DOR: PLZ - MHK 3:1

Dorostenci si z ledu Mountfieldu body neodvezli

Plzeň - Mladí indiáni se dnes představili na východě Čech, avšak body si domů nepřivezli. Domácí si je pro sebe urvali třemi přesnými zásahy, po jednom v každé části.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

3:1
1:1, 1:0, 1:0 - N 1:0

Branky a nahrávky: 10. Pelda (Beneš), 28. Marha, 60. Marha, 65. Slafkovský (Marha) – 14. Korčák (Hauser, Jiříček). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Krejčí

7:5, navíc Hauser (PLZ) 10 min. a Táborský (MHK) 5+DKU
0:1
30:34
78

Mountfield HK

Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Jerman, Marha.

Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jánský, Jiříček, Špaček, Páník (C) – Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo.

Tomáš Václavík 0 0 0 -1 2

Se vstupem do zápasu musela být spokojena mnohem více hradecká lavička. Lvi byli hodně aktivní, což jim neslo ovoce v podobě šancí i územní převahy. V přesilové hře si vytvořili dobrou příležitost, jenže v brankovišti prokázal více důrazu soupeř a nedovolil Mountfieldu skórovat. To se ale nedá říct o akci, která přišla v 10. minutě. Marek Pelda nahodil puk na bránu od modré čáry a ten skončil v síti – 1:0.

Hradečtí měli být teoreticky na koni, jenže nastal pravý opak. Dvakrát během jednoho střídání faulovali a museli se bránit ve třech. Plzeň zprvu působila nejistým dojmem, jenže pak vymyslela gólovou akci a díky Matěji Korčákovi a jeho přesné střele k tyči bylo srovnáno. Tento gól hosty nakopl, byli do konce úvodního dějství o něco aktivnějším týmem, další branku však nepřidali. A to ani z další přesilové hry.

Jak indiáni odešli do šatny, tak z ní zase přišli. Byli povzbuzeni hrou z druhé části první třetiny a dokázali na to navázat. Jenže je trochu přibrzdil faul, který se snažili domácí potrestat. Museli by toho ale předvést více než dokázali, navíc po jejich nedovoleném zákroku o výhodu přišli. Gólu se družina Petra Luštince přece jen dočkala. Ve 28. minutě se zmocnil puku před Bočanem Šimon Marha, který prokázal instinkt střelce a dal 23. letošní gól v dorostenecké kategorii.

Také hradecký rozlet zastavil přestupek proti pravidlům. Všichni přítomní však viděli, že hra 5 na 4 nebyla v tomto utkání doménou ani jednoho z mančaftů. Ofenzivní hráči se jen těžko prosazovali přes dobře bránící borce, a tak gólmani příliš práce neměli. Plzeňský Bočan musel řešit jen pár nepříjemných situací, jeho protějšek stejně tak, skóre ale zůstalo nezměněné.

Hosté, vědomi si toho, že pokud chtějí bodovat, musí skórovat, se vrhli na začátku třetího dějství do útoku a byli ke kýženému gólu na 2:2 hodně blízko – nastřelili tyčku. Skvělou příležitost měli také v momentě, kdy se Jiříček uvolnil přes beka v oslabení, ale nedokázal najít prostor mezi Tichého betony. Domácí kontrovali tvrdší hrou, kterou si ale Plzeňští nenechali líbit.

Skvělá možnost ke skórování se hostům naskytla v 52. minutě. Táborský byl za svůj faul vyloučen do konce utkání a Západočechy čekala pětiminutová přesilovka. Jenže s ní naložili hodně bídně. Přes výborně bránící hradeckou čtveřici se těžko dostávali do pásma, natož ke střelám. Po neúspěchu v této herní disciplíně to proto zkusili v závěrečných dvou minutách bez brankáře. Tichého ale hosté nepřekonali, naopak museli vylovit puk z branky potřetí, když ji od vlastní modré trefil Šimon Marha.

V nadstavbě měly šanci oba mančafty – nejprve byl sám před Tichým Adam Páník, ale neuspěl. Na druhé straně si vyměnil Marha puk s Jurajem Slafkovským, který jel sám na bránu a přesnou střelou zajistil Hradci Králové čtvrtý bod v zápase a osmý letošní proti Plzni.

Martin Štohanzl (Mountfield HK): "Dneska bych chtěl pochválit celé mužstvo. Nebudu vyzdvihovat jedince, protože se nám zápas povedl všem. Všichni, kdo do zápasu zasáhli, dřeli a bojovali. Myslím, že jsme viděli pěkný zápas, přispěla tomu svým dílem i Plzeň. Divákům se to muselo líbit. Pro naše mužstvo velká pochvala za to, jak k tomu přistoupilo.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Mrzí mě, že jsme přijeli hrát jenom dvacet minut. Poslední třetina od nás byla výborná, soupeře jsme přehrávali, dali jsme tyčku a měli spoustu šancí. Myslím, že skóre 2:1 bylo v průběhu zápasu milosrdné, protože jsme první třetinu absolutně nehráli. Vstup do zápasu byl od nás příšerný. Druhou třetinu jsme se malinko zvedli. Rozhodla asi pětiminutová přesilovka, kterou jsme měli před koncem a neproměnili ji. Měli jsme tam šance, ale nesehráli jsme ji dobře. V power-play jsme měli také šance, bohužel jsme je nedali, ale to už je potom o štěstí. Dvacet minut prostě hrát nestačí."