DOR: KOB - PLZ 2:10

Dorostenci nasázeli Kobře desítku!

Praha - K dalšímu zápasu cestovaly plzeňské mladé pušky do hlavního města, kde se střely s místní Kobrou. První duel zvládla Plzeň na svém ledě jasně 14:2 a i v odvetě byli hosté jasní favorité.

HC Kobra Praha - HC Škoda Plzeň

2:10
1:2, 0:3, 1:5

Branky a nahrávky:  8. Svoboda (Procházka), 56. Bauer (Halfar) – 2. Soukup D. (Korčák, Šiler), 20. Špaček (Hodinář, Soukup M.), 34. Holý (Soukup M., Hauser), 37. Hauser (Soukup M., Šiler), 40. Soukup D. (Hauser, Dáňa), 45. Soukup M. (Šiler, Hauser), 53. Hauser (Soukup D.), 55. Marcel (Houdek, Lučan), 57. Hauser (Šiler), 59. Soukup M. (Hauser, Šiler)

HC Kobra Praha

Peyerl (Kadlec) – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich – Nápravník O., Čečetka, Sekula (C), Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda, Bauer, Krásný

Bočan (Lokajíček) – Schindler, Houdek, Kanta, Lučan, Hodinář, Špaček (A) – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Marcel (C), Soukup M., Holý

David Špaček 1 0 1 1 0

Zápas začal dle papírových předpokladů. Po minutě hry se na pravém kruhu šikovně uvolnil Dominik Soukup a jedovatou ranou nedal šanci domácímu brankáři. 0:1. Kobra kontrovala střelou Frydricha, ta ovšem byla sražená mimo tři tyče. Indiáni pokračovali ve svém tlaku, ale místo zvýšení náskoku přišlo překvapivě vyrovnání. Jakub Svoboda napřáhl na ose hřiště a přesnou střelou prostřelil Bočana v bráně. 1:1. Plzeň si pochopitelně chtěla vzít rychle ztracené vedení zpět, ale v jejich hře bylo spoustu nepřesností. V polovině první periody se proháčkoval až před gólmana obránce Jan Hodinář, nicméně svůj pokus poslal jen do betonu Peyerla. Do černého nezamířil ani Petr Hauser, který si před brankou našel svůj prostor, ale vzápětí poslal černý nesmyl vedle brány. Ke konci třetiny přišla na řadu první početní výhoda a hosté ji dokázali využít. Na modré čáře napřáhl až ke stropu haly David Špaček a parádní ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě. 1:2. První třetina tak skončila možná pro někoho překvapivě jen jednobrankovým vedení Plzně.

Zkraje druhé třetiny fauloval plzeňský kapitán Marcel a před Kobrou byla možnost druhého vyrovnání v zápase. Kromě střely Frydricha, který trefil beton gólmana ale zvládla Plzeň početní nevýhodu na jedničku. Lépe si nevedl ani Strnad, kterého vychytal Bočan. Plzeňští drželi více kotouč, ale trápila je koncovka. Ba navíc, po rychlém výpadu domácí pětice se Bočan v bráně natahoval jak mohli, aby puk zachytil před brankovou čarou. Indiáni odpověděli střelou Špačka, kterému na volej nabil Jan Hodinář, plzeňský obránce však trefil připravenou lapačku brankáře. O chvíli později pálil podobně z první Dominik Soukup, ale branku kotouč minul. Hosté svůj náskok ale přeci jen navýšili, za pozdní dohrání byl vyloučen Jakub Svoboda a indiáni využili i svou druhou přesilovou hru. Po sedmnácti vteřinách napřáhl mezi kruhy Jakub Holý a umístěnou ranou poslal puk do sítě. 1:3.  Škodovka se o tři minuty dokázala prosadit počtvrté. V útočné třetině napřáhl po přihrávce Marka Soukupa Petr Hauser a plzeňský útočník rozradostnil pár fanoušků Plzně. 1:4. Po vstřelené brance si Kobra zahrála druhou přesilovou hru, ta ovšem byla díky faulu Bartoně rychle ukončena. V poslední minutě nejprve Matěj Houdek prudkou ranou orazítkoval tyč branky Peyerla, nicméně čtrnáct vteřin před sirénou našel Petr Hauser volného Dominika Soukupa, který svou druhou brankou v zápase dal tečku za prostřední třetinou. 1:5.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval svou střelou Marek Soukup, domácí brankář přispěchal s reflexním zákrokem betonem. Kobra mohla snížit zásluhou Marka Rejny, který se dostal do úniku, plzeňský brankář však jeho úmysl vystihl a díky betonu nepustil kotouč za svá záda. Střídačce Kobry se poté nelíbil verdikt hlavního rozhodčího, vyloučení Sekuly však nezabránili. Indiáni navíc svou početní výhodu dokázali zužitkovat brankou. Jakub Šiler přes celou šíři brankoviště oslovil Marka Soukupa, na kterého už zívala jen poloprázdná branka. 1:6. Po faulu na každé straně následovala hra ve čtyřech, v ní útočil na hattrick Dominik Soukup, avšak tentokrát byl úspěšnější domácí brankář. Podobně si vedl i Petr Hauser, kterému střela nesedla dle jeho představ. Deset minut před koncem byl vyloučen domácí Bucek a Plzeň využila svou pátou přesilovou hru! Petr Hauser si spravil chuť a z mezikruží neomylně zavěsil. 1:7. Vzápětí mohli domácí zkorigovat skóre také z početní výhody, avšak udeřili opět hosté, tentokrát navíc ve vlastním oslabení. Marcel Marcel si udělal prostor v předbrankovém prostoru a propasíroval kotouč za brankovou čárou. 1:8. Půl minutu po vstřelené brance Plzně se už dokázali prosadit ale i domácí. Patrik Bauer vypálil a jeho střelu zastavila až síť v bráně Bočana. 2:8. Gólové hody bohužel pro domácí pokračovaly. V další minutě Petr Hauser projel do útočného pásma a svou prudkou ranou zkompletoval hattrick. 2:9. Hosté stále neměli dost a hnali se za kulatou desátou brankou. Dočkali se. V předposlední minutě Marek Soukup nic složitého nevymýšlel a po přihrávce Hausera dal tečku za dnešním utkání. 2:10.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Výsledek je pro nás ve finále dobrý. My se trošku trápíme v koncovce, což ukázal i ten minulý zápas s Chomutovem. Zbytečně přehráváme situace. Kobra bojovala, hrála hodně do těla. My jsme s tím měli ze začátku problémy, nicméně po těch vstřelených brankách si to kluci začali více dávat, tlačili se více do brány a ty další góly nám tam poté napadaly."