Hauser, Hodinář), 11. Šiler (Hauser, M. Soukup), 18. Marcel (Dáňa, D. Soukup), 31. Holý (Hauser, M. Soukup), 46. Hauser (D. Soukup) – 28. Brázda (Štíbr, Billa), 50. Hradil (Kaprál, Šilhavý), 60. Šilhavý (Hradil, Halík)

Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:1, 5:1, 5:3

Rozhodčí: Daniel Müller – Zbyněk Karda, Michal Kovář
Vyloučení 6:6
Využití 3:0
Střely na branku 50:22
Diváci 45
Plzeň

Bočan (Mečl) – S. Schindler, Kanta, Matoušek, Hodinář, Páník (A), Černý, Jánský – Steinbrucker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý

Přerov

Žurek (Němec) – Kaprál, Koblížek, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Toman, Brázda (A), Halík (C), Hradil, Hyža, Buršík, Mann, Šilhavý (A)

Komentář

Jako první v zápase zahrozil po akci Dominika Soukupa Marcel, leč jeho rychlou střelu z osy hřiště dokázal Žurek vykopnout svým betonem. V další šanci už pálila sama plzeňská desítka, ovšem branku těsně minula. V deváté minutě už se indiáni dokázali prosadit. Petr Hauser si zpoza branky nabruslil před Žurka, kterého ovšem nepřekonal. Puk následně vyplaval u levé tyče, kde byl Marek Soukup a ten pohotovou dorážkou otevřel skóre. V minutě následující mohlo být zčistajasna vyrovnáno, jenže Vladimír Brázda trefil pouze pravou tyč Bočanovy brány. A tak pravidlo nedáš dostaneš opět platilo. Jakub Šiler si najel na střed hřiště a střelou po ledové ploše zamířil přesně k tyči. Hosté mohli snížit z přesilové hry, avšak v té měli dvě velké šance domácí. Nejprve v úniku Šiler mířil nad, posléze Nicolas Schindler trefil z pravé strany jen beton gólmana. Třetí branka modrobílých tak přišla až v závěru. Josef Dáňa v početní výhodě našel před brankou Marcela Marcela, který zády k bráně trefil mezeru mezi betony.

Zkraje druhého dějství měl slibnou šanci Jakub Šiler, jenomže trefil jen prostředek brány, kde úřadoval hostující brankář. Za hosty odpovědět Michal Šilhavý, který vypálil tvrdě, ale s přesností už to bylo horší. Ve 27. minutě nejprve Marcel nahazoval kotouč z rohu před branku, kde zakončoval Dáňa bekhendem. Následně se puk dostal na druhou stranu, kde si dlouhé vyhození zpracoval Vladimír Brázda a přesnou střelou k pravé tyči dal první branku Přerova. Stejný hráč mohl o dvě minuty zadělat na drama, ale ze samostatného úniku ve vlastním oslabení trefil pouze Bočana. A tak udeřili domácí. V přesilové hře našel Petr Hauser z levé strany před brankou volného Jakuba Holého, kterému stačilo jen nastavit svou hokejku. Závěr třetiny se nesl ve znamení mnoha vyloučení, avšak skóre se nezměnilo.

Třetí třetinu odšpuntoval stoprocentní šancí Josef Dáňa, jenž dorážel Páníkovu střelu, gólman Žurek se bleskurychle stačil přesunout. Na opačné straně si vybral slabší chvilku brankář Bočan, který rozehrávkou namazal Tomanovi, ten ale z první minul branku. Poté se nešetrným krosčekem prezentoval Brázda a indiáni využili třetí početní výhodu. Dominik Soukup v rychlé akci našel na druhé tyči zcela volného Petra Hausera, který trefil opuštěnou klec Přerova. Posléze ostře pálil kapitán Marcel, diváci už zvedali pošesté ruce nad hlavu, ale zatřepala se jen boční síťka. V polovině třetí periody Zubři zkorigovali skóre. Radim Hradil se dostal do útočného pásma podél levého mantinelu a střelou na bližší tyč nedal Bočanovi šanci. Další slibnou šanci měl Petr Hauser, k němuž se odrazil puk, ale plzeňský hráč z mezikruží netrefil dle svých představ. Poslední slovo tak měli nakonec hosté, v poslední minutě dorazil puk za Bočana Michal Šilhavý, který dal výsledku definitivní podobu. Škodovka tak porazila Přerov 5:3 a z víkendových zápasů má plný bodový zisk výtečné skóre 15:4.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Vyhráli jsme, ale dnes to nebylo dle našich představ. Kluci v hlavách měli nejspíše ty dvě utkání, co jsme s přehledem vyhráli. Soupeř se nachází ve spodních patrech tabulky, neměl tu co ztratit. Přerovští hráli dobře, hodně bruslili a naši hráči začali vymýšlet něco navíc, než co nás zdobilo poslední zápasy. Dalo by se říci, že jsme splnili tzv. "povinné vítězství", ale nám jako trenérům se utkání vůbec nelíbilo. Teď nás čeká v úterý Liberec, musíme se dobře připravit na další těžké utkání."

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): "Pro nás stejné utkání jako včera s Karlovými Vary. Opět jsme nezachytili začátek zápasu a když hrajete proti tak těžkému soupeři jako je Plzeň, obtížně můžete utkání obracet. Povedlo se nám v zápase snížit, na hráčích byla vidět snaha. Plzeň sehrála výborně přesilové hry, dala nám v ní tři hezké branky a my to posléze doháněli v závěru zápasu. Zkorigovali jsme to, výsledek je pro nás sympatický, ale vítězství domácích je naprosto zasloužené."

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize