DOR: PLZ - MHK 4:2

Dorostenci první přípravný zápas vyhráli, Mountfield porazili 4:2

Plzeň - Po několika měsících půstu je to tady. Začaly přípravné zápasy plzeňských mládežníků. První přijel do Plzně soupeř, který tu byl v loňské sezóně jako ten poslední - bronzový Mountfield HK.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

4:2
2:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Matoušek (Kreuzman), 18. Holý (Schindler), 37. Dolhý, 59. Kaiser (Schindler) – 23. Brožek (Sláma), 29. Beneš (Novotný)

Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 4:2

4:2
1:0

Bočan (41. Vondraš) – Houdek, Špaček (A), Kanta, Páník (C), Jánský, Dolhý, Schindler, Plecitý, Dvořák, Hauser, Dáňa (A), Pešek, Soukup, Václavík, Holý, Kaiser, Schindler, Matoušek, Steinbrucker, Kreuzman

Mountfield HK

Tichý (Žalčík) – Havlíček (C), Boukal, Králík, Řehák, Beran, Kulhánek, Budina (A), Beneš Matěj, Novotný, Jirků (A), Brožek, Beneš Michal, Cerman, Souček, Sláma

Konečně, dalo by se říci. Kolotoč přípravných zápasů se rozběhl a plzeňští dorostenci se na úvod postavili Mountfieldu, paradoxně týmu, se kterým v minulé sezóně v semifinále skončili.

Utkání začalo v dobrém tempu, hned v první minutě pálil Dvořák, ale brankář s přehledem zakročil. Hosté se k puku dostali pořádně až ve třetí minutě, kdy pálil obránce Boukal, ale ani domácí brankář Bočan z první střely nekapituloval. Hned po pěti minutách hry jsme se dočkali první branky v zápase a jaké! Jaroslav Kreuzman v situaci dvou na jednoho dlouho držel puk, ale v posledním ideálním okamžiku ho předal na druhou stranu, kde Michal Matoušek puk jen dopravil do zcela prázdné brány. O chvíli později mohl přidat druhou branku Hauser, ale dorážkou své vlastní střely jen donutil gólmana ke skvělému zákroku. Hosté mohli vyrovnat krátce za polovinou první třetiny, Novotný měl před brankou spolu času i prostoru, ale nakonec místo brány trefil jen bránícího plzeňského hráče. O minutu později dostali hráči z východu Čech k dispozici první přesilovou hru, ale v té nic světoborného nevymysleli. A když po jejím skončení neuspěl ani z dobré pozice Jirků, zákonitě přišel trest. Plzeňský Samuel Schindler našel u levé tyče zcela volného Jakuba Holého, který jako střelec první branky už neměl složitou práci. Stav před přestávkou mohl být dokonce tříbrankový, ale v poslední dobré pozici pálil Josef Dáňa jen do betonu brankáře.

Hned na úvod druhé části mohli domácí přidat třetí branku. Tomáš Václavík ale nechal vyniknout brankáře, který reflexně zakročil ramenem. Z protiútoku obešel hostující Cerman plzeňského obránce, svůj únik zakončil střelou mezi betony, Bočan připraven. Z další akce už hosté ale udeřili. Po vynikající přihrávce z vlastní třetiny vystřelil z pravého kruhu David Brožek a puk zastavila až síť v brance Bočana. Dvoubrankový náskok mohl domácím vrátit Pešek, který si chytře vybruslil zpoza brány, ale mezeru mezi betony nenašel. Krátce před polovinou utkání dokázali hosté po chybě domácí obrany vyrovnat. Matěj Novotný se zmocnil puku, z rohu našel před brankou volnou hokejku Matěje Beneše, který rychlou a hlavně přesnou střelou srovnat účty. Poté si vybral slabší chvilku brankář Tichý, který namazal střelci první branky Matouškovi, plzeňský hráč ale prázdnou bránu bekhendem netrefil. Indiáni o chvíli později dostali výhodu přesilové hry a hned tu svou první dokázali využít. Po přihrávce Kaisera vypálil z levé strany Adam Dolhý a k překvapení všech puk skončil za zády brankáře. Domácí obrana se poté blýskla skvělou prací v oslabení, když za celé dvě minuty nepustila hostující hráče do vlastní třetiny.

Do třetí části nastoupil místo Bočana v bráně Vondraš a hned se musel potit. Po chybě domácího Plecitého, který chyboval na modré čáře se dostal do úniku Cerman, ale hostující hráč skóre nesrovnal. Z protiútoku dostal na ose hřiště nabito Kaiser, domácí hráč napřáhl až ke stropu haly, v permanenci byla lapačka Tichého. V další šanci Marek Soukup v situaci dvou na jednoho hledal na druhé vlně Tomáše Václavíka, obránce ovšem puk srazil na osu hřiště, kde byl jako první Dvořák, ten ale z první síť nerozvlnil. Následně druhou početní výhodu dostala plzeňská Škodovka, ale hosté po vzoru indiánů ji skvěle ubránili. Čas ubíhal svižným tempem a hosté začali pozvolna více riskovat. Po jedné ztrátě kotouče pálil od modré Jánský, ale puk byl vyražen do ochranné sítě. Dvě minuty před koncem zužitkoval přihrávku Samuela Schindlera před brankou Daniel Kaiser, který trefil přesně mezeru mezi betony. Trenéři hostujícího celku si vzápětí vzali oddechový čas, kde nakreslili hráčům taktické plány na poslední útok, ale všechny jejich snahy byly utlumeny domácí obranou. Plzeňští dorostenci tak do přípravných zápasů vstoupili pravou nohou, vyhráli 4:2.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Byl to první zápas po třech dnech na ledě. Za výhru jsme samozřejmě moc rádi, ale jen to jen příprava. V zápase byla spousta chyb, také nebyl moc kvalitní led, tak to vše bereme s rezervou. Nadále je na čem pracovat, víme kde se máme zlepšovat. Teď po zápase jsme klukům řekli, že k tréninku musí dobře přistoupit, máme pět týdnu do začátku sezóny, takže věříme tomu, že se to zlepší a vše si sedne jak má. "

Martin Vágner (Mountfield HK): "Dneska nemůžeme být moc spokojeni, výsledek nás ani moc nezajímá, ale výkon nebyl ideální, skoro jsme nebruslili. Kluci měli v nohách včerejší zápas, tak jim to zřejmě dnes moc nesedlo."